img_8583
۱۲:۳۴ - جمعه ۱۳۹۵/۱۰/۱۷

عضو مجلس خبرگان رهبری گوشزد کرد:

خطر تغییر نگرش برخی مسئولان در مسئله حجاب/ بعضی‌هایشان می‌گویند چرا نسبت به حجاب حساس هستید!

آیت‌الله مهدوی بابیان اینکه متأسفانه برخی مسئولان می‌گویند چرا حساس به مسئله حجاب در جامعه هستید، بلکه باید به مسائل دیگر بپردازید، تصریح کرد: نفوذ دشمن بر برخی از مسئولان بر نگرش آن‌ها نسبت به حجاب تأثیر گذاشته است.

به گزارش خبرنگار صاحب‌نیوز، نماینده مردم استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری پیش از ظهر امروز در سلسله نشست‌های مهارت‌های خانوادگی در سبک زندگی اسلامی در گلستان شهدای اصفهان بابیان اینکه عفاف و حجاب از ضروری‌ترین مسائل جامعه است، اظهار کرد: متأسفانه برخی مسئولان می‌گویند چرا حساس به مسئله حجاب در جامعه هستید، باید به مسائل دیگر بپردازید.

آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی با اشاره به استدلالی در این رابطه، گفت: وقتی یک نفر خانم با وضعیت حجاب نامناسب در جامعه حضور پیدا می‌کند تأثیرات منفی را بر روی افراد جامعه می‌گذارد.

وی میزان خسارت بدحجابی را نسبت به سایر گناهان دیگر در جامعه بدتر بیان و خاطرنشان کرد: میهمانان دیگر کشورهای اسلامی که دیدار داریم بیشترین گلایه از ما در خصوص وضعیت حجاب بانوان در ایران دارند.

خطیب موقت نماز جمعه اصفهان تصریح کرد: معتقدیم برخی از مسئولان که با ترویج حجاب در جامعه مخالفت می‌کنند، خودشان مشمول نفوذ دشمن شده‌اند و اگر خانواده آن‌ها را نیز موردبررسی قرار بگیرند دارای وضعیت نامناسب هستند.

آیت‌الله مهدوی خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای که بیست سال پیش برگزار کرده بودیم، وضعیت خطرناک تخریب حجاب را گوشزد کردیم و در آن جلسه عنوان‌شده که ظاهراً عده‌ای در حال کنار گذاشتن چادر هستند و به دنبال جایگزین کردن حجاب‌های دیگر به‌جای چادر هستند.

وی بابیان اینکه حتی برخی از روحانیون نیز یک سخنرانی برای اهمیت چادر نداشته‌اند، اظهار کرد: در دوران دولت سازندگی بحث حجاب رها شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه کشور ما کشوری شیعی و دارای مبنای دینی و حقیقت است، گفت: اگر این حقیقت وجود نداشت سال‌ها پیش نفوذ دشمن تأثیر بر جامعه ما می‌گذاشت.

آیت‌الله مهدوی با اشاره به برگزاری جلسه همفکری با جمعی از روانشناسان در بنیاد المهدی (عج) اصفهان، خاطرنشان کرد: این جلسه 18 سال پیش برگزار شد تا کم شدن جایگاه و قداست چادر در نگاه مردم را مورد آسیب‌شناسی قرار دهند.

وی بابیان اینکه بیش از یک هزار و 200 دبیرستان در اقصی نقاط مختلف اصفهان مورد ارزیابی و مصاحبه حضوری انجام گرفت، اظهار کرد: دلایل احصا شده را به‌عنوان محور برای سخنرانی‌ها در نظر گرفتیم تا این مشکل در جامعه ریشه ندواند.

امام‌جمعه موقت اصفهان با اظهار بر اینکه به نظر بنده دختران به‌جای کلاس سوم از کلاس اول ابتدایی باید چادر سر کنند، گفت: به این دلیل این مسئله را عرض می‌کنیم که حیا از دختر ریخته نشود، لذا باید دختران را از بچگی با چادر اُخت دهیم.

آیت‌الله مهدوی بابیان اینکه حجاب دستور دین اسلام نیست بلکه دستور فطرت انسان است، اظهار کرد: دین اسلام مؤسس حجاب نیست بلکه مؤکد حجاب است.

وی با اشاره به بیشتر داشتن زیبایی زنان نسبت به مردان، گفت: به دلیل اینکه ممکن هست این ویژگی مورد دستبرد قرار بگیرد حیا در زنان نسبت به مردان بیشتر است.

نماینده مردم استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: چند سالی است محور کار خود را در عرصه حجاب، به بیان دلایل عقلی و روان‌شناختی ضرورت حجاب در جامعه گذاشته‌ایم.

آیت‌الله مهدوی بابیان اینکه حیا از ریشه حی است و زنده‌بودن روح انسان به داشتن حیا است، تصریح کرد: متأسفانه دشمن بانفوذی که انجام داده است طرز فکر برخی از مسئولان را نسبت به مسئله حجاب عوض کرده است.

انتهای پیام/ث