20745_262
۱۱:۵۸ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۳۰

رئیس اداره منابع طبیعی آران و بیدگل:

کمبود قُرق‌بان برای حراست از اراضی شهرستان/ اعتبارهای ایجاد جنگل دست‌کاشت کاهش یافته است

شفیعی گفت: بر اساس استانداردها باید حداقل ۶۰ نیروی قُرق‌بان در آران و بیدگل فعالیت داشته باشند، در حالی که تنها دو قُرق‌بان وظیفه حفاظت از عرصه‌های طبیعی شهرستان را به انجام می‌رسانند.

به گزارش صاحب نیوز؛ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل صبح امروز با اشاره به کمبود شدید نیروی قُرق‌بان در شهرستان اظهار کرد: بر اساس استانداردها باید حداقل ۶۰ نیروی قُرق‌بان در آران و بیدگل فعالیت داشته باشند، در حالی که تنها دو قرق بان وظیفه حفاظت از عرصه‌های طبیعی شهرستان را به انجام می‌رسانند.

رضا شفیعی با تاکید بر این که اولویت اداره منابع طبیعی شهرستان حفظ عرصه‌های طبیعی و جنگل‌های دست کاشت کویری است اضافه کرد: اعتبارات دولتی برای کاشت جنگل به شدت کاهش یافته و عملا توسعه این جنگل‌ها میسر نیست، از این رو باید از پوشش جنگلی موجود با تمام توان محافظت کرد.

وی تغییر اقلیم و خشکسالی‌های اخیر را به عنوان عاملی برای نگرانی در مورد جنگل‌های دست کاشت نام برد و تصریح کرد: شرایط بسیار بد منطقه و دشواری تثبیت نهال در کویر در سال گذشته باعث شده تنها ۱۰۰ هکتار بر وسعت جنگل‌های دست کاشت اضافه کنیم.

شفیعی دو سال آبیاری دستی را یکی از لوازم استقرار دائمی نهال تاغ و قره داغ معرفی کرد و گفت: مردم با توجه به این زحمات طاقت فرسا باید خودشان نسبت به حفظ جنگل‌های دست کاشت حساسیت نشان دهند و از تخریب آن بپرهیزند.

اانتهای پیام/ خطب شکن/ گ.ف