نیازمندان آبرومند
۱۱:۴۱ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۱۸

در آستانه میلاد مولای سخاوت امام حسن مجتبی (ع)

رمضان ماه کرامت/ اصفهانی ها با کمک های خود در تأمین سبد کالای نیازمندان پیش‌گام باشند

ماه مبارک رمضان فرصت مغتنمی است که مردم نوع‌دوست با تأسی از مولای باسخاوت خود کریم اهل‌بیت (ع) برای رفع نیاز نیازمندان واقعی جامعه دست بکار شوند.

به گزارش صاحب‌نیوز، ماه مبارک رمضان با خیر و برکت همیشگی خود هر ساله می آید و یکی از مواردی که در آیین و رسوم شیعیان نشأت گرفته از فرهنگ ائمه معصومین (س) وجود دارد، دستگیری از نیازمندان جامعه بویژه در این ماه است.

در جامعه ما هم فقیر و هم ثروتمند وجود دارد، اما آن چیزی که زیبایی می‌آفریند دستگیری از آبرومندانی است که شاید براثر بیماری، شرایط بد اقتصادی، کهولت سن، ناتوانی، مشکلات جسمی یا روانی و … دچار تنگنایی شده و نیازمند مهر و محبت دیگر افراد شده‌اند.

پس می‌توان با کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود دل خانواده بی‌بضاعتی را شاد و تسکینی برای آلام آن‌ها بود؛ البته باید کرامت افراد در این مسئله حفظ شود.

البته امسال فضای تبلیغی کشور بیشتر به سمت انتخابات رفت و شاید کمتر به نیاز نیازمندان اشاره کرد؛ ولی نهادها و خیریه‌هایی هستند که به‌دور از هرگونه فضایی واسطه خیر می‌شوند و مشارکت مردم نوع‌دوست را به دست نیازمندان واقعی آن‌ها می‌رسانند.

هفته اطعام نیازمندان و اکرام ایتام در پیش است، همان هفته‌ای که با ولادت مولای سخاوت حضرت امام حسن مجتبی (ع) کریم آل طاها آغاز می‌شود، پس چه زیباست که هر چه زودتر پیش‌قدم شده و برای رفع نیاز نیازمندی قدم برداریم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار صاحب‌نیوز، بابیان اینکه این نهاد هرساله در ماه مبارک رمضان برنامه‌های حمایتی متعددی را برگزار می‌کند، گفت: اطعام و افطاری به افراد تحت پوشش با مشارکت خیران یکی از برنامه‌های اصلی در حال انجام کمیته امداد است.

حمیدرضا شیران با اشاره به طرح توشه برکت که شامل سبد کالایی می‌شود، اظهار کرد: برای رونق دادن سفره نیازمندان، افراد تحت پوشش و کسب رضای الهی این طرح انجام می‌گیرد تا شاهد لبخندی بر لبان آن‌ها باشیم.

وی بابیان اینکه به دلیل فضای انتخاباتی ماقبل ماه مبارک رمضان و کمتر جلوه دار شدن تبلیغات برای دریافت کمک‌های مردمی، یک مقدار از برنامه‌های پیش‌بینی ‌شده برای طرح سبد کالایی این ماه عقب هستیم، تصریح کرد: این مسئله یک مقدار برای ما از این‌ جهت که نتوانیم رونق لازم را به سفره نیازمندان در این ماه ببخشیم، ایجاد نگرانی کرده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان تأکید کرد: تلاش خود را مضاعف کرده‌ایم، خیران گرامی هم در حال کمک هستند تا به خواست خدا تا شروع اطعام نیازمندان و اکرام ایتام بتوانیم سید کالایی را برای بخش عمده‌ای از افراد تحت پوشش تأمین کنیم.

شیران بابیان اینکه برای ماه مبارک رمضان اعتبار خاصی نداریم، گفت: همه همت خود را بر این گذاشته‌ایم تا با کمک خیران بتوانیم سبد کالایی کامل شامل مواد پروتئینی، حبوبات، برنج، رب، روغن و … را برای مددجویان کمیته امداد فراهم بیاوریم.

وی جامعه هدف این طرح را تمامی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد شامل زنان سرپرست خانوار، افراد ازکارافتاده، افرادی که بالای سن 60 سال هستند و توانایی اشتغال ندارند عنوان و خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود 70 هزار سبد کالا در سطح استان اصفهان توزیع صورت گرفت که این یعنی به‌صورت تقریبی دوسوم خانوارهای تحت پوشش را سبد کالا ارائه کردیم.

گفتنی است مردم شریف و عزیز می‌توانند با برای کمک به افراد تحت پوشش کمیته امداد به شعب این نهاد حمایتی در مناطق مختلف استان به‌صورت حضوری مراجعه نمایند و یا از طریق شماره‌حساب 6063737000002509 به نام کمیته امداد امام خمینی (ره) نزد بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و سامانه آسان پرداخت #031*8877* نسبت به یاری‌رسانی به اقشار نیازمند جامعه مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام/ ت