IMG_8382
۰۷:۲۷ - پنجشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۲۳

امام جمعه سفیدشهر:

هاشمی رفسنجانی همواره ولایت فقیه را تنها راه حفظ نظام اسلامی می‌دانست

حجت الاسلام نصیری گفت: مرحوم هاشمی رفسنجانی همواره تاکید می‌کرد که ولایت فقیه تنها راه سلامت نظام اسلامی در بحران‌هاست.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از خطب شکن، مراسم ارتحال حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی، شب گذشته از سوی ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان در مصلای نماز جمعه برگزار شد.

امام جمعه سفیدشهر در این مراسم، با بیان این که از نظر قرآن علم یکی از عوامل برتری انسان ها بر دیگر موجودات است اظهار کرد: علمی که اسلام بیان می کند، با علومی که مکاتب بشری مطرح می کنند متفاوت است.

حجت الاسلام عباس نصیری علم مورد نظر قرآن را دارای جهت توحیدی عنوان کرد و گفت: علم واقعی خوف و خشیت انسان نسبت به ذات باری تعالی را زیاد می کند، همان گونه که قرآن نیز فرموده است: إنما یخشی اللهَ من عبادهِ العلماءُ.

وی انباشتن اطلاعات را از نظر اسلام مردود دانست و اضافه کرد: عمده ترین تفاوت اسلام با مکاتب بشری همین موضوع است، یعنی اسلام علم را یک امر مقدس می داند و آن را در خدمت تعالی بشر می پسندد.

امام جمعه سفیدشهر علوم مطرح شده در قرآن را مفیدترین علوم معرفی کرد و ادامه داد: تمام آن چه در قرآن آمده است نور و در مسیر تعالی انسان است.

وی با اشاره به این که علمای مورد تکریم اسلام صاحب چنین علومی هستند خاطرنشان کرد: به خاطر این فضیلت علماست که خواب آنان بر عبادت روز و شب عابدان برتری می یابد.

حجت الاسلام عباس نصیری دعوت قرآن به رجوع به علما را یادآور شد و تصریح کرد: قرآن در چند جا مردم را به رجوع به اهل ذکر و استفاده از گنجینه‌ی علوم آنان برای پیدا کردن راه و مسیر حق فراخوانده است.

وی به فرایند انتخاب رهبری در نظام جمهوری اسلامی به عنوان یکی از وجوه مراجعه به علما و خبرگان اشاره کرد و افزود: همه در روزی که امام راحل(ره) مرحوم شدند نگران بودند که مبادا انقلاب به نابودی کشیده شود، با این حال این علما بودند که راه را بر مردم نمایان کردند و پس از یک روز جانشین ایشان را مشخص نمودند.

امام جمعه سفیدشهر با بیان نقش مرحوم هاشمی رفسنجانی در انتخاب حضرت آیت الله خامنه‌ای به رهبری انقلاب اسلامی تاکید کرد: پس از این سال ها، رهبری داهیانه و هشیارانه‌ی ایشان نشان داده که این انتخاب خبرگان مردم به جا بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی ارتحال حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: ایشان در این پیام مرحوم هاشمی رفسنجانی را مبارز و انقلابی و مدیری کم نظیر توصیف کردند که نشان از جایگاه والای آن مرحوم دارد.

حجت الاسلام عباس نصیری همگامی با یادآوری مرحوم هاشمی رفسنجانی و مقام معظم رهبری را بیان کرد: همان طور که رهبر انقلاب از شنیدن خبر ارتحال آن مرحوم محزون شدند، ملت ایران نیز داغ دار شد.

امام جمعه سفیدشهر اشاره به تلاش برخی خناسان برای انحراف مرحوم هاشمی رفسنجانی در پیام رهبر انقلاب را یادآور شد و عنوان کرد: اختلاف نظرها هرگز به معنای انحراف نیست، همان طور که مرحوم هاشمی رفسنجانی نیز در سال 88 صریحا در مجلس خبرگان رهبری اذعان کرد هیچ مصداقی جز حضرت آیت الله خامنه‌ای برای ولایت فقیه وجود ندارد.

حجت الاسلام نصیری امنیت ایران اسلامی را ناشی از رهبری مقام معظم رهبری دانست و اضافه کرد: مرحوم هاشمی رفسنجانی همواره تاکید می کرد که ولایت فقیه تنها راه سلامت نظام اسلامی در بحران هاست.

وی در بخش پایانی سخنان خود به حضور همه جناح های سیاسی در تشییع جنازه مرحوم هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: امروز مهم ترین مسأله پیروی از رهبری است، زیرا هدایت این جامعه بر اساس اصل ولایت فقیه شکل گرفته است.

حجت الاسلام نصیری پشتیبانی از ولایت فقیه را ادامه راه شهدا خواند و اظهار کرد: مردم ایران حتی از زمان جنگ تحمیلی به ولایت فقیه وفادارتر هستند، همان طور که می بینیم در تمام صحنه ها حضور دارند و از نظام اسلامی حمایت می کنند.

امام جمعه سفیدشهر تکریم علما و مسئولان نظام اسلامی را یکی از نشانه های وفاداری مردم به اسلام و انقلاب دانست و تصریح کرد: هر بار که قرار است مردم با یکی از علما یا مسئولان نظام وداع کنند، حضور آنان به عنوان نشانه‌ای از وفاداری به خون شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خودنمایی می کند.

سفید شهر از توابع شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان است.

انتهای پیام/ الف