%d8%a2%d8%aa%d8%b4%da%a9%d8%af%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d9%86%db%8c
۱۶:۱۹ - شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۸

رئیس اداره میراث فرهنگی خبر داد

آتشکده ساسانی نطنز با اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیون ریال مرمت می شود

یزدانمهر گفت: این اعتبار در اختیار اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان است است و از روزهای آینده تیم مطالعاتی در نطنز مستقر و مطالعه پیرامون مرمت و بازسازی آتشکده را آغاز می کند و بعد اعتبار در اختیار مسئولان در نطنز قرار خواهد گرفت.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از آوای نطنز، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نطنز در گفتگو با خبرنگاران از اختصاص ۹۰۰ میلیون ریال اعتبار برای مرمت آتشکده ساسانی نطنز خبر داد.

حسین یزدانمهر افزود: این اعتبار در اختیار اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان است و از روزهای آینده تیم مطالعاتی در نطنز مستقر و مطالعه پیرامون مرمت و بازسازی آتشکده را آغاز می کند و بعد اعتبار در اختیار مسئولان در نطنز قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: عملیات مرمت استحکام ثبتی و حفاظت آتشکده ساسانی نطنز بعد از انجام کار تیم مطالعاتی، از فروردین سال ۹۶ آغاز و طبق برنامه پیش‌بینی شده مردادماه به پایان برسد.

رئیس اداره میراث فرهنگی نطنز با بیان اینکه فرصت مطالعاتی پیرامون مرمت و بازسازی تا اسفندماه سال جاری ول می کشد، گفت: این اعتبار با پیگیری نماینده مردم در مجلس و تصویب سازمان میراث فرهنگی گشور برای بازسازی و مرمت آتشکده ساسانی نطنز اختصاص یافت.

وی خاطر نشان کرد: آتشکده ساسانی نطنز که در سال ۱۳۱۱ به شماره ۱۸۷ به ثبت ملی رسیده است هم‌اکنون وضع نامناسبی دارد به‌ طوری‌ که از هفت ستون آتشکده، چهارستون و از چهارطاق فقط یک طاق به‌جا مانده که آن‌هم در حال ریزش است.

انتهای پیام/ الف