مسعود-پیرحاجی
۰۹:۲۲ - جمعه ۱۳۹۶/۰۲/۱

مسئول اورژانس115 شهرستان خمینی شهر خبر داد:

ثبت بیش از ۲۵۰هزار تماس با اورژانس خمینی شهر در سال گذشته

پیرحاجی گفت: سال گذشته ۲۵۰هزار و ۴۹۳ تماس تلفنی با اتاق فرمان خمینی شهر و درخواست کمک از سوی مردم انجام شده است

به گزارش صاحب نیوز؛ مسعود پیرحاجی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: اتاق فرمان این شهرستان با برخورداری از یک پزشک و یک کارشناس پرستاری در هر شیفت کاری و استفاده از تجهیزات پیشرفته نظیر دستگاه ضبط مکالمات تلفنی و بی سیم درطول 24 ساعت شبانه روز به تمام تماس های ورودی 115 پاسخ داده و خدمات رسانی به شهروندان را بر عهده دارد.

وی افزود: افراد حاضر در اتاق فرمان با پاسخ دهی به تماس، پس از گرفتن شرح حال تلفنی از تماس گیرنده نظیر سن، جنس، سوابق بیماری و مشکل کنونی بیمار و در موارد تصادفی، نوع تصادف و محل آسیب دیده، درصورت نیاز واحد امدادی را اعزام و یا امدادخواه را راهنمایی می کند.

مسئول امور پایگاه های فوریت های پزشکی شهرستان خمینی شهر با بیان به اینکه در سال گذشته 250هزار و 493 تماس تلفنی با اتاق فرمان خمینی شهر و درخواست کمک از سوی مردم انجام شده است، خاطرنشان کرد: فوریت های پزشکی شهرستان خمینی شهر با استفاده از 6 پایگاه اورژانس و 45 نفر تکنسین پیش بیمارستانی به صورت رایگان و شبانه روزی در حال ارائه خدمات اورژانسی به شهروندان است.

وی با بیان اینکه تکنسین های اورژانس 115 شهرستان خمینی شهر در سال گذشته به 12هزار و 750 ماموریت اعزام شدند، اضافه کرد: اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان خمینی شهر در سال 95 به 5 هزار و 992 حادثه تصادفات رانندگی و 6 هزار و 758 ماموریت غیرتصادفی امدادرسانی داشته که نسب به گذشته 10 درصد افزایش داشته است.

پیرحاجی با بیان اینکه در زمینه مسمومیت با گاز CO در سال گذشته با 30 درصد کاهش روبرو بودیم، تصریح کرد: واحدهای امدادی اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان در سال گذشته به یک هزار و 726 بیمار قلبی، یک هزار و 261 تنفسی، یک هزار و 149 بیمار مغزی، 453 نفر با مشکل زنان و زایمان، 189 مصدوم ناشی از مسمومیت، 425 مصدوم ناشی از سقوط کمک داشته اند.

انتهای پیام/ قلمکده /گ.ف