تب کریمه کنگو
۱۴:۲۶ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۳/۱۶

صاحب‌نیوز گزارش می‌دهد؛

تشکیل جلسه‌های تخصصی استانی برای بررسی بیماری کریمه کنگو/ برگزاری کارگروه سلامت در حوادث غیرمترقبه اصفهان

سه جلسه تخصصی استانی پیرامون بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و راه‌های پیشگیری و کنترل آن تاکنون در اصفهان برگزارشده است.

به گزارش صاحب نیوز؛ مدیر بحران و پدافند غیرعامل مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان اظهار کرد: از ابتدای مشاهده مواردی از ابتلا به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، تاکنون سه جلسه استانی تخصصی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی پیرامون این بیماری و راه‌های پیشگیری و کنترل آن در استان اصفهان برگزارشده است.

علیرضا کیخایی گفت: در تاریخ هشتم خردادماه سال جاری نخستین جلسه با حضور مدیرکل بحران استان و سایر سازمان‌های مربوطه در مرکز بهداشت استان اصفهان برگزار شد که در این جلسه بر آموزش مردم از طریق رسانه‌ها، نحوه استفاده از مواد پروتئینی و گوشتی و راه‌های جلوگیری از ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو تأکید شد و هماهنگی‌های بین سازمانی برای کنترل بیماری و نظارت بر کشتارگاه‌ها به عمل آمد.

وی ادامه داد: دهم خردادماه نیز جلسه کمیته علمی قرارگاه زیستی پدافند غیرعامل در مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان برگزار شد و ضمن تأکید بر اجرای پروتکل کشوری نحوه مقابله با بیماری، دستورالعمل ویژه برای ابلاغ به مراکز درمانی، بهداشتی، عموم مردم و سازمان‌های مرتبط تهیه، تصویب و ابلاغ گردید.

مدیر بحران و پدافند غیرعامل مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان خاطرنشان کرد: جلسه سوم با عنوان کارگروه سلامت در حوادث غیرمترقبه امروز در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.

کیخایی توضیح داد: در این جلسه که با موضوع کنترل، مراقبت و پیشگیری از بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو تشکیل شد، موضوع‌های مختلفی ازجمله نحوه اعزام بیمارِ مشکوک از یک مرکز بیمارستانی به مراکز دیگر، هماهنگی برای تأمین دارو و هماهنگی لازم در خصوص انجام آزمایش‌ها تشخیصی بیماری مطرح شد؛ همچنین بر آموزش مردم در خصوص خرید فرآورده‌های گوشتی از مراکز مجاز و نحوه مصرف این فراورده‌ها و نحوه برخورد کارکنان مراکز درمانی با موارد ابتلا مطابق با دستورالعمل‌های کشوری تأکید شد؛ به‌تمامی کشتارگاه‌ها نیز توصیه شد قبل از توزیع، گوشت را در سالن‌های پیش سرد قرارداده تا در صورت وجود ویروس در گوشت از انتقال بیماری پیشگیری گردد.

وی اظهار کرد: تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، یک بیماری تب‌دار حاد و خونریزی دهنده است که به‌وسیله کنه یا تماس با ترشحات خونی و آلوده دامی به انسان منتقل می‌شود؛ این بیماری مخصوص حیوانات است ولی موارد تک‌گیر و ناگهانی این بیماری در انسان‌ها نیز اتفاق می‌افتد.

مدیر بحران و پدافند غیرعامل مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان بابیان اینکه این بیماری، مرگ‌ومیر بالایی دارد و به ویژه همه‌گیری‌های داخل بیمارستانیِ آن شایع است، گفت: قرمزی و درد چشمی، درد عضلانی، تب و لرز، سردرد شدید، اسهال، استفراغ و مدفوع خونی، خونریزی از مخاط‌ها و خونریزی از بینی، ضعف و گیجی از علائم این بیماری است.

کیخایی تصریح کرد: این بیماری می‌تواند از طریق گوشت حیوانات اهلی به‌واسطه قصابان و رابطان فرآورده‌های گوشتی، دامداران و واسطه‌های گوشت به خانواده‌ها و مصرف‌کنندگان گوشت در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی سرایت ‌کند.

وی توصیه کرد: شهروندان عزیز به‌منظور پیشگیری از ابتلا به این بیماری باید گوشت مصرفی خود را از مراکز مجاز خریداری کرده و در صورت تهیه گوشت تازه، قبل از مصرف، آن را به مدت 24 ساعت در یخچال نگهداری و سپس قطعه‌قطعه و مصرف کنند.

انتهای پیام/گ.ف