namazjome950702002
۱۶:۱۹ - جمعه ۱۳۹۵/۱۰/۱۷

امام جمعه فریدونشهر:

فرمان کشف حجاب مهمترین قدم استعمار برای برچیدن اسلام بود

امام جمعه فریدونشهر با بیان این که خون های بسیاری برای پاسداری از حجاب بر زمین ریخته شده است، گفت: حکومت پهلوی ۵۳ سال در برابر مردم ایران و در برابر اسلام ایستاد اما هر دو شاه این حکومت با خفت و خواری مجبور به ترک این کشور شدند.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پونه زار، امام جمعه فریدونشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته فریدونشهر در سالروز فرمان کشف حجاب به دستور رضاخان، این امر را مهمترین قدم استعمار در جهت برچیده شدن اسلام دانست که همزمان توسط آتاتورک در ترکیه و امان اله خان در افغانستان به اجرا درآمد.

حجت الاسلام اباصلت غفاری با بیان این که خون های بسیاری برای پاسداری از حجاب بر زمین ریخته شده است، گفت: حکومت پهلوی 53 سال در برابر مردم ایران و در برابر اسلام ایستاد اما هر دو شاه این حکومت با خفت و خواری مجبور به ترک این کشور شدند.

خطیب جمعه فریدونشهر به ظلم های متعدد رژیم شاهنشاهی در حق مردم ایران اشاره و عنوان کرد: یکی از شدیدترین جنایات پهلوی به راه انداختن جوی خون در مسجد گوهرشاد در پی سخنرانی شیخ بهلول گنابادی بود.

وی طبیعت بخشنده و بارش برف و باران را رحمت الهی دانست و متذکر شد: باید از نعمت های خدا در مسیر صحیح استفاده کرد و استفاده از این نعمت ها در مسیر گناه و نافرمانی پرودگار عالم، کفران نعمت بوده و عواقب بدی در پی خواهد داشت.

امام جمعه فریدونشهر پیست اسکی فریدونشهر را مصداق این نعمت ها برشمرد که باید در مسیر تعالی روح و جسم از آن بهره گرفته و نباید اجازه داد کسانی در آنجا مرتکب گناه و نافرمانی خدا شوند.

امام جمعه فریدونشهر ضمن تسلیت سالروز وفات کریمه اهل بیت، ایشان را به حق، کریمه اهل بیت(ع) دانست و زیارت حضرت معصومه(س) را موجب گشایش در کارها عنوان و توصیه کرد مردم از هزینه های زندگی خود کاسته و حداقل یک نوبت در سال به حرم حضرت معصومه(س) در قم تشرف پیدا کنند.

انتهای پیام/ الف