رسول-زرگرپور-استاندار-اصفهان-1-1
۱۰:۴۱ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۷

استاندار اصفهان مطرح کرد؛

ایجاد هلدینگ مالی و اعتباری سرمایه گذاری در استان/ جذب یک میلیارد یورو سرمایه گذاری خارجی در اصفهان

زرگرپور گفت: بحث ایجاد یک هلدینگ مالی و اعتباری برای حمایت از سرمایه گذاری در استان بسیار اهمیت دارد و خوشبختانه مقدمات کار فراهم شده و بزودی هیئت مدیره ی آن نیز مشخص می شود.

به گزارش صاحب نیوز؛ استاندار اصفهان در چهل و هفتمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان که با محوریت اقتصاد مقاومتی- تولید، اشتغال برگزار شد، اظهار کرد: مباحث زیادی در رابطه با مسائل اقتصادی مطرح شده ولی یکی از اصلی ترین موضوعات در فرمایش رهبر معظم انقلاب این است که اشتغال، تولید و اقتصاد مقاومتی وظیفه ی تک تک نهادها و ارگان ها و قوه ها بوده و تنها مختص به قوه مجریه نیست.

رسول زرگرپور دولت را تسهیل کننده و ایجاد کننده بستر مناسب برای اجرای سیاست های کلان خواند و افزود: در این رابطه بسیاری از وظایف به سایر قوا باز می گردد و باید در تک تک تصمیمات و برنامه ها، وظیفه ی تولید و اشتغال و اقتصاد مقاومتی را مدنظر قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه همه بخش ها باید گزارش عملکرد خود در رابطه با برنامه های اقتصاد مقاومتی در سال گذشته را ارائه کنند، افزود: وقتی به عنوان مثال در طول دو سال گذشته ۱۲۰ هیئت بازرگانی و اقتصادی خارجی به اتاق بازرگانی ارجاع داده شده، باید مشخص شود چه اقداماتی صورت گرفته و همچنین وقتی حدود یک میلیارد یورو سرمایه گذاری خارجی در استان پس از برجام صورت گرفته، باید اتاق بازرگانی اعلام کند که چه مقدار از این مبلغ قرارداد مربوط به فعالیت های اتاق بازرگانی بوده است.

استاندار اصفهان اظهارکرد: دولت باید فضا را برای فعالیت ها آماده کند، این نافی وظایف سایر قوا و دستگاه ها نیست بلکه دیگر ارگان ها و دستگاه ها هم باید ورود قوی داشته باشند.

زرگرپور افزود: استان اصفهان اولین استانی است که ۱۰۹ طرح را با ۹ میلیارد یورو اعتبار مورد نیاز برای سرمایه گذاری خارجی احصاء کرده، بنابراین همه باید دست در دست هم داده و با وحدت و همدلی در این راستا تلاش کنیم.

وی با اشاره به گزارش عملکرد ارائه شده، تصریح کرد: در سال گذشته ۱۲ جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی تشکیل شده که ۱۲۸ مصوبه به تصویب رسیده که از این تعداد ۴۸ مصوبه در سطح استان و بقیه در سطح ملی بوده است؛ در مجموع حدود ۷۰ درصد مصوبات استانی اجرایی شده است.

مدیرارشد استان به موضوعات پیشنهادی کمیته ی کارشناسی شورا در حوزه تولید و اشتغال بمنظور قراردادن در دستور کار شورای گفتگوی استان در سال ۹۶ اشاره کرد و افزود: ۹ پیشنهاد مطرح شده دیگر نیز به ۱۱ پیشنهاد مصوب این جلسه تا جلسه آینده پس از بررسی کارشناسی اضافه شود تا در دستور کار جلسات شورا در سال ۹۶ قرار گیرد.

زرگرپور با تاکید بر اینکه باید در دستورالعمل های ارائه شده اولویت های مشخص شده به عنوان مبنا قرار گیرد، افزود: بحث ایجاد یک هلدینگ مالی و اعتباری برای حمایت از سرمایه گذاری در استان بسیار اهمیت دارد و خوشبختانه مقدمات کار فراهم شده و بزودی هیئت مدیره ی آن نیز مشخص می شود.

انتهای پیام/ د