99994567
۰۷:۲۹ - شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۶

گزارش یک رویداد از چند شهر؛

سرقت های مشکوک زنجیره ای در فلاورجان!

از شباهت های این دزدی های شکستن درب منازل مورد سرقت قرار گرفته به یک شکل بوده است به طوری که گویی با یک وسیله مانند دیلم قفل را شکسته و داخل منزل شده اند.

به گزارش صاحب نیوز؛ با توجه به اینکه در ایام عید تعداد زیادی از مردم ترجیح می دهند به مسافرت بروند منازل فراوانی در شهرها و روستاها خالی از سکنه می شود و همین مساله موجب شده است که آمار سرقت به صورت قابل تاملی افزایش یابد.
طی گزارش های که همشهریان در این چند روز برای ما ارسال کرده اند، سرقت های زیادی در مناطق مختلف شهرستان فلاورجان اتفاق افتاده است که با تحقیقات خبرنگار ما شباهت معنی داری بین همه سرقت های رخ داده در شهرهای هشتگانه وجود دارد که برای پلیس نیز می تواند جالب توجه باشد.
یکی از اهالی شهرک آزادگان شهر بهاران که چند روز قبل منزل وی مورد سرت قرار گرفته بود در گفتگویی با این پایگاه خبری اظهار کرد: من به همراه خانواده در مسافرت به سر می بردیم و  صبح روز سیزده فروردین بود که با ما تماس گرفتند و اعلام کردند منزل شما مورد سرقت قرار گرفته است و با توجه به اینکه منزل ما یک آپارتمان دو واحدی بود و همسایه پایینی نیز در ایام عید منزل خود را ترک نکرده بود این موضوع برای ما جای سوال پیدا کرده بود که چطور سارقان به منزل ما رفته اند.
وی افزود: پس از آنکه ما به منزل خود رسیدیم و تقریبا تمام وسایل منزل ما در میان اتاق ها ریخته شده بود به طوری که  حتی کوچکترین وسایل هم مورد کنجکاوی قرار گرفته ولی هیچ چیزی از منزل خارج نشده بود و طبق صحبت های رییس پلیس محدوده ما این سارقان به دنبال پول و طلا بوده اند و گرنه می توانستند اقلام فراوانی را از منزل خارج کنند.
این شهروند همچنین ادامه داد: برای ما خیلی عجیب بود که دزدها تمام منزل را بررسی کردند ولی حتی دوربین و لب تابی که در وسط سالن پذیرایی ما بوده است را نبرده بودند و یا درب انباری منزل را باز کرده بودند و در حالی که انبار منزل ما پر از برنج و اقلام قابل فروش بود اما هیچکدام از منزل خارج نشده بود.
وی اضافه کرد: داستان سرقت وقتی برای ما عجیب تر شد که طبق اظهار پلیس سارقین حداقل چهار ساعتی در منزل ما بوده اند و این اتفاق دقیقا زمانی رخ داده است که همسایه ما نیز از منزل خود خارج شده بود و به نظر می رسید که دزدها دقیقا از زمان خارج شدن همسایه و مسافرت ما خبر داشتند و این مساله یعنی اینکه یا دزدها از افرادی بوده اند که از قبل اطلاعه داشته اند و یا مراقب منازل ما بوده و آمار لحظه ای داشتند.

وی همچنین اظهار کرد: قبل و بعد از سرقت منزل ما چندین مورد دیگر نیز در این محل اتفاق افتاده است که دقیقا همه آنها با مورد منزل ما مشابهت کامل داشته که این مساله کمی علاوه برا ایجاد رعب در محله موجب تعجب نیز شده است.

ماجرای دزدی ها فقط به شهر بهاران و محله آزادگان ختم نمی شود و پس از بررسی خبرنگار ما موارد دیگری از این دست دزدی ها در شهرهای پیربکران، ابریشم و فلاورجان نیز به دست مان رسید به طوری که در مورد مشابه به این دزدی یکی از شهروندان فلاورجانی نیز خاطر نشان کرد: دزد ها به منزل پدرم من هجوم برده بودند و تمام وسایل را بهم ریخته بودند ولی هیچ نبرده بودند و طبق شواهد و گزارش پلیس فقط به دنبال پول و طلا بوده اند.

کیانی اضافه کرد: یک دستگاه ایکس باکس در سالن پذیرایی و چندین قلم وسیله قیمتی دیگر در گوشه و کنار منزل پدر من بوده است که سارقان حتی اقدام به جابجایی آنها هم نکرده بودند در حالی که حداقل بیش از ۱۵ میلیون قیمت وسایل دور و اطراف منزل ما بود که دزد ها نبرده بودند.

به گزارش پلنا؛ اینگونه دزدی ها که شباهت های فراوانی هم به هم دارد در واقع گواه وجود یک باند بزرگ سرقت در شهرستان است که تقریبا در بیشتر نقاط مهم یک نماینده دارند تا با زیر نظر گرفتن آن محله بتوانند در مواقع مناسب با اطمینان کامل از نبودن اهالی در منزل به سرقت بپردازند و با توجه به اینکه به دنبال پول و طلا هستند می توان حدس زد که ای افراد از قبل اطلاعات کافی را جمع آوری کرده و با هم مرتبط هستند.

از دیگر شباهت های این دزدی های شکستن درب منازل مورد سرقت قرار گرفته به یک شکل بوده است به طوری که گویی با یک وسیله مانند دیلم قفل را شکسته و داخل منزل شده اند.

ولی نکته مهم و مفقوده این ماجرا این است که سارقان هنگام حضور در منازل با فراق خاطر و حوصله اقدام به دزدی می کنند به طوری که شاید وقتی صاحب خانه خارج می شود از هنگام ورود و حتی زمان بازگشت وی به منزل با خبر هستند و این یعنی اینکه یک نفر از ابتدا تا انتها همراه آن صاحب خانه می رود و کلیه فعالیت های آنها را زیر نظر گرفته و به صورت آنی گزارش می دهد.

گفتنی است در چند روزی که از تعطیلات نوروزی می گذرد نه تنها آمار سرقت ها کاهش نیافته است بلکه همین روند همچنان البته طبق گزارش های مردمی ادامه داشته است و موجب نا امن شدن برخی از محلات در شهرها و روستاهای مختلف شهرستان شده است.

انتهای پیام / پلنا/ الف