emamjomeh
۱۶:۱۱ - جمعه ۱۳۹۵/۱۰/۱۷

امام جمعه سمیرم تاکید کرد:

هشدار نسبت به کلید خوردن فتنه جدید/ فشار بر مردم زیاد است و نباید تعرفه گاز سمیرم به اقلیم دو انجام می شد

حجت الاسلام رجایی پور گفت: مردم سمیرم از افزایش چند برابری قبوض گاز خود ناراضی هستند و این فشار مضاعفی بر چرخه اقتصادی و زدنگی آنها است.

به گزارش صاحب نیوز، امام جمعه سمیرم در خطبه های این هفته، ۱۹ دی ماه را قیام خونین برای دفاع از اسلام دانست و اظهار کرد: این قیام و برگزاری مراسمات پس از آن سبب برافروخته شدن شعله انقلاب اسلامی شد.

حجت الاسلام حسین رجایی پور در حسینیه انقلاب اسلامی سمیرم، خاطرنشان کرد: در ۱۹ دی ماه مردم قم در برابر توهین به ساحت مقدس امام خمینی (ره) برافروخته و بر علیه شاه ملعون اولین راهپیمایی عظیم را انجام دادند که ده ها نفر کشته و زخمی شدند.

وی با دعوت به حفظ انسجام و وحدت بین قوای مختلف در کشور گفت: دشمن بیکار نبوده و فتنه جدید را علیه نظام جمهوری اسلامی کلیده زده و شروع کرده است که باید مسئولان قوا با اتحاد در برابر دشمنان صف آرایی کنند.

حجت الاسلام رجایی پور هجمه سنگین دشمن علیه سپاه و دستگاه قضایی به عنوان یکی از پایه های اصلی نظام جمهوری اسلامی را جز فتنه جدید آنان عنوان کرد و افزود: قوا اگر بین خود مشکلی شخصی یا هر مشکل دیگری دارند بهتر است در درون آن را حل کرده و این اختلافات را به جامعه انتقال ندهند.

وی همچنین با اشاره به سردسیری شهرستان سمیرم و افزایش مصرف گاز مردم در نیمه دوم سال گفت: تغییر اقلیم سمیرم فشار به مردمی است که از لحاظ مالی توانگر نبوده و امروز زیر فشار بیکاری، تورم و گرانی و خشکسالی ها ایستاده اند.

امام جمعه سمیرم گفت: تغییر اقلیم سمیرم به اقلیم گرمتر(اقلیم دو) باعث و افزایش تا چند برابری قبوض گاز باعث نارضایتی و ناراحتی آنان شده تا جایی که شاهد مراجعات مکرر آنان به دفتر امام جمعه هستیم.

وی با اشاره به خشکسالی ها مکرر شهرستان و کاهش توان مالی مردم در شرایط اقتصادی کنونی تصریح کرد: قشر مرفه و ثروتمند شهرستان به شهرستان های مجاور و مرکز استان مهاجرت کرده و مردم زحمت کش سمیرم با جیب خالی نمی توانند پاسخگوی این افزایش چند برابری قبوض گاز باشند.

حجت الاسلام رجایی پور گفت: تغییر اقلیم شهرستان بر مبنای گزارشات هواشناسی اعلام شده اما باید در نظر بگیرند که جیب مردم پاسخگوی این تغییر اقلیم نبوده و این تغییر صحیح نیست.

وی خاطر نشان کرد: هواشناسی با عوض کردن محاسبه گازی خود پول بیشتری از مردم می گیرد در حالی که بی بارشی ها در این مدت و این فصل بر عکس تصمیم هواشناسی عمل می کند  و نشان می دهد خبری از بارش و آب و کشاورزی و کار نیست و بنابراین جیب مردم خالی تر هم شده است.

وی با صراحت از مسئولان امر خواست هر چه زودتر نیبت به بازگرداندن اقلیم این شهرستان از دو به یک دست کم در سه ماهه زمستان اقدام کنند و بیش از این به نارضایتی مردم دامن نزنند.

انتهای پیام/ سمیرم خبر/ الف