169b9c28e5026ae684ee4d7537d2155e
۱۳:۵۳ - جمعه ۱۳۹۶/۰۲/۱

فرماندار کاشان به مناسبت سالمرگ سهراب:

تلفیق خلاقانه سنت‌های شرقی و غربی در نقاشی های سهراب/ او به زادگاهش عشق می ورزید

مومنیان گفت: سهراب سپهری با تلفیقی از سنت های شرقی و غربی در هنر نقاشی، نوآوری ها و خلاقیت های بی نظیری را به ویژه در نقاشی های با موضوع طبیعت ایجاد کرده است.

به گزارش صاحب نیوز؛معاون استاندار و فرماندار کاشان به مناسبت سالروز درگذشت سهراب سپهری که امسال به نسبت سال‌های گذشته به طور ویژه‌تری مورد توجه مسئولان کاشان گرفته و در آستانه مراسم بزرگداشت این شاعر در گفتگویی گفت: سهراب سپهری توانسته در هنر نقاشی با تلفیقی از سنت های شرقی و غربی نوآوری ها و خلاقیت های بی نظیری را به ویژه در نقاشی های با موضوع طبیعت ایجاد کند که توجه بسیاری از نقاشان را جلب کرده است.

حمیدرضا مومنیان افزود: این شاعر و نقاش معاصر کشور در خلق آثار سبک خودش را داشته به گونه ای که با گذشت ۳۷ سال از درگذشت وی هنوز مقالات و مطالب زیادی در تحلیل و تفسیر شعرها و نقاشی هایش نوشته می شود.

وی تصریح کرد: در دوران معاصر کمتر هنرمندی در کشور می توان دید که مانند سهراب سپهری مورد توجه مردم و رسانه ها بوده و هر روز به خیل علاقمندان این شاعر و نقاش کاشانی که بیشتر نسل جوان هستند افزوده می شود.

فرماندار کاشان گفت: برای شناخت و آگاهی از تاریخ شعر و ادبیات فارسی این مرز و بوم نمی توان به راحتی از کنار اشعار سهراب سپهری گذشت و تمام فرزندان ایران زمین در طول دوران تحصیلی خود در مقاطع مختلف با ویژگی های شعر سهراب در کتاب هایشان آشنا می شوند.

مومنیان افزود: ترجمه اشعار سهراب سپهری به زبان های مختلف دنیا، قرار گرفتن 8 کتاب وی در زمره پرفروش ترین کتاب های شعر ایران و شکستن  رکورد فروش گرانترین نقاشی در حراجی ها نشان‌دهنده شهرت و آوازه بی بدیل این هنرمند کاشانی است.

وی بیان کرد: اشعار سهراب سپهری دریچه ای از دنیای دیگری بر روی خواننده اش می گشاید که سراسر محبت، روشنی، خردورزی و عشق به زندگی در ان دیده می شود.

فرماندار کاشان اظهار کرد: سهراب سپهری به زادگاهش کاشان عشق می ورزید و این علاقه وافر را در اشعار و نوشته های به جای مانده از او به خوبی نمایان است.

مومنیان گفت: امروز اهالی کاشان به ویژه نسل جوان باید به خود ببالند که در این خطه شاعر و نقاشی بزرگی همچون سهراب سپهری می زیسته که نام، آثار و شهرتش با این شهر عجین شده است.

انتهای پیام/ کاشان اول