دهقان
۱۲:۵۹ - دوشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۲۰

دبیر جشنواره زنده رود:

جشنواره زنده رود عمل به دغدغه های رهبر معظم انقلاب است

رضا دهقانی با بیان اینکه محور و موضوع این جشنواره، اقتصاد مقاومتی است و با توجه به مطالبات رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی که از سال ۹۲ با نامگذاری و شعار سال شروع شد.

به گزارش صاحب نیوز، دبیر نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند «زنده‌رود» در گفتگو با خبرنگار هنرما با اشاره به برگزاری این جشنواره در اصفهان تصریح کرد: اکران فیلم های منتخب جشنواره زنده رود از 27  تا 30 دیماه در مجتمع فرهنگی استاد فرشچیان و اختتامیه این مراسم روز 30 دی ماه ساعت 18 در سالن اتاق بازرگانی برگزار می شود.

رضا دهقانی با بیان اینکه محور و موضوع این جشنواره،  اقتصاد مقاومتی است و با توجه به مطالبات رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی که از سال 92 با نامگذاری و شعار سال شروع شد  ادامه داد: ما به این نتیجه رسیدیم که جشنواره ای در سطح کشور  که به حوزه اقتصاد مقاومتی از دید هنر بپردازد وجود نداشته است بنابراین برنامه ریزی کردیم که چنین جشنواره ای برگزار شود.

وی افزود: در سال اول، در گستره ملی توانستیم تولیدات ارائه شده را در سطح مطلوبی دریافت کنیم و هدف اصلیمان هم این بود که  بتوانیم از بحث شعاری نگاه کردن به سخنان حضرت آقا یک قدم جلو برویم و دغدغه مقام عظمای ولایت را نشان دهیم.

دهقانی زبان تصویر را بهترین زبان گویای حوزه صنعت و کارآفرینی خواند و تصریح کرد: یکی از مزایایی این جشنواره کار کردن در حوزه مستند است.

وی بیان واقعیات را در حوزه مستند منطبق با ذائقه مردم دانست و تاکید کرد: وقتی مردم در حوزه سینمای مهاجرت و کارآفرینی آثار را ببینند قطعا در آنها تاثیر خواهد گذاشت.

دبیر جشنواره زنده رود در پایان از مسئولانی که دغدغه عمل به شعار سال را دارند خواست به تقویت این جشنواره کمک کنند.

انتهای پیام/ الف