هکر اینترنتی
۱۴:۴۳ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۳۱

اخبار کوتاه انتظامی استان اصفهان؛

هکر شرکت خصوصی شناسایی و دستگیر شد/ محموله قاچاق در شهرضا توقیف شد

مأموران پلیس فتای استان اصفهان فردی که بانفوذ به سیستم‌های رایانه‌ای یک شرکت با تغییر و حذف داده‌های موجود بر سرور آن شرکت موجب بروز خسارات سنگینی بر آن شرکت شده بود، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ رئیس پلیس فتای استان اصفهان اظهار کرد: پس از دریافت شکایت مدیرعامل یکی از شرکت‌های خصوصی مبنی بر اینکه فردی بانفوذ به سرور آن‌ها با حذف و تغییر داده‌های موجود خسارات سنگینی بر آن شرکت وارد کرده، بررسی موضوع در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی بابیان اینکه با انجام اقدامات تخصصی در فضای مجازی متهم که کارمند اخراجی آن شرکت بود شناسایی و دستگیر شد، گفت: متهم در مواجه با مدارک و مستندات این پلیس به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را انتقام‌جویی عنوان کرد.

وی به صاحبان سازمان‌ها و شرکت‌ها توصیه کرد: در صورت جابجایی و یا اخراج کارمندان از سازمان‌ها و یا شرکت‌ها کلیه نام‌های کاربری و دسترسی‌های وی را قطع و همچنین دسترسی کاربران فقط باید در حیطه وظایف آن‌ها باشد.

*دو میلیارد ریال اسباب‌بازی قاچاق در شهرضا توقیف شد
فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا گفت: مأموران انتظامی ایستگاه ایست و بازرسی شهید امامی شهرستان شهرضا حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده مشکوک و آن را متوقف کردند.

سرهنگ حمید امیرخانی با اظهار اینکه در بازرسی از این کامیون 180 کارتن انواع اسباب‌بازی خارجی فاقد هرگونه مدارک معتبر گمرکی کشف شد، گفت: ارزش محموله کشف‌شده توسط کارشناسان مربوطه 2میلیارد ریال اعلام‌شده است.

این مقام انتظامی افزود: در این خصوص راننده کامیون دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.

وی خاطرنشان کرد: قاچاق کالا به تولیدات داخلی کشور ضربه مستقیم زده که از تمام مردم تقاضا می‌شود هرگونه اخبار در خصوص کالای قاچاق را از طریق شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

* توقیف محموله 800 میلیون ریالی برنج قاچاق در نائین
فرمانده انتظامی شهرستان نائین اظهار کرد: مأموران ایستگاه ایست و بازرسی شهید شرافت شهرستان نائین حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده ولوو مشکوک و آن را متوقف کردند.

سرهنگ صادق کاظم زاد با اشاره به اینکه در بازرسی از این خودرو مقدار 18 تن و 800 کیلوگرم برنج خارجی فاقد مدارک مثبتِ گمرکی کشف شد، گفت: ارزش محموله کشف‌شده توسط کارشناسان مربوطه 800 میلیون ریال اعلام‌شده است.

وی تأکید کرد: قاچاق کالا و اقلام خوراکی موجبات رکود اقتصادی و بیکاری جوانان کشور را فراهم می‌کند که از مردم تقاضا می‌شود هرگونه اخبار در این خصوص را به پلیس اطلاع دهند.

* کشف 23 کیلو مواد افیونی در نجف‌آباد
فرمانده انتظامی شهرستان نجف‌آباد گفت: در پی دریافت اخباری مبنی بر اینکه یک قاچاقچی مواد مخدر اقدام به توزیع مواد افیونی در این شهرستان می‌کند بررسی موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

سرهنگ محمدرضا خدادوست بابیان اینکه یک اکیپ ویژه از مأموران پس از هماهنگی با مقام قضایی به محل اختفای این قاچاقچی اعزام شدند، گفت: در بازرسی از محل اختفای متهم مقدار 23 کیلو و 600 گرم تریاک کشف شد.

وی افزود: در این خصوص پرونده تشکیل و قاچاقچی مواد مخدر به مراجع قضایی تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی شهرستان نجف‌آباد خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با قاچاقچیان مواد مخدر و سوداگران مرگ برخورد قاطع و قانونی می‌کند و اجازه جولان و سرکشی به آن‌ها نخواهد داد.

انتهای پیام/ پایگاه خبری پلیس/گ