256x144_321688
۰۹:۲۱ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۹

کارشناس فضای مجازی:

تاثیر چشمگیر «توییتر» در ایران باوجود فیلتربودن/ مصرف رسانه‌ای مردم رشد تصاعدی داشته است

رزاقی گفت: توییتر با اینکه نسبت به دیگر فضاهای مجازی در ایران محدودیت بیشتری دارد اما اثرگذاری آن بیشتر است، چنانچه در فتنه ۸۸ توانست این اثرگذاری خود را ثابت کند.

به گزارش صاحب نیوز؛ «همایش کدام گنجشک؟ کدام قناری؟» با موضوع نحوه حضور موثر در فضای مجازی در زمان انتخابات، شامگاه دوشنبه به همت خانه فرهنگ هنر و رسانه جوانه در محل فرهنگسرای مهر کاشان برگزار شد.

کارشناس روابط عمومی و فعال حوزه سواد رسانه ای در این همایش به ارائه بحثی با عنوان «ورود اثرگذار در توییتر» پرداخت و عنوان کرد: طی دو سال اخیر با ورود جدی فضای مجازی به زندگی عموم مردم، تغییرات محسوسی در ذائقه مردم دیده می شود و به میزان چشمگیری مصرف رسانه ای افزایش یافته است.

مصطفی رزاقی افزود: توییتر از جمله فضاهایی است که قطعا میز کاری مناسب و اثرگذار برای بحث انتخابات است.

به گفته وی، با توجه به اهمیت فضای مجازی و تأثیرات عینی آن در فضای حقیقی جامعه، ما باید با افزایش دانش خود در این عرصه بتوانیم مقابله تهاجمی داشته باشیم.

رزاقی خاطرنشان کرد: توییتر با اینکه نسبت به دیگر فضاهای مجازی در ایران محدودیت بیشتری دارد اما اثرگذاری بالاتری دارد، چنانچه در فتنه 88 توانست این اثرگذاری خود را ثابت کند.

تاریخ عصر ارتباطات، ظهور توییتر، دیپلماسی توییتری، جایگاه توییتر در جامعه، لازمه‌های رسانه مردمی و چگونگی حضور حرفه ای در فضای مجازی و معرفی بخش‌های مختلف توییتر از سرفصل های مهم این همایش بود.

خانه فرهنگ هنر و رسانه جوانه با هدف فرهنگسازی زیست سالم در عصر رسانه‌ها تحت نظارت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان مشغول به فعالیت مستمر است.

در حاشیه این مراسم، نمایشگاه «شاخص» با موضوع شاخص‌های انتخاب اصلح در نگاه مقام معظم رهبری در قالب بیست تابلو گرافیکی برپا شد.
انتهای پیام/ کاشان اول/ پ