emamjomeh8
۱۶:۲۴ - جمعه ۱۳۹۶/۰۲/۱

امام جمعه سمیرم:

حذف مناظره مستقیم فرار از حقیقت است/ گلایه از غیبت مسئولان ارشد شهرستان در نماز جمعه

حجت الاسلام حسین رجایی پور گفت: حذف مناظرات مسقیم انتخاباتی فرار از حقیقت و کم کاری هاست.

به گزارش صاحب نیوز؛ امام جمعه سمیرم با اشاره به دیدار فرماندهان چهارگانه ارتش جمهوری اسلامی ایران با مقام معظم رهبری اظهار کرد: دو نکته مهم در این دیدار از سوی رهبر معظم انقلاب به تمام مسئولان لشگری و کشوری گوشزد شد.

حجت الاسلام رجایی پور تصریح کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان ارتش با تجلیل از نقش ارتش به برگزاری انتخابات پرشور، با نشاط و گسترده و حل مشکل معیشت مردم و اقتصاد مقاومتی تاکید کردند.

وی با اشاره به نزدیک بودن پنجمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا و دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: نظارت بر انتخابات در تمام کشورها وجود داشته که این امر مهم در کشور ما طبق قانون بر عهده شورای نگهبان می باشد.

حجت الاسلام رجایی پور با اشاره به وجود ضعف قانونی در ثبت نام ریاست جمهوری اظهار کرد: برای این ثبت نام شرایط سنی و تحصیلی وجود نداشته و تائید شش نفر دلیلی بر مشکل دار بودن سایر افراد نبوده بلکه شاخص ترین افراد برای رقابت معرفی شده اند.

وی تاکید کرد: افراد تایید نشده باید تن به قانون داده و انجام عملی جز این بدون شک فتنه بوده که باید در مقابل آن باید ایستاد.

امام جمعه سمیرم حذف مناظره مستقیم تلوزیونی توسط وزارت کشور با هماهنگی دولت را فرار از حقیقت دانست و گفت: حذف چنین برنامه ای کار خوبی نبوده و مناظره پشت پرده و همراه با سانسور با آزادی در منافات است.

وی تصریح کرد: اگر حسابی پاک باشد نباید از چیزی ترس و واهمه داشت و اگر که در طول چند سال هم کمبودها و کم کاری هایی بوده بهتر است با عذر خواهی از مردم آن را حل کنند نه اینکه مناظرات مستقیم انتخاباتی را حذف کنند.

خطیب نماز جمعه سمیرم افزود: مسئولان مربوطه باید در حذف مناظرات مستقیم تلوزیونی تجدید نظر کرده تا دهان دشمنان بسته شود و گله مردم کاهش یابد.

وی با اشاره به حساسیت زمانی انتخابات از عدم حضور مسئولان ارشد شهرستانی گله کرد و افزود: غیبت آنان در نماز جمعه آن هم در این موقعیت حساس پذیرفتنی نیست.

انتهای پیام/ سمیرم خبر