02
۰۷:۵۸ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۱۶

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان نائین خبرداد؛

فعالیت ۲۰ عضو جوان هلال احمر نایین در طرح ملی ایمنی مسافران نوروزی/ حضور ۱۲۱ کودک درکمپین نه به تصادفات جاده‌ای نایین

عادل زاده گفت: در طول اجرای هفدهمین مرحله از طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی شهرستان نائین حدود ۲۰۰۰ نفر مسافر به پایگاه ایمنی و سلامت شهرستان مراجعه کردند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان نائین در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به اجرای هفدهمین مرحله طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی از 26 اسفندماه 95 تا 4 فروردین‌ماه سال جاری، گفت: این طرح امسال با شعار ”بی‌گدار به جاده نزنیم، ظریف برانیم ” در مدت 9 روز و با حضور 20 نفر از اعضای جوان و داوطلب آموزش‌دیده در پست راهنمایی جمعیت هلال‌احمر شهرستان نائین برگزار شد.

ابراهیم عادل زاده نائینی ادامه داد: محوریت اصلی این طرح کمک به سفری ایمن با تأمین امنیت روانی و آرامش مسافران همراه با استفاده از فناوری نوین، ارتقاء سطح آگاهی‌های عمومی درباره سوانح و حوادث و ارائه خدمات امدادی و بشردوستانه به مسافران بوده است.

وی هدف از اجرای این طرح را حفظ آمادگی و توان پاسخ گوئی در مقابله با حوادث احتمالی و تقویت نقش جوانان به‌عنوان مدیران آینده در برنامه‌های جمعیت و سازمان دانست و خاطرنشان کرد: نمایش توان عملیاتی گروه‌های بشردوستانه در حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها، ترویج فرهنگ پیشگیری و ارتقا سطح آگاهی و اطلاعات عمومی مردم در امر حوادث و سوانح و معرفی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های جمعیت هلال‌احمر در ارائه خدمات امدادی بشردوستانه ازجمله دیگر اهداف این طرح است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان نائین تأکید کرد: ازجمله مأموریت‌های این نهاد در ایام نوروز ارتقا آگاهی و تغییر نگرش شهروندان جهت کاهش رفتارهای پرخطر در مسافرت و افزایش بهداشت جسمی و روانی خانواده‌ها در طول سفر است.

عادل زاده اضافه کرد: در مجاورت پایگاه ایمنی و سلامت، فضاهای دیگری همچون ایستگاه ایمنی و سلامت و فضای دوستدار کودک و کمپین نه به تصادفات جاده‌ای نیز برپاشده  تا مسافرین از امکانات رفاهی وامدادی بیشتری بهره‌مند شوند  .

در این طرح، سازمان جوانان نیز به‌عنوان نماینده جمعیت هلال‌احمر و در راستای اهداف خود مبنی بر حفظ سلامت انسان‌ها متولی اجرای برنامه شد. طرحی که در آن مسئولان و اقشار مختلف مردم در آن مشارکت خوبی داشتند و با امضای میثاق نامه، متعهد شدند به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام بگذارند.
وی در ادامه افزود: تعداد 121 کودک به فضاهای دوستدار کودک و کمپین نه به تصادفات جاده‌ای مراجعه کرده و در این چادرها با شرکت در مسابقات نقاشی، شعر و … ضمن دریافت جایزه با مباحث امدادی آشنا شدند.

مدیر منطقه شرق هلال‌احمر اصفهان اظهار کرد: تعداد 812 عدد اقلام توزیعی و فرهنگی شامل نقشه راهنما، بروشور، 1021 نسخه لوح فشرده قصه مهربانی، دعای سفر، مجله ماه مهربان، نقشه راهنمای شهر و جشنواره فرهنگی بین مراجعین به پست‌ها توزیع‌شده است.

عادل زاده در پایان، اطلاع‌رسانی برگزاری جشنواره کودکان با زمینه فیلم و عکس بشردوستی را ازجمله اهداف مهم این طرح عنوان کرد.

انتهای پیام/ث