unnamed-file-29-696x392
۱۵:۱۰ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۳۱

توسعه ربات‌های حامل موشک توسط کارشناسان سوری/ تصاویر

کارشناسان سوری به مناسبت روز استقلال سوریه از آخرین دستاوردهای دفاعی خود رونمایی کردند.

به گزارش صاحب نیوز؛«فارس الشهابی» از نمایندگان مجلس سوری به مناسبت روز استقلال سوریه از چند دستاورد جدید دفاعی رونمایی کرد.

وی در بازدید از نمایشگاه آخرین دستاوردهای دفاعی کشور اعلام کرد: ” یکی از مهم‌ترین اقدام‌های کارشناسان سوری طی یک سال گذشته، توسعه و گسترش ربات‌های کوچک باقابلیت حمل سلاح‌های سنگینی مانند موشک است.

ما طی یک سال گذشته از این ربات‌های کوچک نهایت استفاده را در جنگ علیه تروریست‌ها برده‌ایم؛ این ایده موفقیت‌آمیز توسط جوانان خود در دانشگاه‌ها و مراکز صنعتی بوده که باعث نجات جان‌ ده‌ها نیروهای ارتش سوریه و دفاع ملی در مناطق مختلف کشور ازجمله عملیات پاک‌سازی شهر «حلب» شده است؛ همچنین قصد داریم در آینده نزدیک با استفاده از این ایده مهم و مؤثر بر روی تانک‌های کوچک استفاده کنیم.”

روبات‌های کوچک سبزرنگ ساخت شده توسط کارشناسان سوری، یک متر طول دارند بر روی آن‌های سلاح‌های سنگینی مانند موشک نصب می‌شود.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، کارشناسان سوری قصد دارند در آینده نزدیک، موشک‌های ضدتانک نوع «کورنت» را بر روی این ربات‌ها نصب کنند.

گفتنی است که در عملیات پاک‌سازی شهر حلب، این ربات‌ها کمک بسیاری را در جهت هدف قرار دادن مواضع تروریست‌ها و انهدام خودروهای حامل بمب داشتند.

انتهای پیام/ المصدر نیوز/ت