139206030838222511040563
۰۰:۱۸ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۴

جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران

خسارت نیم میلیونی بارندگی های اخیر در فریدن/ هنوز قسمت هایی ازکمربندی داران- الیگودرز حادثه ساز است

رئیس بنیادمسکن انقلاب اسلامی فریدن گفت: خسارت وارده به واحدهای مسکونی در این شهرستان و در بارندگی های اخیر افزون بر ۵۲۷ میلیون تومان برآورد شده است.

به گزارش صاحب نیوز، علی اصغری در جلسه  دیروز شورای هماهنگی مدیریت بحران این شهرستان با بیان اینکه دو واحد مسکونی در شهر و دو واحد روستایی به طور کامل تخریب شده است،  افزود: در بارندگی های اخیر ۲۱ واحد مسکونی بین ۵۰ تا ۸۰ درصد خسارت دیدند و ۳۵ واحد مسکونی نیز خسارت زیر ۵۰ درصد را به همراه داشتند که واحدهای مسکونی در روستاها بشترین خسارت را متحمل شدند.

اصغری در ادامه با گلایه از برخی بانک ها، تصریح کرد: به غیر از بانک های رفاه، صادرات و مسکن در شهرستان دیگر بانک ها از دادن تسهیلات برای نوسازی کم کاری می کنند و با دلایل مختلف و سنگ اندازی ها از اجرا کردن آیین نامه ها شانه خالی می کنند.

افزایش ۴۰ درصدی بارش ها در فریدن

رئیس اداره هواشناسی شهرستان فریدندر ادامه جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران، درباره وضعیت بارش در شهرستان نسبت به سال گذشته اظهار کرد: در سال زراعی امسال بیش از 163 میلی متر بارندگی داشتیم که آمار بارندگی مشابه سال گذشته 152  میلی متر بود و همچنین در بلند مدت ۱۲۵ میلی متر گزارش شده است.

نوروز ملکی با اشاره به اینکه نسبت به سال گذشته ۵۸ درصد کاهش بارندگی متوسط کشوری داشته ایم، عنوان کرد: شهرستان فریدن در بلند مدت شاهد رشد ۴۰ درصدی نزولات آسمانی بوده است.

ملکی افزود: از آنجایی که زمستان امسال گرم تر از سال های گذشته است، بنابراین نزولات آسمانی به صورت باران مشاهده می شود اما در صورتی که هوا سردتر بود بارش سنگین برف را به همراه داشت.

ایمنی کمربندی داران- الیگودرز هنوز جای سوال دارد

وضعیت غیرایمن جاده ها از دیگر بحث های مورد نظر در جلسه مدیریت بحران شهرستان بود که  فرمانده پلیس راه دامنه به آن اشاره کرد و گفت: چهار بانده شدن کمربندی داران- الیگودرز پس از ۱۵ سال به سرانجام رسید اما باز نقاطی از این جاده بعد از بازگشایی ناایمن است و باعث ایجاد حوادث دلخراش می شود.

سروان اسدی یکی دیگر از مشکلات جاده ها را وجود چاله های متعدد در مسیر دامنه تا بوئین عنوان کرد و تاکید کرد: این ناهمواری ها در جاده به خصوص روبروی پاسگاه شهر دامنه بسیار زیاد است و اکنون این چاله ها مشکل ساز شده اند.

در ادامه این جلسه معاون فرماندار شهرستان فریدن با اشاره به مشکلات کمربندی داران- الیگودرز، بیان کرد: در ارائه و اجرای طرح ها برای ورودی و خروجی این مسیر در سمت پل قفر نیز باید هر چه سریع تر چاره اندیشی و از رخ دادن حوادث ناگوار جلوگیری شود.

صفر بدیع الزمانی ادامه داد: در آینده نزدیک نیز جلسه ای با مسئولان بانک ها خواهیم داشت و به دنبال این خواهیم بود که بتوانیم دریافت تسهیلات را هموار سازیم.

وی به مصوبات جلسات قبل نیز نیم نگاهی داشت و در خواست پیگیری مجوزات چاه های خویگان و قفر شد و تاکید کرد: این موضوع جزء مصوبات جلسه پیش است و در پیگیری آنها باید سرعت عمل بیشتر مد نظر باشد.

انتهای پیام/ دیار اقوام/ الف