95
۱۶:۳۴ - شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۸

مدیر آب منطقه ای:

۹۵درصد از چاه های شهرستان اردستان مجهز به کنتور هوشمند هستند

سلیمی با بیان اینکه ۹۵درصد از چاه های این شهرستان به کنتور های هوشمند مجهز شده تصریح کرد: مقدار۱۹۸/۶ میلیون متر مکعب آب از چاه های شهرستان در سال تخلیه می شود.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از صبح اردستان، رئیس آب منطقه ای این شهرستان اظهار کرد: شهرستان اردستان دارای 295 حلقه چاه عمیق بوده که از این تعداد 243 حلقه آن فعال هستند.

محمد رضا سلیمی امروز در نشست خبری در محل اداره آب منطقه ای گفت:  عمق چاه ها در اردستان 230متر است که عمق متوسط آن ها به 130 متر می رسد.

وی افزود: شرکت آب منطقه ای در خصوص نصب کنتور هوشمند آب  و برق روی چاهها جزو پیشگامان بوده و تا کنون حدود چهار هزار حلقه چاه در سطح استان مجهز به کنتور شده اند.

سلیمی با بیان اینکه ۹۵درصد از چاه های این شهرستان به کنتور های هوشمند مجهز هستند تصریح کرد: مقدار198/6 میلیون متر مکعب اب از چاه های شهرستان در سال تخلیه می شود.

این مسوول تاکید کرد: شهرستان اردستان دارای 551 رشته قنات و چشمه بوده که در حال حاضر 463 رشته آن فعال و مقدار 68/90میلیون متر مکعب آب  در سال از آن ها تخلیه می شود.

رئیس آب منطقه ای شهرستان اردستان با بیان اینکه این آب ها برای مصارف شرب، صنعت، کشاورزی و خدمات استفاده می شود تصریح کرد: بیشترین مصرف آب در این منطقه برای کشاورزی استفاده می شود.

وی با بیان اینکه کل تخلیه آب در این شهرستان 277/3میلیون متر مکعب است تصریح کرد: حجم بارش سالانه 190 میلیون متر مکعب  و در سال های خشک سالی این میزان متفاوت است.

سلیمی با بیان اینکه تحقق اهداف طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب نیازمند مشارکت همگانی است تصریح کرد: هدف کلی آن مدیریت یک پارچه شدن در بخش آب های زیر زمینی است.

این مسئول تاکید کرد: طبق دستورالعمل جدید خسارت به آب خان مصادف به حذف چاه شده  و بر اساس شورای اقتصاد و آب کشور هر فردی به هر شکلی اقدام به برداشت غیر مجاز کند طبق قانون برخورد خواهد شد.

رئیس آب منطقه ای اردستان با بیان اینکه  چاه های غیر مجاز در بحث کشاورزی نداریم تصریح کرد:  مردم شهرستان اردستان در حفظ و حراست از منابع آبی پیش قدم بوده و از نصب کنتور های هوشمند رضایت کامل را دارند.

انتهای پیام/ الف