1801598
۲۲:۱۳ - پنجشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۶

وزير بهداشت در کاشان:

برخلاف تصوّر ساخت و افتتاح بیمارستان بزرگترین کار نیست/ اصل، تلاش برای پیشگیری از بروز بیماری است

قاضی زاده هاشمی در آیین افتتاح بیمارستان آیت الله یثربی (ره) که بخش‌های گوناگون آن، چند بار دیگر افتتاح شده بود گفت: احداث و افتتاح بیمارستان، آن‌گونه که برخی تصور می‌کنند بزرگترین کار نیست، بلکه تلاش برای پیشگیری از بروز بیماریها کار اصلی است.

به گزارش صاحب نیوز، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز پنجشنبه، در آیین افتتاح بیمارستان فوق تخصصی آیت الله یثربی(ره) اظهار کرد: وظیفه دولت نظارت، حمایت و سیاستگذاری است و دولت قادر به حضور در تمامی عرصه ها نیست.

سید حسن قاضی زاده هاشمی ایران را کشوری حادثه‌خیز به ویژه از نظر وقوع حوادث طبیعی مانند زلزله بیان کرد و افزود: با وجود نیاز به نوسازی و بازسازی تخت های فرسوده بیمارستانی هنوز نیمی از تخت های بیمارستانی فرسوده است و اگر بخش دولتی بخواهد در این امر ورود پیدا کند، این بازسازی 50 سال طول می کشد.

وی راهکار اصلی در کاهش بیماری را بهره گیری از نقش مردم، انجمن ها، خیران و سازمان های مردم نهاد و سمن ها دانست و بیان کرد: نقش این گروه ها در کمک به ارتقای دانش بهداشتی و فهم مردم در امر پیشگیری و جلوگیری از ابتلا به بیماری های اساسی تاثیر گذار است.

به گفته قاضی زاده هاشمی، احداث و افتتاح بیمارستان، آن‌گونه که برخی تصور می‌کنند بزرگترین کار نیست، بلکه تلاش برای پیشگیری از بروز بیماریها کار اصلی است.

وزیر بهداشت تاکید کرد: بیمارستان آیت الله یثربی(ره) بر اساس مدل مشارکت‌های عمومی و خصوصی تاسیس، تجهیز، بهره برداری و اداره می شود که این نوع مدل مشارکت می تواند به الگویی موفق برای ساخت و تجهیز و اداره بیمارستان های کشور تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت با همه دشواری ها و مشکلات در مسیر آرزوهایش که پیشرفت ایران، مجد و عظمت اسلام و تحقق آرمان های شهداست حرکت می کند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: پزشکی یکی از شریف ترین شغل ها محسوب می شود چرا که دعای بیماران مهم ترین دستمزد برای پزشکان و آه آنان بزرگترین آسیب است.

مجتمع درمانی شهید بهشتی مانع از مهاجرت بیماران منطقه کاشان و شهرهای همجوار می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز اظهار کرد: بیمارستان فوق تخصصی آیت الله یثربی با زیربنای 11 هزار و 333 مترمربع در زمینی به وسعت 13 هزار و 333 مترمربع در اراضی دانشگاه علوم پزشکی کاشان توسط موسسه عمران کاشان با اعتباری بیش بر 130 میلیارد ریال احداث شده و توسط موسسه محب سلامت با اعتبار 150 میلیارد ریال در حال تجهیز است.

محمدحسین اعرابی با بیان اینکه بیمارستان دارای بخش های درمانی، پاراکلینیکی و درمانگاه تخصصی و فوق و همچنین بخش های درمانی شامل آنکولوژی (رادیوتراپی و شیمی درمانی)، همودیالیز، اورژانس، مراقبت های ویژه، بستری مردان و زنان و اتاق عمل است.

وی خاطر نشان کرد: این بیمارستان دارای 11 درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی شامل داخلی، ریه، قلب، جراحی های عمومی، ترمیمی، چشم، زنان، کلیه، گوش و حلق و بینی، مغز و اعصاب، ارتوپدی و ارولوژی است و همچنین بخش های پاراکلینیکی بیمارستان آیت الله یثربی نیز شامل آزمایشگاه، سنگ شکن، تصویر برداری و داروخانه و سایر بخش های جانبی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان افزود: دارا بودن هفت اتاق عمل، بیمارستان آیت الله یثربی(ره) را به یکی از بزرگترین بیمارستان های منطقه تبدیل کرده است؛ به طوری که امکانات و تجهیزات پیشرفته این مجتمع درمانی مانع از سفر و حتی مهاجرت بیماران منطقه کاشان و شهرهای همجوار به شهرهای بزرگ کشور می شود.

در آیین افتتاح بیمارستان آیت اله یثربی(ره) فرزند آیت الله گلپایگانی(ره)، جنتی وزیر سابق وزات ارشاد، استاندار اصفهان و مسئولان و مقامات استانی و شهرستانی حضور داشتند.
ایشان در بدو ورود به کاشان با حضور در آرامگاه شهدای گمنام ضمن ادای احترام به شهدای با خانواده شهیدان بارفروش دیدار داشتند.

 

انتهای پیام/ کاشان اول/ الف