4
۱۵:۲۱ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۹

همراه با رونمایی از سردیس سهراب؛

سی و هفتمین سالمرگ سهراب سپهری در مشهد اردهال برگزار می شود

مراسم سی و هفتمین سالمرگ سهراب سپهری با حضور شعرا، فرهیختگان و مسئولان برگزار می شود.

به گزارش صاحب نیوز؛ نایب رییس مؤسسه احیای فرهنگ کاشان با اشاره به فوت سهراب سپهری در تاریخ یکم اردیبهشت سال 59 گفت: هرساله مراسم یادبودی در کنار مزار این شاعر در مشهد اردهال برگزار می شود.

سید علی ضیائی اردهالی با اشاره به پیشنهاد فرهیختگان و علاقه مندان به سهراب برای برگزاری مراسمی در خور شأن این شاعر معاصر، افزود: امسال در روز جمعه یکم اردیبهشت مراسم سالمرگ سهراب سپهری در سالن اجتماعات سهراب سپهری مجتمع گردشگری خورشید اردهال برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به ساخت سردیس سهراب سپهری به هنر استاد بابایی کاشانی، گفت: بالغ بر ۲۰ میلیون تومان هزینه ساخت و نصب سردیس سهراب شده که در مقابل سالن اجتماعات موسوم به نام این شاعر در خورشید اردهال نصب خواهد شد.

نایب رییس مؤسسه احیای فرهنگ کاشان با اشاره به رونمایی از سردیس سهراب، همزمان با مراسم سالمرگ این شاعر در روز جمعه یکم اردیبهشت، گفت: سردیس شاعر آب و آیینه در میان فواره های آب و به شکلی زیبا قرار داده خواهد شد.

به گفته وی، تعدادی از نقاشان از چند روز قبل از برگزاری مراسم سالمرگ سهراب، در سالن اجتماعات سهراب سپهری به اجرای طرح های نقاشی روی دیوارها خواهند پرداخت.

ضیائی اردهالی خاطر نشان کرد: گالری سهراب سپهری نیز با مساحت ۳۰۰ متر مربع و همزمان با مراسم سالمرگ سهراب افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری مراسم سالمرگ سهراب با حضور شعرا، فرهیختگان، مسئولان و اجرای شعرخوانی و برنامه های دیگر، بیان کرد: بعد از مراسم ۳ ساعته سالمرگ، از سردیس سهراب پرده برداری خواهد شد.

نایب رییس مؤسسه احیای فرهنگ کاشان  گفت: انجمن های ادبی، خانواده سهراب و مسئولان کشوری از میهمانان ویژه بوده و عموم مردم نیز برای شرکت در این مراسم دعوت شده اند.

سهراب سپهری در صحن عامر بن ناصر فینی آستان مقدس اردهال مدفون است که این مکان مقدس با خانه و محل شعرسرایی سهراب که مشهور به گلستانه است، ۵ کیلومتر فاصله دارد.

انتهای پیام/ کاشان اول