s66466846
۲۱:۲۰ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۵

فرماندار مبارکه:

مقصر انحراف برخی از جوانان ما مسئولان هستیم

ذاکری گفت: اگر در شهرستان اقدامی در حوزه جوانان نکنیم، دشمنان با تبلیغات دروغین جوان را از دین خارج می کنند و به انحراف می کشانند.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از مبارکه نا، فرماندار شهرستان مبارکه عصر امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان و کارگروه بانوان و خانواده شهرستان گفت: جامعه ما و افرادی که مخاطب ما هستند عموما جوان هستند و انتظاراتی از اعضای این کمیته ها و جلسات دارند.

علی اصغر ذاکری با بیان اینکه نا امیدی در جامعه  برابر با سست شدن پایه ها و نابودی آن جامعه است، تصریح کرد: بی توجهی به جوانان، ایجاد بی انگیزگی و نا امیدی در بین جوانان آفت ها و آسیب های فراوانی دارد.

وی اضافه کرد: از جمله آسیب ها می توان به گرایش به مواد مخدر، شبکه های خارجی و بیگانه، گرایش به فرار از کشور و… اشاره کرد.

رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان مبارکه با بیان اینکه صرفا برگزاری جلسات و بالا بردن آمار جلسات برای جوانان مفید نخواهد بود، به ادارات ذیربط از جمله شهرداری ها، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی و… تاکید کرد: با به کارگیری ظرفیت های شهرستان و گروه های فرهنگی-هنری زمینه را برای ایجاد امید به آینده و نشاط  جوانان مهیا کنید.

وی اقدام نکردن به موقع و سریع در حوزه جوانان را زنگ خطری برای شهرستان اعلام و بیان کرد: اگر اقدامی نکنیم فرق و مذاهب مختلف و دشمنان با تبلیغات دروغین جوان را از دین خارج می کنند و  به انحراف می کشانند.

ذاکری با بیان اینکه نباید اجازه دهیم هیچ کس برای جوانان ما تصمیم بگیرد، عنوان کرد: به جوان باید امید، آینده نگری و نشاط القا کنیم، محدودیت باعث گرایش جوانان به شبکه های ماهواره ای، گروه های تلگرام و در نهایت باعث خارج شدن از نظارت و چارچوب اسلام خواهد شد که مقصر آن ما هستیم.

فرماندار مبارکه با اشاره به مشکلات جوانان شهر علامه مجلسی افزود: کمیته ای ویژه در شهر مجلسی با محوریت امام جمعه، شهردار، امور بانوان فرمانداری و دیگر ادارات مرتبط با حوزه جوانان برگزار  و مشکلات را رصد می کنند.

وی اظهار کرد: اداره ورزش و جوانان با حضور در نمازهای جمعه و مدارس شهرستان با ارائه گزارشی از اقدامات دولت در حوزه جوانان نسبت به آگاه سازی جوانان اقدام کند.

فرماندار مبارکه با در خواست از اداراه ورزش و جوانان گفت: در هر شهر با محوریت امام جمعه، شهردار، ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و امور بانوان همان شهر کمیته فرعی ستاد ساماندهی جوانان تشکیل شده و مشکلات جوانان رصد و گزارش آن در جلسات اصلی ستاد به منظور تصمیم گیری ارائه شود.

انتهای پیام/ الف