پلیس
۱۲:۵۹ - پنجشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۶

اخبار کوتاه پلیس استان؛

کشف سه میلیارد ریال لاستیک قاچاق در اصفهان/ خودروی سواری با ۵۱.۶ کیلوگرم تریاک توقیف شد

رئیس پلیس آگاهی استان از کشف ۱۳۳ لاستیک خارجی قاچاق به ارزش سه میلیارد ریال و دستگیری سه قاچاقچی خبر داد.

به گزارش صاحب‌نیوز، رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی اصفهان از دپوی مقداری زیادی لاستیک خارجی قاچاق در انباری مطلع شدند که بررسی موضوع را در دستور کار قرار خود قراردادند.

سرهنگ ستار خسروی ادامه داد: مأموران پس از هماهنگی با مقام قضائی به محل موردنظر اعزام و در بازرسی ازآنجا تعداد 133 لاستیک ماشین سنگین خارجی فاقد هرگونه مدارک مثبتِ گمرکی کشف شد.

وی گفت: ارزش اموال کشف‌شده توسط کارشناسان مربوطه سه میلیارد ریال اعلام‌شده است.

رئیس پلیس آگاهی اصفهان با اشاره به دستگیری سه نفر در این رابطه و تحویل آن‌ها به مراجع قضائی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با قاچاقچیان کالا و برهم زنندگان نظم اقتصادی جامعه برخورد قاطع و قانونی می‌کند و اجازه جولان به آن‌ها نخواهد داد.

* دستگیری سارق حرفه‌ای با بیش از یک میلیارد ریال اموال مسروقه

فرمانده انتظامی شهرستان نجف‌آباد اظهار کرد: در پی اعلام شکایت تعدادی از شهروندان ساکن شهرستان نجف‌آباد مبنی بر سرقت از منازل آنان بررسی موضوع به‌صورت تخصصی در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

سرهنگ محمدرضا خدادوست گفت: در این زمینه پرونده‌ای تشکیل و تحقیقات گسترده‌ای برای دستگیری عامل یا عوامل این سرقت‌ها انجام شد که سرانجام یک سارق شناسایی و دستگیر شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: این سارق در بازجویی‌های به‌عمل‌آمده به سرقت یک میلیارد و 500 میلیون ریال اموال منازل شهروندان نجف‌آبادی اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان نجف‌آباد با اشاره به تشکیل پرونده و تحویل سارق به مراجع قضائی از شهروندان خواست: با رعایت توصیه‌های پلیس عرصه را برای جولان سارقین تنگ کرده و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک موضوع را از طریق شماره تلفن 110 به مرکز فوریت‌های پلیسی اطلاع دهند.

* توقیف سواری لیفان با بیش از 51 کیلو تریاک در مبارکه

فرمانده انتظامی شهرستان مبارکه گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان مبارکه و یگان تکاوری اصفهان حین اجرای طرح کنترل خودروهای عبوری در محور بروجن-مبارکه به یک دستگاه سواری لیفان مشکوک و آن را متوقف کردند.

سرهنگ احمد نیکبخت اظهار کرد: در بازرسی از این خودرو مقدار 51 کیلو و 690 گرم تریاک که زیر کاپوت خودرو و اطراف موتور جا ساز شده بود کشف شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: در این رابطه یک سوداگر مرگ دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

سرهنگ نیکبخت خاطرنشان کرد: مقابله با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر در اولویت کاری نیروی انتظامی است و پلیس هرگز اجازه جولان به آن‌ها نخواهد داد.

* کاهش 12 و نیم درصدی سرقت‌ها در نطنز

فرمانده انتظامی شهرستان نطنز گفت: در صورت افزایش تعامل مردم و پلیس روز به روز شاهد کاهش انواع جرائم در جامعه بود و امنیت و احساس امنیت شهروندان افزایش خواهد یافت.

سرهنگ علی بنی‌آدمی نیروی انتظامی را یک نیروی مردمی دانست و از مردم خواست: با به‌کارگیری توصیه‌ها و هشدارهای پلیس از وقوع جرائم پیشگیری شود.

وی افزود: کارکنان نیروی انتظامی دلسوزانه سعی در آگاه‌سازی مردم، پیشگیری از وقوع انواع جرائم و برخورد قاطعانه و قانونی با مجرمان دارند.

فرمانده انتظامی شهرستان نطنز از کاهش 12 و نیم درصدی انواع سرقت‌ها در شهرستان نطنز طی 9 ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و اظهار داشت: تاکنون 13 باند حرفه‌ای سرقت در این شهرستان شناسایی و اعضای آن‌ها دستگیرشده‌اند.

سرهنگ بنی‌آدمی با اشاره به کاهش 25 درصدی سرقت منازل، 21 درصدی سرقت موتورسیکلت و سه ‌درصدی سرقت احشام در این شهرستان از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، موضوع را از طریق تماس با تلفن 110 به پلیس اطلاع دهید.

انتهای پیام/ پایگاه خبری پلیس/ الف