99996272
۱۷:۴۰ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۵

امام جمعه قهدریجان:

در مسائل فرهنگی شعار زده ایم

حجت الاسلام هاشمی با اشاره به اینکه جامعه دچار شعار زدگی شده است؛ گفت: مردم با اولویت دادن به مسائل اقتصادی از فرهنگ غافل اند.

به گزارش پایگاه خبری فلاورجان”پلنا” امام جمعه بخش قهدریجان در گفتگویی در خصوص مسائل اجتماعی با اشاره به این مطلب که عموم مردم با اولویت دادن به مسایل اقتصادی از مسائل فرهنگی غافل اند گفت: وضع به گونه ای است که باید حتما اتفاقی بیفتد تا مردم دغدغه فرهنگ پیدا کنند.

وی ادامه داد:‌ آموزش و پرورش با توجه به سنی که با دانش آموزان سروکار دارد یکی از جاهایی است که می تواند بهترین حمایت را از مسائل فرهنگی انجام دهد و می تواند خانواده ها را به سمت این مسائل سوق دهد.

حجت الاسلام هاشمی با گفتن این مطلب که یکی از مشکلات فرهنگ شعار زدگی است؛ خاطرنشان کرد: با حرف زیبا و قشنگ زدن و حفظ کردن چند جمله برای جلسات هیچگاه جامعه ای اصلاح نمی شود و این که ما بیاییم در جلسات حرف هایی بزنیم ولی در عمل بسیار متفاوت عمل کنیم معضلی است که امروز جامعه دچار آن شده است.

وی با انتقاد از این مساله که دولت در زمینه فرهنگ بسیار کم اقدام می کند افزود: مشکل بزرگ اقدامات فرهنگی این است که دیده نمی شود و معمولا اعتبارات دولتی خرج کارهای عمرانی و ملموس برای مردم می شود و اگر می خواهیم فعالیتی بکنیم باید کارهای فرهنگی را برای مردم قابل دیدن نماییم و آنوقت خود خانواده ها برای آن هزینه خواهند کرد.

امام جمعه قهدریجان با اشاره به این موضوع که مردم مستقیم برای مسائل فرهنگی خیلی کمتر از حد انتظار هزینه می کنند تاکید کرد:‌ در بحث فرهنگ نمی توان چند هزار نفر را همزمان آموزش داد و باید خانواده ها را یک به یک آموزش داد و مستلزم این کر نیز این است که دولت سهم مردم در فرهنگ را از هزینه هایی که از آنها دریافت می کند بگیرد.

وی همچنین گفت: معضلات و پدیده های اجتماعی تک علتی نیستند و ده ها علت باعث بوجود آمدن زشتی ها و پلشتی های اجتماعی می شوند  و اولین دلیل آن این است که مردم زشتی های مسائل اجتماعی را درک نمی کنند و موضع دوم نیز کمبود فضاهای پرنشاط و جذابیت ها در فضاهای فرهنگی مانند مسجد است.

حجت الاسلام هاشمی در تکمیل این صحبت خود افزود:‌ چون می خواهیم همه کارها مجانی انجام شود و تا هزینه نکنیم برداشت نخواهیم کرد و اگر برای معروفات هزینه کنیم قطعا می توانیم عرصه را بر منکرات تنگ تر کنیم و جامعه را به سمت یک تکامل فرهنگی هدایت کنیم.

انتهای پیام/ع