139404020930421985554964
۱۷:۲۵ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۳۰

نماینده مردم اصفهان در مجلس:

فشارهای مالیاتی جایگزین بسته های خروج از رکود شده است/ دولت با جدیت به اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها بپردازد

حجت الاسلام سالک با اشاره وجود برخی فشارها برای دریافت مالیات از واحدهای صنعتی، خاطرنشان کرد: متاسفانه به جای اینکه بسترهای برای خروج از رکود فراهم شود، فشار بر روی واحد های صنعتی و کشاورزی، منجر به تعطیلی آن ها شده است.

به گزارش صاحب نیوز؛ نماینده مردم اصفهان در مجلس در گفتگویی با اشاره به طرح موضوع قطع بیمه و یارانه برخی کارگران ساختمانی گفت: قطع یارانه دهک های بالای جامعه مصوبه مجلس را داشته و اگر اشتباهی در قطع یارانه دهک های پایین جامعه رخ داده، باید برگردد؛ مدتی قبل نیز در این رابطه به صورت جزئی اشتباهاتی رخ داده بود که با نامه نگاری به وزیر کار، مشکل مرتفع شد.

حجت الاسلام احمد سالک با بیان اینکه طرح هدف مندی یارانه ها مصوبه مجلس را دارد، اظهار کرد: دولت در رابطه با پرداخت یارانه در ماه های گذشته اقداماتی انجام داده ولی باید بیش از قبل به اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها توجه کند.

وی انتخابات را نقطه عطف تاریخ انقلاب ایران خواند و افزود: حضور پرشور و با بصیرت مردم در انتخابات نقطه عطف تاریخ انقلاب به شمار می رود و باید به این مساله و حضور مردم پای صندوق های رای توجه کرد.

این نماینده مجلس با بیان به اینکه برخی افراد به صورت پوشش کاندیدای مورد نظر حزب خود در انتخابات ثبت نام کرده اند، تاکید کرد: جریانات سیاسی ممکن است افرادی را به صورت پوشش در انتخابات بیاورند ولی در این رابطه علاوه بر ایجاد هیجان برای حضور مردم پای صندوق های رای، اهدافی دیگر را دنبال می کنند، برای مثال زمانی که آقای جهانگیری برای ثبت نام کاندیدای ریاست جمهوری آمد، اعلام کرد که در انتخابات، مکمل آقای روحانی است.

حجت الاسلام سالک با تاکید بر حضور یک کاندیدای واحد از جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در انتخابات، گفت: جمنا باید هوشیاری کامل در انتخابات داشته و با دقت کافی حرکت کند؛ تجلی این مساله در انتخابات، وحدت روی یک نفر واحد است که همه حول یک محور قرار گیرند.

وی در بخش دیگر گفت و گو با اشاره به شعارسال مطرح شده از جانب رهبر معظم انقلاب، افزود: رهبری در شعار امسال بر روی مساله تولید و اشتغال تمرکز کرده و دولت نیز باید بر اساس ریل گذاری که مجلس برای اجرای اقتصاد مقاومتی انجام داده حرکت کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه امروز شاهد تعطیلی واحدهای صنعتی یکی پس از دیگری هستیم، اذعان کرد: آقایان می گویند که ما با تزریق 16 هزار میلیارد تومان، واحد های صنعتی متوسط را به حرکت در آوردیم ولی این پایان کار نبوده زیرا امروز با بیکاری بالا رو به رو هستیم.

سالک با اشاره به اهم موارد زمینه ساز تعطیلی واحد های صنعتی بیان کرد: مواد اولیه گران که منجر به این شده که واحد ها از کیفیت محصول تولیدی کاسته شود؛ برای جلوگیری از تعطیلی واحد های صنعتی باید سرمایه در گردش را به کارخانه ها برگرداند.

وی ادامه داد: سود بانک ها باید در شرایط رکود پایین آید ولی امروزه مشاهده می کنیم که بانک ها سود را بالا برده و سپس تملک مسائل می کنند؛ این یعنی رشد بیکاری در جامعه و گسترش بیکاری که به ضرر واحد های صنعتی است.

حجت الاسلام سالک ب با اشاره وجود برخی فشارها برای دریافت مالیات از واحدهای صنعتی، خاطرنشان کرد: متاسفانه به جای اینکه بسترهای برای خروج از رکود فراهم شود،  فشار بر روی واحد های صنعتی و کشاورزی، منجر به تعطیلی آن ها شده است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه تدبیری را در موارد مذکور از دولت شاهد نبوده ایم و دلیل این امر این است که اقتصاد مقاومتی باید در معیشت مردم نقش اساسی داشته و تنها در شعار مطرح نشود.

انتهای پیام/گ.ف