مسابقه قرآن کریم
۱۴:۳۰ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۳۱

معاون فرهنگی بنیاد شهید استان خبر داد؛

اصفهان میزبان مسابقه استانی قرآن کریم خانواده شهدا / تقدیم ۱۵۰۰ شهید قرآنی در دفاع مقدس برگ زرینی در کارنامه استان

قریشی از برگزاری مرحله استانی بیست و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران در دانشگاه اصفهان خبر داد.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار صاحب‌نیوز، اظهار کرد: فردا (جمعه یک اردیبهشت‌ماه) مرحله استانی بیست و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم در دانشگاه اصفهان برگزار خواهد شد.

سید علی قریشی بابیان اینکه این مسابقات ویژه خانواده‌های معظم و معزز شهدا و ایثارگران است، گفت: یک هزار و 100 نفر از منتخبان مسابقات شهرستانی به این مرحله راه‌یافته‌اند که افراد پس از کسب به موفقیت به مسابقات کشوری که در مردادماه برگزار خواهد شد، معرفی می‌شوند.

وی حفظ پنج جزء، حفظ 10 جزء، حفظ کل، قرائت، مفاهیم و تفسیر قرآن کریم را رشته‌های در نظر گرفته‌شده برای این مسابقات عنوان کرد.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان تأکید کرد: جامعه شاهد و ایثارگر استان اصفهان در مدت 6 سال گذشته باهمت بلند خود توانسته‌اند رتبه‌های نخست کشوری را کسب کنند.

قریشی تقدیم یک هزار و 500 شهید قرآنی در دوران دفاع مقدس از استان اصفهان را یکی دیگر از برگ‌های زرین استان، بیان و خاطرنشان کرد: این شهدا، مفسر، معلم یا حافظ قرآن کریم بوده‌اند.

وی گفت: خوشبختانه خانواده این شهدای گران‌قدر و دیگر شهدا و ایثارگران استان اصفهان در زمینه ترویج فرهنگ قرآنی بسیار فعال بوده و هستند.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان با بیان اینکه سال گذشته 80 نفر از استان اصفهان در رشته‌های مختلف مسابقات کشوری قرآنی حضور پیداکرده‌اند، گفت: این افراد توانسته بودند رتبه‌های برتر این مسابقات را به خود اختصاص دهند.

به گزارش صاحب‌نیوز، مرحله استانی بیست و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم جمعه اول اردیبهشت‌ماه 1396 در تالار فارابی دانشکده علوم تربیتی دانشگاه اصفهان از ساعت 8:15 صبح برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/گ.ف