IMG_1633
۰۹:۰۰ - یکشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۹

با حضور فرمانده انتظامی استان اصفهان؛

صحنه وقوع سرقت مسلحانه از طلافروشی در شاهین شهر بازسازی شد/ تصاویر

سارقان مسلح دستگیر شده در حضور فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان صحنه وقع جرم را برای تیم کارآگاهان بازسازی و تشریح کردند.

به گزارش صاحب نیوز؛ صحنه وقوع جرم سرقت مسلحانه از طلافروشی خیابان عطار شاهین شهر روز گذشته، با حضور فرمانده انتظامی استان اصفهان  توسط سارقان دستگیر شده بازسازی شد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار عبدالرضا آقاخانی در صحنه وقوع جرم سرقت مسلحانه از طلافروشی شاهین شهر پلیس استان اصفهان را یکی از پلیس های شاخص کشور مطرح کرد و گفت: نیروی انتظامی استان اصفهان در سال 95 با شاخص کشف 85 درصد جرائم خشن موفق به کسب رتبه نخست کشور شده است.

وی موفقیت پلیس در کسب این رتبه را مرهون همکاری مردم استان اصفهان بویژه شاهین شهر بیان کرد و افزود: ماموران سخت کوش نیروی انتظامی با تعقیب و ردیابی سارقان طلافروشی شاهین شهر در سه استان کشور پس از 24 ساعت موفق به شناسایی و دستگیری مجرمان شد.

فرمانده نیرو انتظامی استان اصفهان اضافه کرد: پلیس استان اصفهان در یک عملیات غافلگیر کننده در مجموع هشت مجرم پرونده شامل سارقان و مالخرها را شناسایی و به همراه اموال مسروقه و سلاح مورد نظر دستگیر کند.

وی با بیان اینکه این مجرمان پس از تکمیل تحقیقات به همراه پرونده به دستگاه قضایی سپرده و قطعا با آنها برابر قانون برخورد و به سزای عمل خواهد رساند خاطرنشان کرد: بازسازی صحنه جرم برای به یقین رسیدن چگونگی وقوع جرم و شناسایی دقیق متهمان اصلی انجام می شود.

 مردم حاضر در صحنه با شعار “نیروی انتظامی تشکر تشکر” در ادامه با پخش شیرینی ضمن قدردانی از زحمات شبانه روزی نیروی انتظامی برای برقراری نظم و امنیت در جامعه خواستار برخورد جدی دستگاه قضا با خاطیان و برهم زنندگان نظم و امنیت شدند.

 سارقان دستگیر شده در ادامه با ابراز ندامت و پشیمانی صحنه وقوع جرم را بازسازی و به تشریح اقدام مجرمانه خود پرداختند. 

سارقان مسلح نهم اسفند سال جاری با شلیک 18 گلوله به ویترین و مغازه طلافروشی در خیابان عطار شاهین شهر، زیورآلات این مغازه را به ارزش هشت میلیارد ریال به سرقت برده و متواری شده بودند که ظرف مدت 24 ساعت با انجام تحقیقات گسترده ماموران زبده اداره آگاهی این مجرمان به دام پلیس افتادند.

صاحب طلافروشی مورد سرقت قرارگرفته در گفتگو با خبرنگار شاهین پرس در تشریح حادثه گفت: ساعت حدود هشت و 25 دقیقه شب نهم اسفند طبق ساعت اعلام شده به همراه آقای بهوندی همکارم در حال جمع کردن ویترین بودیم که ناگهان خودرویی جلوی مغازه ترمز و سه نفر نقاب زده با اسلحه کلاشینکف به سمت مغازه حمله ور شدند.

ابراهیم دشتستانی افزود: سارقان ابتدا با پتک به شیشه ویترین ضربه زدند سپس اقدام به شکلیک گلوله کردند بدلیل اینکه شیشه ویترین ضد گلوله و ضربه بود با شکستن شیشه درب وارد مغازه شدند و مقابل پیشخوان ایستادند و یکی از آنها گفت ما نیاز داریم و بهتر است که شما مقاومت نکنید.

وی ادامه داد: من به محض اینکه دیدم سارقان مسلح هستند بدون هیچ عکس العملی به همراه همکارم در پشت مغازه روی زمین دراز کشیدیم و سارقان هم ظرف مدت کمتر از دو دقیقه با شلیک 18 گلوله طلاهای موجود در ویترین را به سرقت بردند.

صاحب طلافروشی ضمن قدردانی از زحمات شبانه روزی پلیس آگاهی و نیروی انتظامی در شناسایی و دستگیری مجرمان از بین 80 میلیون جمعیت ایران افزود: نیروی انتظامی در این مدت تلاش شبانه روزی و بدون چشم داشت زیادی برای شناسایی، دستگیری و کشف اموال مسروقه شدند که این اقدام نیروی انتظامی را هدیه و عیدی بزرگ به شهروندان شاهین شهر می دانم.

 

انتهای پیام/ شاهین پرس/ الف