n00072242-b
۰۷:۴۰ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۳۱

بررسی حضور زنان در صحنه رقابت های انتخاباتی؛

حضور زنان در شوراهای مشورتی نباید دکوری باشد/ اشتغال مردان آسایش زنان را به دنبال دارد

ابوطالبی گفت: زنان منتخب اگر تلاش کرده تا بدون بغض و جنسیت گرایی معضلاتی نظیر بیکاری مردان را حل کنند در حقیقت به قشر بانوان کمک کرده اند چرا که اشتغال مردان آسایش خود زنان را فراهم خواهد کرد.

به گزارش صاحب نیوز؛ یک کارشناس مسائل سیاسی در گفتگویی درباره حضور بانوان در صحنه رقابت های انتخاباتی بویژه برای شوراهای شهر، اظهار کرد: جامعه هم از زن و هم از مرد تشکیل شده و بنابراین در جایگاه های مشورتی لازم است نقطه نظرات بانوان به عنوان نیمی از جامعه نیز شنیده شود.

* حضور زنان در شوراهای مشورتی نباید دکوری باشد

فریبا ابوطالبی با تاکید بر اینکه تساوی جنسیتی مورد تایید اسلام نبوده و لازم است عدالت جنسیتی در جامعه حکم فرما باشد، افزود: متاسفانه برخی مسئولان با وجود شعارهای تساوی زن و مرد که سر می دهند هنوز نتوانسته اند دردی از زنان درمان کنند در حالی که باید در جامعه به حقوق زنان احترام گذاشته شده و به زنان بر اساس توانایی های آن ها امتیاز داده شود.

وی ادامه داد: حضور زنان در اداره شهر یک نیز لازم بوده، چرا که پیگیری ها و خدمات زنان منتخب در شوراها می تواند برای کل جامعه زنان مفید واقع شده و مسلما حضور قائده مند زنان بر اساس نیاز کل جامعه زنان لازم است؛ باید توجه کرد که این حضور نباید به صورت دکوری باشد.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه حضور نمایشی زنان در صحنه انتخابات و در شوراها و مسئولیت ها ظلم به کل جامعه بانوان است، گفت: متاسفانه دیدگاه برخی از سیاسیون این است که شعار تساوی حقوق زن و مرد سر داد و، بانوان را به لیست های انتخاباتی خود اضافه کرده تا بتوانند آرای مردم را به دست آوردند، اما پس از انتخابات در عمل هیچ استفاده ای از حضور زنان نکرده و در حقیقت این حضور دکوری و توهین به بانوان است.

* مردم به افراد خبره در امور رای دهند

ابوطالبی با تاکید بر اینکه لازم است مردم به افرادی رای داده که خبره در امور باشند و در این بین تفاوتی بین بانوان و آقایان نیست، بیان کرد: گاهی دیده شده مردم به دلیل عدم شناخت کاندیداها به بازیگران و یا ورزشکارانی رای داده که هیچ آشنایی با قانونگذاری نداشته و تنها به دلیل اینکه این افراد چهره های مشهوری هستند به آن ها رای می دهند؛ اما اگر این چهره های سرشناس سواد و دانش کافی برای رفع امور را داشته باشند رای دادن به آن ها مشکلی ندارد.

وی با بیان اینکه تاکنون حضور زنان در شوراها یا مجلس نتوانسته دردی را از این قشر درمان کند، ابراز کرد: متاسفانه دیدگاه حاکم بر جامعه ما فمینیستی به معنای تساوی حقوق زن و مرد شده و تا این دیدگاه در جامعه باشد و از بانوان به عنوان دکور در شوراهای مشورتی استفاده شود، نه تنها دردی از جامعه زنان درمان نشده بلکه به شان و منزلت آنان نیز آسیب وارد خواهد کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: توصیه می شود زنانی وارد صحنه انتخابات شده که شایستگی لازم برای رفع مشکلات مردم را در خود ببیند و حضور آن ها از سر هوای نفس نباشد چرا که فردای قیامت باید پاسخگو باشند.

* اشتغال مردان، آسایش زنان را فراهم خواهد کرد

ابوطالبی اذعان کرد: اگر خانم ها جنسیت گرا نبوده و فقط به فکر این نباشند که بخواهند برای زنان شغل ایجاد کرده و به جای آن به مشکلات واقعی جامعه که خانواده ها با آن درگیر هستند، بپردازند؛ بسیاری از معضلات اجتماعی و فرهنگی جامعه که خانواده ها را درگیر کرده است، حل خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: زنان منتخب اگر تلاش کرده تا بدون بغض و جنسیت گرایی معضلاتی نظیر بیکاری آقایان را حل کنند در حقیقت به قشر بانوان کمک کرده اند چرا که اشتغال مردان آسایش خود زنان را فراهم خواهد کرد.

انتهای پیام/ آرمان زنان/ گ.ف