img_20170104_121421
۱۷:۲۷ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۵

در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران

فریدن در نمایشگاه توانمندی‌های روستایی و عشایر/ تصاویر

دومین نمایشگاه توانمندی‌های روستایی و عشایر در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران با حضور کلیه استان‌ها آغاز بکار کرد.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از  دیار اقوام، این نمایشگاه با رویکرد تبیین نقش روستاییان و عشایر در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی امروز ۱۵ دی‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران با حضور کلیه استان‌ها آغاز بکار کرد و تا پایان روز شنبه ۱۸ دی‌ماه به مدت ۴ روز ادامه خواهد داشت.

فریدن با مدیریت فرمانداری و کمک دستگاه‌هایی نظیر میراث فرهنگی و جهاد کشاورزی نیز با برنامه‌ریزی‌های دقیق سعی بر حضوری موفق در این نمایشگاه دارد.

یکی از شهرستان های که در نمایشگاه کاملا با بافت روستای حاضر شده، دیار اقوام یعنی شهرستان فریدن است، دیاری که شامل ۲۸ روستا و ۶ قوم ترک، لر، فارس، عرب، گرج و ارامنه می شود.

شهرستان فریدن این بار با یک تغییر رویه در نمایشگاه توانمندی روستائیان حاضر شده و در این طرح جدید هر یکی از ظرفیت موجود شهرستان را با یک شعار معرفی کرده است، که در ادامه مشاهده خواهید کرد:

* فریدن دیاری پر افتخار با دیرینه تاریخی و غنای اعتقادی همراه با مهر طبیعت بلندای زاگرس و زلالی زنده رود

* فریدن سرزمین خاک های پرسخاوت

*فریدن دیار زنان و مردان چیره دست

*فریدن سرزمین اندیشه های ناب

*فریدن دیار روستا نشینان فرهیخته

*فریدن سرزمین طعم های دلپذیر

*فریدن سرزمین گیاهان دارویی

*فریدن سرزمین فرصتهای طلایی

*فریدن زادگاه دلاور مرد شاهنامه

*فریدن پایتخت شهرهای زیر زمینی ایران

*فریدن از دالانکوه پر صلابت تا بیشه های با طراوت

*فریدن میزبان وسعت نغمه های شادانه

برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های روستایی و عشایر برای اولین بار سال گذشته همزمان با روز ملی روستا توسط دولت یازدهم اجرایی شد تا با معرفی دستاوردهای روستاییان از قبیل صنایع‌دستی و گردشگری، محصولات دامی، محصولات کشاورزی و باغی بتواند گامی مؤثر جهت ارتقا کیفیت و تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بردارد.

سال گذشته در اولین نمایشگاه توانمندی روستائیان، مسئولان در قالب شعارهای زیبا وعده های برای توانمند ساختن اقتصاد روستاها دادند اما در این شهرستان که کاملا بافت روستای دارد هیچ یک از وعده ها عملی نشد و در سرشماری سال جاری شاهد بودیم که مهاجرت در این روستاها نیز افزایش یافت.

در سال اقدام و عمل طبق آمار و شواهد هیچ تحول چشم گیری از نظر اقتصادی در شهرستان صورت نگرفته است و این گفتمان به خاطر کم کاری ها هیچ وقت محقق نشد تا روستائیان بتوانند طعم شیرین به ثمر رسیدن آن را بچشند، حال امیدواریم این نمایشگاه که رویکرد مقاومتی دارد بتواند تلنگری باشد برای دولت تا از فرصت های سرشار این منطقه استفاده کند.

علاقمندان می توانند برای بازدید از امروز به غرفه های ۱۲ و ۱۳ نمایشگاه مراجعه کنند و غرفه فریدن را از نزدیک مشاهده کنند.

انتهای پیام/ع