56388_237
۱۴:۱۲ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۹

استاندار اصفهان خبرداد؛

نظارت فعال بر کمپ های ماده ۱۶/ طرح جمع آوری معتادان تا پایان خردادماه ادامه دارد

زرگرپور گفت: طرح جمع آوری معتادان از ۲۰ اسفند ماه تا پایان خردادماه اجرا شده که در این رابطه پنج هزار و ۲۸ معتاد متجاهر و سارق معتاد دستگیر شده که با این اقدام شاهد کاهش سرقت های نوروزی بودیم.

به گزارش صاحب نیوز؛ استاندار اصفهان در اولین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در سال جاری، اظهار کرد: براساس گزارش ارائه شده در سال ۹۵، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ۱۲ جلسه با ۲۲۶ مصوبه تشکیل داده که صد درصد انتظارات ستاد محقق شده است.

رسول زرگرپور با بیان اینکه تشکیل جلسات این شورا در شهرستان ها بسیار مهم است، گفت: ارزیابی فرمانداران براساس اهمیت آن ها به تشکیل این جلسات و اجرای مصوبات و اهداف شورا صورت خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه شهرداران نیز باید در این جلسات حضور مستمر داشته باشند، افزود: شهرداران و اعضای شورای شهر در امر مبارزه با مواد مخدر جایگاه ویژه ای دارند چرا که در مدیریت شهری بسیار تاثیرگذار هستند.

استاندار اصفهان اضافه کرد: در مصوبه ی دولت ۱۰ درصد بودجه ی فرهنگی کلان شهرها، باید به امر مبارزه با مواد مخدر اختصاص یابدکه علاوه بر در اختیار گذاشتن این بودجه، حضور شهرداران نیز باعث هماهنگی، همکاری و مشارکت بیشتر اعضای شورا هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خواهد شد.

زرگرپور به میزان کشف سال گذشته مواد مخدر اشاره کرد و افزود: براساس آمار، کشفیات سال ۹۵، ۳۹ تن بوده که ۵.۵ درصد از کل کشفیات کشور را تشکیل می دهد که این میزان نسبت به سال ۹۴، ۳ درصد کاهش داشته و اصفهان در رتبه ی چهارم کشور در میزان کشفیات قرار دارد.

وی تعداد نقاط پاکسازی شده ی اصفهان را در سال ۹۵ را ۱ هزار و ۴۴۷ نقطه اعلام کرد و افزود: این میزان نسبت به سال ۹۴، ۲۵ درصد افزایش داشته است.

استاندار اصفهان به اجرای طرح آرامش ۷ اشاره کرد و افزود: طرح جمع آوری معتادین از ۲۰ اسفند ماه تا پایان خردادماه اجرا شده که در این رابطه ۵ هزار و ۲۸ معتاد متجاهر و سارق معتاد دستگیر شده که با این اقدام شاهد کاهش سرقت های نوروزی بودیم.

زرگرپور به وضعیت کمپ های ماده ۱۶اشاره کرد و تصریح کرد: با پیگیری های صورت گرفته صلاحیت این کمپ ها تا حدودی  مورد تایید قرار گرفته و حداقل همه ی آن ها با مجوز فعالیت می کنند؛ با این وجود باید سیستم های نظارتی برای نظارت بر کار آن ها فعال شده تا کمترین تخلفات را در کمپ های ماده ۱۶ شاهد باشیم.

انتهای پیام/ د