photo_2017-01-10_08-32-52
۱۱:۱۵ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۲۱

شیح حسین انصاریان

مرحوم هاشمی رفسنجانی یک چهره قرآن فهم و متعادل بود

شیخ حسین انصاریان اظهار کرد: مرحوم هاشمی رفسنجانی چهره ای قرآن فهم، متعادل، آرام، متدین و از مهمترین امتیازاتشان گریه زیاد بر حضرت السیدالشهدا بود.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از دیار عالمان، عالم برجسته شیعه گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی شکنجه های بی نظیری را  در دوران مبارزات انقلابی خود تحمل کرد.
حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسین انصاریان در مراسم سخنرانی شامگاه دوشنبه در گلپایگان با اشاره به 44 سال آشنایی با مرحوم آیت الله رفسنجانی در خصوص سابقه مبارزاتی و انقلابی وی بیان کرد: ایشان در اولین جلسه هسته روحانیت مبارز با جمعیتی کمتر از 15 نفر بود، حضور داشت و همراه و همرزم ما بود.
وی ادامه داد: به دلیل نفوذ ساواک در میان این حلقه، اسناد جلسات آن موجود و به چاپ رسیده است.
این روحانی صاحب قلم شیعه درباره ویژگی های آیت الله هاشمی رفسنجانی بیان کرد: مرحوم هاشمی رفسنجانی بک چهره قرآن فهم، متعادل، آرام، متدین و از مهم ترین امتیازاتشان پرگریه بودن بر حضرت السیدالشهدا بود.
حجت الاسلام و المسلمین انصاریان یاد آوری کرد: ایشان هر نوع شکنجه ای را در دوران زندان طاغوت تحمل کرد و سختی های زیادی کشید.
وی آن مرحوم را اندیشمند قرآنی خواند و تبیین کرد: از هنگام زندان تا زمان نزدیک به درگذشت، 50 جلد کتاب کار فنی و تخصصی بر روی قرآن انجام داد که حدود 40 جلد آن به چاپ رسیده و باقی آن نیز در حال چاپ است.
مترجم قرآن و نهج البلاغه،بارزترین  ویژگی های اخلاقی این مرحوم را صبر بیان و عنوان کرد: در برابر تهمت، دروغ و یاوه گویی ها برای خدا صبر کرد و پاسخ نمی داد، از خودش دفاعی نکرد.

حجت الاسلام و المسلمین انصاریان خاطر نشان کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی هم اکنون در محضر الهی پاداش سالها مبارزه در راه انقلاب و تحمل شکنجه ها و خدمات قرآنی را دریافت می کند و در حدیث امام حسن عسگری (ع)  آمده که پاداش صابران دو برابر خواهد بود.


انتهای پیام/ الف