images-2
۲۲:۴۶ - پنجشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۶

قاضی زاده هاشمی مطرح کرد؛

شکست طرح تحول نظام سلامت اعتقاد دلواپسان است!

وزیر بهداشت معتقد است: شک ندارد که طرح تحول نظام سلامت ادامه خواهد داشت و شکست این طرح حرف دلواپسان است و مردم چنین اعتقادی ندارند.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از صدای سلامت، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه سفر به اردستان در جمع خبرنگاران گفت: طرح تحول نظام سلامت برای رفع محرومیت و کاهش رنج های بیماری مردم حرکت می کند و از همین رو می توان این طرح را از آرزوهای شهدا و انقلاب دانست.

سیدحسن قاضی زاده هاشمی افزود: کاهش پرداختی ها از جیب مردم، افزایش دسترسی مردم به خدمات سلامت به ویژه مناطق محروم از دیگر اهداف این طرح است که باقیمانده اجرای این طرح هم باید حمایت شود.

وی ادامه داد: شکی نداریم که طرح تحول نظام سلامت ادامه خواهد داشت و شکست این طرح حرف دلواپسان است و مردم چنین اعتقادی ندارند.

وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: بنده هنوز اعتقاد دارم که بیمه ها پاشنه آشیل این طرح هستند و به عبارتی بیمه خریدار است و می تواند برای مردم و کادر پزشکی رفتار سازی کند.

هاشمی تصریح کرد: اتفاقی که دیروز در مجلس مبنی بر انتفاق بیمه سلامت به وزارت بهداشت افتاد تنها بخشی از کار است و امیدواریم تبدیل به قانون تا از سوی رئیس جمهور محترم ابلاغ شود تا به مرحله اجرا در بیاید.

این وزیر دولت تدبیر اظهار کرد: طی اقدام موفقیت آمیز رئیس جمهور، سازمان تأمین اجتماعی موظف شد تا هزینه هایی که بایت بیمه از مردم دریافت می کند را در حساب خاصی واریز کند و رئیس جمهور و وزیر اقتصاد بر آن نظارت داشته باشند و اطمینان حاصل شود که این پول فقط برای درمان هزینه می شود.

قاضی هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امیدواریم به زودی موضوع تولیت بودن وزارت بهداشت که صراحتاً هم اعلام کردند، تعیین تکلیف شود تا توازن بین هزینه ها و مصارف ساماندهی شوند تا مشکلاتی که تا به حال بوده مرتفع شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان تصریح کرد: مهمترین دستاورد این سفر برای شخص بنده به عنوان وزیر جمهوری اسلامی ایران، سرکشی به خانواده یکی از شهدا بود، مادر شهیدی را ملاقات کردیم که چهار فرزند خود را تقدیم انقلاب کرده بود که لحظات شیرین و به یاد ماندنی را همراه با استاندار اصفهان سپری کردیم؛ چرا که این ها سرمایه اصلی ما هستند.

انتهای پیام/ الف