shutterstock_4842958-cop_660
۰۹:۱۴ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۴

بامداد امروز در فلاورجان و لنجان

مُنوکسید جان شش شهروند را تهدید کرد

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان از مسمومیت شش شهروند لنجانی و فلاورجانی در بامداد امروز خبر داد.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار صاحب‌نیوز، از مسمومیت شش نفر از شهروندان لنجان و فلاورجان در بامداد امروز خبر داد.

غفور راستین در تشریح این خبر اظهار کرد: در ساعت 01:38 بامداد امروز گزارشی از مسمومیت با گاز منو کسید کربن از شهرستان لنجان به مرکز اورژانس گزارش شد.

وی بابیان اینکه بلافاصله گروه امدادی اورژانس به محل اعزام شدند، گفت: در این حادثه چهار نفر شامل یک مرد، یک زن و دو کودک دچار مسمومیت با گاز co شده بودند.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان توضیح داد: این خانواده از اهالی روستای سیتجان شهرستان لنجان بوده‌اند که براثر نشت گاز منو کسید کربن از بخاری توسط تکنسین‌های اورژانس مورد درمانی سرپایی قرار گرفتند، سپس توسط آمبولانس اورژانس به بیمارستان شهدای لنجان انتقال داده شدند.

دکتر راستین با اشاره به حادثه گازگرفتگی دوم بامداد امروز اظهار کرد: کمتر از گذشت 12 دقیقه از دریافت اولین گزارش گازگرفتگی، دومین گزارش این نوع حادثه در ساعت 01:50 در اتاق فرمان اورژانس دریافت شد.

وی با اشاره به حضور به‌موقع تکنسین‌های اورژانس بر بالین افراد حادثه‌دیده، گفت: در این حادثه یک مرد و یک زن از روستای آغچه شهرستان فلاورجان بر اثر استنشاق گاز منوکسید کربن دچار گازگرفتگی شده بودند که پس انجام اقدامات درمانی اولیه به بیمارستان شفا فلاورجان برای انجام درمان‌های تکمیلی انتقال داده شدند.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان خاطرنشان کرد: با شروع فصل سرما استفاده از وسایل گرمایشی رو به افزایش است لذا باید مردم در رعایت نکات ایمنی از وسایل گرمازا دقت لازم را داشته باشند تا دچار گازگرفتگی با گاز منو کسید کربن که گازی بی‌رنگ، بی‌بو، بی‌مزه و غیر محرک است، نشوند.

انتهای پیام الف