82103866-70780386
۱۲:۰۰ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۲۲

مدیر اجرایی یک انجمن خیریه در اصفهان:

هزینه ۱۲۰ میلیونی پیوند مغز استخوان/ مشارکت خیّران برای درمان نیازمندان ضروری است

انجام پیوند مغز استخوان ۱۲۰ میلیون تومان هزینه دارد از همین رو، بیماران برای تأمین هزینه‌های درمان نیازمند کمک و حمایت خیران هستند.

به گزارش صاحب‌نیوز، مدیر اجرایی انجمن خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهره (س) اظهار کرد: پنج بیمار نقص ایمنی اولیه در حال حاضر آماده پیوند مغز استخوان هستند که خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه با پیگیری از بانک سلولی بین‌المللی به دنبال فرد دهنده سلول‌های بنیادی به بیماران است که با آن‌ها مشابهت و مطابقت ژنتیکی داشته باشند.

رفیعایی خاطرنشان کرد: هر بیماری برای پیوند مغز استخوان لازم است که در گام اول مشابه سلولی خود را پیدا کند که یا از خانواده خود فرد بیمار یا از یک فرد غریبه که می‌تواند از داخل ایران یا خارج باشد و با بیمار مشابهت سلولی داشته باشد پیوند مغز استخوان انجام می‌گیرد.

وی گفت: این بیماران در گام اول نیاز به انجام یکسری آزمایش‌های ژنتیکی دارند که برای انجام اولیه این آزمایش‌های هزینه‌های گزافی را پرداخت می‌کند و پس‌ازآن نیاز است که در ابتدا از افراد درجه اول بیمار آزمایش گرفته شود و اگر فرد موردنظر برای پیوند مغز استخوان پیدا نشد باید از بانک سلولی، فرد موردنظر را پیدا کنند.

مدیر اجرایی انجمن خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهره (س) افزود: با توجه به اینکه در اصفهان بانک سلولی قوی برای بیماران نیازمند مغز استخوان وجود ندارد و اگر در بانک سلولی کشور نیز پیدا نشود در گام آخر باید از بانک سلولی بین‌المللی استفاده کرد.

رفیعایی گفت: اگر فرد موردنظر برای پیوند مغز استخوان از خارج از کشور باشد یا گاهی جزو بانک اهدایی سلولی در کشور نباشد باید بین 80 تا 100 میلیون تومان پول پرداخت کرد که به‌نوعی سلول مشابه سلول بیمار را خرید و فرد دهنده برای پیوند مغز و استخوان موافقت کند که در این صورت هزینه اولیه آزمایش‌های ژنتیکی نیز بین شش تا 10 میلیون تومان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: هزینه یک عمل پیوند مغز استخوان برای یک بیمار نقص ایمنی اولیه در حدود 120 میلیون تومان است و درصورتی‌که این عمل موفق باشد به‌طور کامل بیمار نقص ایمنی اولیه به یک فرد سالم مبدل خواهد شد.

مدیر اجرایی انجمن خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهره (س) بیان داشت: در حال حاضر پنج بیمار نقص ایمنی اولیه آماده پیوند مغز استخوان هست که خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه از سوی بانک سلولی بین‌المللی پیگیراست که فرد دهنده سلول‌های بنیادی برای این بیماران تأمین کند.

رفیعایی گفت: به‌منظور انجام آزمایش‌های ژنتیکی اولیه فرد گیرنده با فرد دهنده و مطابقت سلولی بین این دو تفاهم‌نامه‌های با آزمایشگاه‌های کشورهای اروپایی ازجمله بلژیک منعقدشده است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه هزینه انجام پیوند مغز استخوان 120 میلیون تومان است بنابراین نیاز به حمایت و کمک خیران داریم.

انتهای پیام/ الف