monazereh
۱۳:۰۸ - شنبه ۱۳۹۶/۰۲/۱۶

مناظره دوم و چند نکته؛

«درک مردم» به اندازه همان ۴ درصد!

احمد سلامتیان که امروز کارشناس رسانه ای ملکه انگلیس شده و دیروز نماینده اصفهان بوده است میرسلیم را نفر برتر مناظره دوم می داند چرا که معتقد است در حمله به دولت قوی تر عمل کرده و هماهنگی بهتری داشته است اما در حقیقت خط انحراف از سایر اصولگرایان مناظره را دنبال می کند.

صاحب نیوزسعیده حجاریان/ مناظره دوم کاندیداهای ریاست جمهوری در حالی برگزار شد که این بار مصطفی آقا میر سلیم و سیدابراهیم رییسی بهتر از مناظره اول ظاهر شدند.
بی بی سی هم که حتی در مناظره اول اسحاق جهانگیری اصلاح طلب را برنده مناظره اعلام کرده بود این بار نتوانست همان خط سابق را که دوست می داشت ادامه دهد و به ناچار این دو نفر را دست برترهای مناظره اعلام کرد.
شفافیت و طرح سوال های منطقی و همچنین سخنانی بدور از احساسات و عوام فریبی در سخنان این دو نامزد انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری نمود بهتر و بیشتری داشت بویژه اینکه سوالات به سمت و سوی مشکلات عمومی مردم و دغدغه های انقلابی می رفت.
قالیباف هم این بار با بافتنی متفاوت تر ظاهر شد و باز هم گروه اصلاح طلب مناظره را به چالش کشید تا جایی که آمار چهار درصدی او از وزیر و دختر وزیر دولت مستر هم فراتر رفت و کار بجایی رسید که طیف مقابل مجبور شد از ربنای یک فتنه گر و سازنده فیلم های سیاه ضد ایرانی هم برای جلب رأی سخن بگوید.
انصاف نیوز بی انصاف در این باره نوشته است: قالیباف در برابر فن روحانی! که همان یکی کردن اصولگرایان با احمدی نژاد بود بدل زد و بین خود و احمدی نژاد مرزبندی ایجاد کرد.

قالیباف می داند بسیاری از شعارها و انتقاداتش به دولت روحانی، گریبان خودش در شهرداری تهران را می‌گیرد اما از آن طرف هم خوب می داند که شهرداری تهران، برای تهران است! او حساب کرده است که شدت موج مخالفت ها و انتقادات از تهران به سمت سایر شهرستان ها دچار کاهش و کم توانی خواهد شد. به همین خاطر اولین سفر انتخاباتی‌اش را از جایی که بیشترین فاصله‌ها را با تهران دارد شروع می‌کند.
میرسلیم به لحاظ رسانه ای، خود می تواند بدون هیچ تبلیغی مورد توجه باشد. نوع پوشش ظاهری، نوع اصلاح ریش و سبیل، عینک و … از او چهره‌ای ساخته که در ذهن مخاطب به یاد می ماند. ظاهر و قیافه خاص میرسلیم بگونه‌ایست که اگر در خیابان او را ببینی نمی‌توانی بدون تفاوت از کنارش رد شویم و حتما با دقت به او نگاه خواهیم کرد. هر چقدر در مناظره اول در چهارچوب و وفادار به اصول و سیاست های برنامه تلویزیونی پیش رفت در مناظره دوم تنها به فکر تبدیل سوال و مساله به سلاحی برای حمله به دولت بود.
او از هر فرصتی برای حمله به دولت استفاده کرد. از خاتمی تمجید کرد نه برای علاقه‌اش به شخص خاتمی، بلکه با تمجید از رفتار خاتمی سلاحی برای حمله روحانی ساخت. میرسلیم نشان داد بسیار هوشمند ولی بی انعطاف است.
گذشته از این ها احمد سلامتیان که امروز کارشناس رسانه ملکه انگلیس شده و دیروز نماینده اصفهان بوده است میرسلیم را نفر برتر مناظره دوم می داند چرا که معتقد است در حمله به دولت قوی تر عمل کرده و هماهنگی بهتری داشته است اما در حیقیقت خط انحراف از سایر اصولگرایان مناظره را دنبال می کند.
در واقع این نوع تمجید این رسانه بیگانه نیز به نوعی فریب افکار مردمی از خط اصلی انتخابات و مشارکت عمومی است که هر چند می گوید فلانی برنده مناظره بود اما بلافاصله نقطه مقابلش را دولت و نه مشکلات عدیده و مسائلی معرفی می کند که دامنگیر جامعه و بویژه اقشار ضعیف آن است.
قطع به یقین گدایی رأی از برخی خواص و فتنه گران در مناظره سوم برای جلب رأی به هر بهایی با خط دهی از آن سوی مرزها پررنگتر خواهد بود چه اینکه اسحاق جهانگیری مدعی مظلوم نمایی و حامی نجومی بگیران گفته است که برای حمایت از اصلاحات و نه ملت و انقلاب ایران آمده و این یعنی مردم به هوش باشید. چهار درصدی ها این بار برای همه جمهور خیز برداشته اند اما فهم و درک دردها و مشکلاتشان، در اندازه همان چهاردصد ناچیز و به چشم نیایِ خودشان است! البته اگر برخی خواص اندازه همان چهاردرصد را هم واقعا درک کنند باز هم جای شکرش باقی است…

انتهای پیام/ ی