11
۲۱:۳۹ - پنجشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۶

وزیر بهداشت:

بودجه تخصیص داده شده نظام سلامت به اردستان کافی نیست

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه ما کمک می کنیم تا درشهرهای زواره و مهاباد طرح نظام سلامت با سرعت بیشتری انجام شود تصریح کرد: با تزریق تجهیزات مشکل مردم نیز برطرف می شود و مجموعه قابلی که از این نظر راه اندازی خواهیم کرد.

به گزارش صاحب نیوز، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: مبلغ 112 میلیارد ریال تا کنون در قالب طرح سلامت به شهرستان اردستان کمک شده که این مبلغ هنوز کافی نیست.

 سید حسن قاضی‌زاده هاشمی شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان اردستان تاکید کرد: بودجه ای که برای بخش نظام سلامت در اردستان هزینه شده کافی نیست و باید با قدم های صریح تر در این حوزه اقداماتی صورت گیرد و بتوانیم خدماتی شایسته را به مردم ارائه کنیم  و شاهد رضایت مردم باشیم .

وی افزود: رغبت و موفقیت هر شهرستان دست نمایندگان مجلس شورای اسلامی است  که باید در رفع مشکلات کوشا باشند اما در دوره قبل این رغبت را مشاهده نکردیم.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه ما کمک می کنیم تا در شهرهای زواره و مهاباد طرح نظام سلامت با سرعت بیشتری انجام شود تصریح کرد: با تزریق تجهیزات مشکل مردم نیز برطرف می شود و  مجموعه قابلی که از نظر تجهیزات می تواند در شهر اردستان هم تبدیل شود از نگرانی های موجود کم خواهد کرد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه باید توجه مضاعفی صورت گیرد تا از ظرفیت های موجود شهرستان بهره برداری شود، صریح کرد: دولت ها و مجلس های گذشته نسبت به نظام سلامت خدمات قابل توجه ای نکرده و کم لطفی داشته اند و بعد از ۳۷سال تقریبا بی توجه بوده اند.

وی با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری از این بابت  که در حوزه آسیب های اجتماعی دلشان خون است تصریح کرد: دولت ها باید همت بالایی را در این حوزه می داشتند که این امر صورت نگرفته است.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: انتظار این است که جبران مافات کنیم چون مردم در حوزه رفاه اجتماعی مشکل دارند و در قوه مقننه و مجریه مصوباتی بگذرانیم تا آن چه که موجود است از نظر کمبودها بیشتر نشود.

مقام عالی وزارت بهداشت عنوان کرد: به دلیل کمبود اعتبارات نتوانسته ایم  این طرح را به طور کامل اجرا کنیم و حلقه هایی از این زنجیر باقی مانده و ما نیز خودمان اعتقاد داریم که آن ناقص است.

انتهای پیام/ صبح اردستان/ الف