photo_2017-01-06_17-11-30
۱۷:۲۸ - جمعه ۱۳۹۵/۱۰/۱۷

در جلسه هیأت امنای دبیرخانه فرهنگ پهلوانی مطرح شد؛

رعایت اصول اخلاقی در ورزش یک ارزش است/ روح جوانان ما به خوراک فرهنگی نیاز دارد

در اولین جلسه هیأت امنای دبیرخانه دایمی اصفهان پایتخت فرهنگ پهلوانی پس از آغاز کار مدیر عامل جدید سازمان ورزش شهرداری اصفهان، علی قاسمی طی حکمی عزیزالله مشفقی را به عنوان دبیر این دبیرخانه معرفی کرد.

به گزارش صاحب نیوز، به نقل میدان نیوز، در اولین جلسه هیأت امنای دبیرخانه دایمی اصفهان پایتخت فرهنگ پهلوانی علی قاسمی طی حکمی عزیزالله مشفقی را به عنوان دبیر این دبیرخانه معرفی کرد.

* برای دمیدن روح جوانمردی در شهر تلاش و هزینه خواهیم کرد

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری اصفهان در پی اهداف فرهنگی خود و ترویج منش های پهلوانی در ورزش و جامعه از تقویت این دبیرخانه خبر داد و گفت: ما برای دمیدن روح جوانمردی بیش از پیش در شهر با استفاده از تمام ظرفیت های موجود بیش از پیش تلاش و هزینه خواهیم کرد.

علی قاسمی رعایت اصول اخلاقی در ورزش را یک ارزش دانست و گفت: اگر میلیاردها تومان در ورزش هزینه شود اما در آن نظامات اخلاقی، مذهبی، ملی و فرهنگی رعایت نشود بیراهه رفته ایم.

* لزوم شناساندن منش ها و فرهنگ پهلوانی به جامعه

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان که به عنوان یکی از اعضای هیأت امنای دبیرخانه در این نشست حضور داشت، شناساندن منش ها و فرهنگ پهلوانی به جامعه و نهادینه و کاربردی کردن این فرهنگ غنی در زندگی روزمره شهروندان را یکی از وظایف مهم دبیرخانه برشمرد و گفت: این دبیرخانه تمام تلاش خود را انجام می دهد تا روح جوانمردی در جامعه و خانواده ها بیش از پیش متبلور شود.

photo_2017-01-06_17-11-25سرهنگ حسین حسین زاده اجرای برنامه های فرهنگی همراه با ورزش پهلوانی میدانی در نقاط مختلف شهر را برای ترویج منش های پهلوانی موثر دانست و گفت: ما باید علاوه بر پرداختن به این مهم در کشور، در ارتباطات و مراودات بین المللی نیز فرهنگ پهلوانی که از پیشینیان این مرز و بوم به ما ارث رسیده و در هشت سال دفاع مقدس با ایثار و از خود گذشتگی شهدا و ایثارگران شاهد به اوج رسیدن آن بودیم را به دیگر ملل دنیا معرفی کنیم.

* روح جوانان ما نیاز به خوراک فرهنگی دارد

سیدرضا اخروی رییس هیأت ورزش زورخانه ای و پهلوانی استان اصفهان دیگر عضو هیات امنای این دبیرخانه کارهای زیربنایی از قبیل مشاوره با اصحاب فرهنگ و دانش و ایجاد کتابخانه ای مرجع با محتوای فرهنگ و منش های پهلوانی را در کاربردی کردن روح جوانمردی در جامعه موثر دانست و گفت: روح جوانان ما نیاز به خوراک فرهنگی دارد و با تولید محتوای لازم و قرار دادن در دسترس جامعه از طریق کتابخانه ها و تارنمای دبیرخانه می توانیم به اهداف فرهنگی این دبیرخانه نزدیک شویم.

photo_2017-01-06_17-11-30

مهدی هدایت مدیر موسسه فرهنگ قرآن و ورزش علی ابن ابیطالب (ع) اصفهان دیگر عضو هیأت امنای این دبیرخانه به خصایل پهلوانان بزرگ ایرانی چون پوریای ولی، سیدحسن رزاز و جهان پهلوان غلامرضا تختی اشاره کرد و گفت: این بزرگان از منکراتی چون دروغ، تهمت، ناسزا، ظلم و ستم دوری گزیده اند و با تلاش در جمع کردن صفات خوب و توصیه شده توسط پیامبر اکرم(ص) در خود با خدمت به خلق خدا به این جایگاه اجتماعی رسیده و نام خود را جاودانه ساخته اند.

* افرادی هستند که عاشقانه در اعتلای فرهنگ پهلوانی تلاش می کنند

مرتضی آرسته از پیشکسوتان حوزه پهلوانی و دیگر عضو هیات امنای دبیرخانه فرهنگ پهلوانی ساماندهی زورخانه ها و بررسی صورت جلسات پیشین دبیرخانه و پیگیری تا حصول نتیجه را یادآور شدو گفت: افرادی هستند که عاشقانه در اعتلای فرهنگ پهلوانی ای میراث اجدادی ما کوشا بوده و هستند و باعث روشن ماندن چراغ زورخانه و زنده نگه داشتن این فرهنگ غنی بوده و هستند که ما وظیفه داریم آن ها را تجلیل و تشویق کرده و از رهنمودهایشان برای دستیابی به اهداف فرهنگی دبیرخانه استفاده کنیم.

photo_2017-01-06_17-11-33

در پایان این نشست عزیزالله مشفقی که از فعالان حوزه پهلوانی و همچنین رسانه استان اصفهان می باشد حکم و ابلاغ خود را از دست جمع اعضای هیأت امنای دبیرخانه فرهنگ پهلوانی دریافت کرد و ایشان برای وی آرزوی موفقیت و تأثیرگذاری در این حوزه مقدس کردند.

دبیرخانه دایمی اصفهان پایتخت فرهنگ پهلوانی بهمن سال ۱۳۹۱ در اصفهان رسما افتتاح شد و آغاز به کار کرد.

photo_2017-01-06_17-11-36