81757535
۱۷:۲۲ - شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۸

رئیس دانشگاه پیام نور:

تعطیلی دانشگاه مطرح نیست/ پیام نور فلاورجان در حال غرق شدن است

رئییس دانشگاه پیام نور فلاورجان ضمن تکذیب موضوع تعطیلی این مرکز نسبت به آخرین وضعیت آن توضیحاتی داد.

به گزارش صاحب نیوز، چندی قبل طی گزارش از وضعیت دانشگاه پیام نور فلاورجان و دخالت بی جای شورای این شهر برای بستن تنها کتابخانه و مرکز فرهنگی شهر که در حال حاضر نقش یک فرهنگسرا که شهر از نبود آن رنج می برد را ایفا می کند و تبدل آن به دانشگاه پیام نور را منتشر کردیم.

همان ابتدا این مساله بازخورد فراوانی در فضای مجازی پیدا کرد و کار به جایی رسید که یک عضو شورای اسلامی شهر نسبت به این مساله بسیار معترض شده و از اهرم های مختلفی برای برداشتن انتقاد ما به شورا در خبر استفاده کرد.

دانشگاه پیام نور در همین رابطه ضمن تماس با این پایگاه خبری نسبت به جواب دادن به برخی از مطالب منتشر شده در این گزارش اعلام آمادگی کرد و ما نیز طبق وظیفه پس از شنیدن صحبت های علی شاه نظری اقدام به انتشار آن در پایگاه خبری فلاورجان کردیم.

مسئول امور جاری دانشگاه پیام نور واحد فلاورجان با اعلام این مطلب که همواره در دانشگاه حضور داریم خاطر نشان کرد: تعطیلی این مرکز آموزش عالی مطرح نبوده است و تمام تلاش خود را نیز خواهیم کرد تا این اتفاق نیفتد اما در شهر فلاورجان هیچ فضای مناسبی برای این مساله پیدا نکردیم به همین دلیل مجبور شدیم برخی دانشجوها را به درخواست خودشان در واحد های دیگر مهمان موقت کنیم.

وی با اشاره به این مطلب که در حال حاضر بیش از ۴۲۰ دانشجو در این واحد مشغول به تحصیل هستند؛ اظهارکرد: ۷۰ درصد این دانشجویان فلاورجانی هستند و در کنار این 70درصد تعدادی دانشجو در مقاطع مختلف نیز وجود دارند که جهت امتحانات ترم تحصیلی خود درخواست مهمان موقت به این واحد را داده اند و ما با اجاره یک فضای خوب و نوساز به منظور برگزاری امتحانات در حال حاضر مشکلی نداریم.

علی شاه نظری با بیان دلایل همکاری نکردن و اجاره دوباره مکان قبلی دانشگاه پیام نور از کمیته امداد امام خمینی(ره) فلاورجان تصریح کرد: در مجموع شش ماه از قرارداد و پنج ماه نیز پس از قرارداد اجاره بهای این مکان را بدهکار بودیم که آن را پرداخت کردیم ولی مساله مهمی که برای مجموعه دانشگاه خیلی مورد اهمیت است داشتن فضایی در شان دانشگاه است که ساختمان مذکور فاقد این شرایط بود و وقتی قرارداد به پایان رسید خواسته خود ما بود که محل را تخلیه کنیم.

این مسئول با اشاره به مکاتباتی که طی یک سال اخیر با دستگاه های مختلف شهرستان برای همکاری برای تهیه فضای مناسب داشته اند گفت: دانشگاه پیام نور فلاورجان در حال غرق شدن است؛ ما دست خودمان را برای نجات آن به سمت همه دراز کرده ایم ولی کسی عملا توجهی نکرده است.

مسئول امور جاری دانشگاه پیام نور فلاورجان ادامه داد: بنده در دانشگاه پیام نور باغ بهادران سرپرست هستم اما بیشتر وقت خود را به فلاورجان اختصاص داده ام و بابت آن نیز یک ریال حقوق از این دانشگاه دریافت نمی کنم ولی با این حال بیشتر دغدغه من اینجا و رفع مشکلات آن است.

وی همچنین در خصوص مکان کتابخانه آیت الله شریعت و پیشنهاد آن که اولین بار توسط چه کسی انجام شد تاکید کرد:‌ این مکان اولین بار توسط خود دانشگاه شناسایی شد و پیشنهاد آن را نیز خودمان دادیم و قطعا این بدان معنا نیست که ما با وجود کتابخانه مخالفیم و به همین سبب نیز با اداره امور کتابخانه ها مکاتباتی داشته ایم که آنها اعلام کردند درصورت تهیه مکان مناسب جابجا خواهند شد.

شاه نظری با بیان این مطلب که از اردیبهشت ماه نمایندگان این دانشگاه بیش از ۴۰ محل مختلف را بازدید کرده اند افزود: جلسات بی شماری با دستگاه های مختلف از جمله فرمانداری، آموزش و پرورش و دیگر نهادها برای تهیه مکان مناسب گرفته ایم که به نتیجه نرسیده است و در حال حاضر چشم و امیدمان به دست خیران است.

وی همچنین اظهار کرد: هر دانشگاهی در بدو ایجاد یک هیات موسس دارد که متشکل است از: فرماندار،‌ا مام جمعه شهر،‌ شهردار،‌ نماینده شورای اسلامی شهر، نماینده دانشگاه و خیران و طی مصوبات این هیات قرار بوده است که در ابتدای امر به این مرکز ۴۰۰ میلیون ریال پول، خودرو و مکان مناسب اعطا شود که هیچکدام از این تعهدات اتفاق نیفتاده است و همین مساله نیز باعث شده دانشگاه در حال حاضر به این وضع دچار شود.

مسئول امور جاری دانشگاه پیام نور فلاورجان با اعلام این مطلب که هیچگاه در زمینه دانشگاه از دانشجویان استفاده ابزاری نشده است تصریح کرد: همواره نهایت همکاری را با دانشجویان داریم و در مباحثی مانند شهریه هیچگاه دانشجویی را اذیت نکرده ایم اما پیگیر بودن دانشجویان در ادارات مختلف مانند شهرداری و فرمانداری یک امر خود جوش بوده است که به دانشگاه و کادر مدیریتی آن مربوط نمی شود ولی خود ما نیز تاکید داریم موارد این چنینی با هماهنگی صورت پذیرد.

انتهای پیام/ پلنا/ الف