IF
۱۰:۱۵ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۳۱

با حضور خیران استان و شهرستان؛

نوزدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان در تیران و کرون برگزار شد/ تصاویر

نوزدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان با حضور مسئولین آموزش و پرورش، شهرستان تیران و خیران مدرسه ساز در سالن بصیرت آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ نوزدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان اصفهان با حضور خیران، اعضای مجمع خیران مدرسه ساز استان و مسئولان شهرستان تیران و کرون در سالن بصیرت آموزش و پرورش برگزار شد.

خیران فرایند تعلیم و تربیت را تسهیل می کنند
مدیر آموزش و پرورش تیران و کرون با اشاره به اهمیت صدقه نزد خداوند، اظهار کرد: صدقه دادن و انجام امور خیر به نوعی قرض دادن به خدا  عنوان شده چرا که پروردگار آن را ضمانت کرده و اجر و پاداش 10 برابری برای آن در نظر گرفته است.

علیرضا مرزبان خیران را آیینه تمام نمای نیک اندیشی و انسان دوستی دانست و گفت: این افراد به دور از هر گونه تکلف و ریا و تعلق به شهرت و مقام از مال خویش بذل و بخشش کرده و گره های بزرگی را در جامعه اسلامی باز می کنند.

وی افزود: دانش آموزان در صورت کمبود تجهیزات آموزشی از تحصیل و کسب علم باز می مانند و خیران با از بین بردن محرومیت های جامعه بستری را برای علم آموزی این افراد مهیا کرده و فرایند تعلیم و تربیت را تسهیل می کنند.

مدیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: خداوند حکیم خیران و انسان های نیکو سرشت را بزرگی و عزت بخشیده و تقدیر از آنها افتخاری برای ما بشمار می رود.

خیران باید سایر مردم را به انجام این عمل نیکو تشویق کنند
یکی از اعضای مجمع خیران مدرسه ساز استان اصفهان در این مراسم با اشاره به آیات قرآن کریم پیرامون انجام کارهای خیر، اظهار کرد: اندوخته های انسان در دنیا فانی و آنچه که در نزد پروردگار به جا می گذارند، ماندگار است و خیران هم با انجام اعمال خداپسندانه علاوه بر کسب پاداش 10 و هفتصد برابری سنتی ماندگار را از خود به جای می گذراند.

محمد علی فانیان با تقدیر از کمک های انسان دوستانه خیران، گفت: خیران باید سایر مردم را به انجام این عمل نیکو تشویق کرده تا بدین وسیله علاوه بر کسب رضایت حق تعالی، گامی به سوی حل مشکلات جامعه برداشته شود.

 مدرسه سازی در راس اعمال خیر قرار دارد
وی مدرسه سازی را در راس اعمال خیر دانست و تصریح کرد: نتیجه مدرسه سازی انسان سازی است و تربیت و تعالی آدمی از این راه شکل می گیرد.

عضو مجمع خیران مدرسه ساز استان با بیان اینکه مدرسه های زیادی از جمع آوری مبالغ پایین ساخته شده است، یادآور شد: ارزش کار خیر در نزد پروردگار بسیار بالا است و هر فرد به هر میزان هزینه وگرچه کم و ناچیز می تواند کمکی در احداث مدرسه جدید برای دانش آموزان آینده ساز کشور، انجام دهد.

خداوند به خیران مدرسه ساز نگاه خاصی دارد
امام جمعه شهرستان با بیان اینکه خداوند انفاق های انجام شده در مسیر الهی را جبران می کند، گفت: توفیقی بالاتر از سرمایه گذاری در زمینه دانش نبوده چرا که هدف خلقت انسان کسب علم و دانش و رشد و تعالی بوده است.

حجت الاسلام حسین رشیدیان افزود: ساخت مدرسه و مکان های آموزشی سرمایه گذاری ویژه ای محسوب می شود که خداوند به بنا کنندگان آن نگاه خاصی خواهد داشت.

در ادامه مراسم خیران با اهدای مبالغی قدم های ارزنده ای را برای ساخت و تجهیز مدارس از جمله ساخت نماز خانه مدرسه آزادی تیران، ساخت یک مدرسه با 6 کلاس و ساخت دو کلاس برای مدرسه ای دیگر، برداشتند.

در پایان از خیران مدارس با حضور اعضای مجمع خیران مدرسه ساز استان تقدیر شد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون/گ.پ