امداد رسانی اورژانس
۰۹:۳۶ - جمعه ۱۳۹۵/۱۰/۱۷

یک مسئول اورژانس:

مادر و فرزند خمینی‌شهری از چنگال مرگ نجات یافتند

عابدی از نجات مادر و کودک خمینی‌شهری از مرگ حتمی با حضور به‌موقع نیروهای اورژانس خبر داد.

مدیر روابط عمومی مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار صاحب‌نیوز، گفت: در واپسین ساعت های روز پنج‌شنبه یک مادر و فرزندی ساکن خمینی‌شهر اصفهان دچار حادثه گازگرفتگی با منوکسید کربن شدند.

عباس عابدی در تشریح جزییات این خبر اظهار کرد:  ساعت 23:24 روز پنجشنبه 16 دی‌ماه 1395 در تماس با مرکز اورژانس 115 تقاضای امداد خواهی برای نجات افرادی که دچار مسمومیت با گاز منو کسید کربن شده بودند دریافت شد.

وی با اشاره به اعزام سریع نیروهای اورژانس به محل، گفت: این حادثه در منظریه شهرستان خمینی شهر اصفهان به وقوع پیوسته بود که تکنسین های اورژانس به محض رسیدن با مادر و کودکی روبرو شدند که بر اثر استنشاق گاز منو کسید کربن حاصل از احتراق گاز پیک نیک در خطر مرگ بودند.

مدیر روابط عمومی مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان خاطرنشان کرد: این مادر و فرزند پس از انجام اقدامات سرپایی برای ادامه روند درمان به بیمارستان شهید اشرفی اصفهانی انتقال داده شدند.

عابدی تصریح کرد: مسمومیت با گاز منو کسید کربن می تواند باعث سردرد، تهوع، استفراغ و کوفتگی بدن، خواب‌آلودگی، گیجی و تپش قلب بالا، بیهوشی، تشنج، مشکلات قلبی، تنفسی و مرگ شود.

انتهای پیام/ الف