شاهين نجفي ملعون
۱۶:۳۵ - سه شنبه ۱۳۹۲/۰۲/۳۱

مسوولان،به خواننده هتاک چراغ سبز دادند!

توهین به ساحت ائمه معصومین(ع) خط قرمزی بود که به‌راحتی شکسته شد و جزبا سخنرانی‌، برپایی همایش وگفت‌وگوهای خنثی عملا برای مقابله با آن کارخاصی نشد

معصومه طاهری:
سال گذشته تقریبا نزدیک ایام شهادت امام هادی(ع) بود که شاهین نجفی خواننده مرتد وهتاکی که به غرب متواری شده دراقدامی بهت‌آورآلبومی ضد مقدسات شیعی تولید ودر فضای مجازی منتشرکرد؛‌ آلبومی که محتوای آن خون هر مسلمان شیعه غیرتمندی را به جوش می‌آورد و همین باعث شد جمعی از جوانان وبلاگ‌نویس و فعالان فرهنگی به‌صورت خودجوش درحوزه‌های فرهنگی وارد میدان جهاد فرهنگی شدند وهرکدام به سیاق خود درمقابل این مرتد هتاک، فعالیت نمایند،یکی با طراحی، یکی با سرودن شعر، ‌دیگری با طراحی و کاریکاتور و… اما با همه این اوصاف سکوت مسوولان فرهنگی کشورسبب شد تا دوباره درسالگرد شهادت آن امام همام، شاهین نجفی که از سوی بهاییان همچنین دشمنان همیشگی اسلام و انقلاب ایران حمایت می‌شود به خود جرات دهد و اقدام به انتشارآلبوم جدیدی به زبان آلمانی با ‌نام «وقتی خدا خوابه» نماید؛ نامگ‌ذاری این آلبوم سراسر توهین به ساحت پروردگاراست که ازسویی متحجرانه بعد مادی به ذات الهی بخشیده و ازسوی دیگر برای این جهان، خالقی متصورنیست ونگاهی نیهیلیستی دارد.
شاهین نجفی ملعون
این آلبوم درحالی منتشر می‌شود که به جرات می‌توان گفت هیچ اقدام عملی وجامعی از سوی مدیران ارشد فرهنگی کشور برای پاسخ‌گویی به هتاکی‌های نجفی درسال گذشته صورت نگرفت حتی چند کار انگشت شمار هم که از سوی برخی از نهادها و سازمان‌ها انجام شد درحد کارهای رفع تکلیفی و روتین بود. متاسفانه توهین به ساحت ائمه معصومین(ع) خط قرمزی بود که به‌راحتی شکسته شد و جزبا سخنرانی‌، برپایی همایش وگفت‌وگوهای خنثی عملا برای مقابله با آن کارخاصی نشد؛ البته کارهایی انجام گرفت اما ازسوی کشوری که مدعی ام‌القرای جهان است آن‌قدر برش وبرد بین‌المللی نداشت تا بتوان آن را در خورتوجه در سطح جهانی قلمداد نمود به‌گونه‌ای که قدرت اسلام و حکومت اسلامی را درمقابل چنین امورقبیحی به تصوربکشد. دراین میان حتی برخی افراد عملکردی را هم که جزء وظایف اصلی‌شان بود برای تاثیرگذاری درپروسه انتخابات ریاست جمهوری انجام می‌دادند وشاید همین نبود ‌خلوص نیت، مهم‌ترین عامل درکم تاثیری آن بود. البته نباید ازفعلیتهای مردمی ائم از جنبش وبلاگی ،طرح وگرافیک،کاریکاتور و حتی تعیین جایزه برای اعدام این هتاک غافل شد اما باز هم سوال بر روی عملکرد غیر قابل دفاع مسولان است.مهناز رئوفی بهایی تازه مسلمان شده مشهورمی‌گوید همه این‌ها توهین‌هابه مقدسات ازآبشخور فرقه ضاله بهاییت سرچشمه می‌گیرد من خودم زمانی بهایی بوده‌ام خوب می‌دانم که چگونه و با چه ترفندهایی به دنبال خدشه‌دار کردن ارزش‌ها و مقدسات اسلامی هستند آن‌ها به هر طریق حتی اجیر کردن افرادی(مثل شاهین نجفی) می‌خواهند تیشه به ریشه اسلام بزنند و اصلا ذات و بقای بهاییت درنابودی اسلام و تشیع است؛ چیزی که اغلب مسلمانان آن را نمی‌دانند وغافل هستند.
دراین راستا برخی مجموعه‌های مذهبی وفرهنگی غیردولتی هم بوده‌اند که کارهای خوبی داشته‌اند ولی کارهای‌شان به خاطرعدم حمایت مدیران سازمان‌ها و نهادهای دولتی فعالیت‌های‌شان دیده نشد علی‌الظاهر دراین مقوله بسیارحساس هم استفاده از پارتی (کار راه‌انداز) برهمه چیزمقدم‌تر است تا کارها را پیش ببرد!! برخی سازمان‌ها و نهادها هم مثل همیشه خود را تافته جدابافته ازجامعه وارزش‌های دینی می‌دانند وحاضرنیستند دراین زمینه قدمی بردارند واقدامات تاثیرگذاری خارج ازنام، ‌آرم و بیلان‌کاری برای اسلام بردارند. به نظر می‌رسد حلقه گمشده بین عده‌ای ازمسوولان فرهنگی چه وابسته به دولت و چه خصوصی خلوص نیت است. این‌که می‌خواهیم کاری بکنیم که دیگران انجام نداده‌اند یا اگرکار خوبی انجام داده‌ایم فقط به نام خودمان است.( چه‌آن‌که درانجام فعالیتی فرهنگی حتما با یکی ازهمین سازمان‌ها نام‌مدار مواجه می شوید که پروژه شما را درصورتی قبول می‌کردند که فقط اسم وآرم خودشان درمیان باشد و تنها در حیطه سازمان خودشان این کار پخش شود وگرنه حمایت منتفی است!! در حالی که کار خوب آنهم در شرایطی که پول آن از بیت المال هزینه می شود باید به دست عموم مسلمین برسد) این مساله ازجمله آفت‌های فرهنگی برخی نهادهای ماست.
اگرهمان سال گذشته جواب دندان‌شکنی به عروسک‌گردانان فتنه شاهین نجفی داده می‌شد؛ امروزشاهد توهین گستاخانه او به ساحت اقدس الهی نبودیم اما افسوس که دراین وادی گوش شنوایی وجود ندارد و بیشتر عکس‌العمل‌ها مقطعی وگذرا هستند. همان زمان دریادداشتی آوردیم که این توهین باید جواب سهمگینانه‌ای داشته باشد به عنوان مثال صداوسیما اعلام کند پروژه ساخت سریال فاخرامام هادی(ع) را به‌دست گرفته است، سازمان سینمایی خبرازساخت فیلم امام هادی(ع)درسطح جهانی بدهد، مراکز فرهنگی وهنری تمام همت‌شان را برای امام هادی(ع) به‌خصوص خارج ازمناسبت‌های عرف انجام دهند، مسوولی پیدا شود وبه نقاش بزرگی هم‌چون استاد فرشچیان سفارش تابلوی امام هادی(ع) را بدهد ،چند تائتر فاخر درباره شخصیت امام هادی علیه السلام ساخته می شدو….. در این صورت به‌طورحتم قسمتی از این موج ضد هتاکی عملا شکل می‌گرفت وعوامل پشت پرده شاهین نجفی و خود او جرات نمی‌کردند دست روی مقدسات اسلامی وشیعی ما بگذارند اما چه کنیم که بیشترعادت به حرف کرده‌ایم تا عمل. یکی ازمبلغان تشیع دراروپا پس ازماجرای سال گذشته و حرف‌های بدون عمل برخی مسوولان درجلسه خصوصی می‌گفت:باید ببینیم ازاین سخنرانی‌ها چه خروجی خواهیم داشت. ما درانگلیسی یک اصطلاحی داریم که می‌گوییم انجام دادن مهم‌تر است از شعار دادن. حال باید دید چقدر مرد عمل داریم.وآیا واقعا برای اهل بیت علیه السلام گام برمی داریم یا…