شورای اسلامی شهر اصفهان1
۱۵:۱۲ - شنبه ۱۳۹۶/۰۳/۲۷

گزارش 181 اُمین جلسه شورای شهر اصفهان؛

منتخبان عمل به وعده‌ها را فراموش نکنند/ افتادن اصفهان از چشم مدیران پایتخت‌نشین

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان بابیان گلایه از نحوه تبلیغات برخی از کاندیداها در زمان انتخابات، تصریح کرد: برخی بانوان کاندیدا فضای انتخاباتی را با سالن مد و آرایش اشتباه گرفته بودند.

به گزارش خبرنگار صاحب‌نیوز، اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان پیش از ظهر امروز در نطق‌ها و تذکرات یک‌صد و هشتاد و یکمین جلسه علنی این شورا به مسائل و مشکلات عمومی و شهری پرداختند.

* فرصت‌ها و چالش‌ها پیش روی شورای اسلامی شهر اصفهان

غلامرضا شیران رئیس گروه حمل‌ونقل، محیط‌زیست و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: پس از 18 یا 19 سال از عمر شوراها، مدیریت شهری اصفهان به‌ویژه دوره پنجم شورای اسلامی شهر با دولت همسو می‌شود.

وی بابیان اینکه سال‌هاست اصفهان از چشم مسئولان و مدیران پایتخت‌نشین افتاده است، اظهار کرد: شهرها محصول افکار مدیران آن هستند، گاهی اوقات نیاز هست در عمل و اندیشه تغییر ایجاد شود.

شیران خطاب به منتخبان دوره پنجم شورای اسلامی شهر اصفهان،‌گفت: اصل شوراها خدمت محور بوده و متأسفانه بعضی‌اوقات در بعضی نقاط سیاسی شده و آغاز دردسرها از همین‌هاست.

رئیس گروه حمل‌ونقل، محیط‌زیست و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان تأکید کرد: به معنای واقعی و علمی کلمه توسعه پایدار، حمل‌ونقل پایدار، سلامت و محیط‌زیست پایدار را دنبال کنید.

*برخی بانوان فضای انتخاباتی شوراها را با سالن مد و آرایش اشتباه گرفته بودند

محمدرضا فلاح عضو شورای اسلامی شهر اصفهان بابیان اینکه انتخابات 29 اردیبهشت‌ماه نماد مردم‌سالاری دینی بود، گفت: اینکه مردم دست به انتخاب می‌زنند و در سرنوشت و نحوه اداره کشور و شهر شریک و سهیم می‌شوند جای شکرگزاری دارد.

وی با تصریح اینکه در انقلاب اسلامی در مبحث جمهوریت موفق بوده‌ایم اما آیا در موضوع اسلامیت نظام هم همان میزان موفق بوده‌ایم، یا خیر، اظهار کرد: مردم همیشه در هرجایی نظام به حضور آن‌ها نیاز داشته، حضورداشته‌اند، اکنون نوبت منتخبان انتخابات هست که در برابر اعتماد گران‌سنگ مردم سر تعظیم فروآورند و تمام تلاش خود را برای عملی کردن وعده‌های انتخاباتی‌شان انجام دهند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با گلایه از نحوه تبلیغات برخی از کاندیداها در زمان انتخابات، تصریح کرد: هزینه‌های هنگفت توسط بعضی از کاندیداها، تخریب، دادن وعده‌های پوچ و دروغ که در حیطه اختیارات شوراها و شهرداری نبود و عرضه شمایل به‌جای برنامه توسط برخی از بانوان کاندیدا از دیگر مشکلات بود.

وی ادامه داد: برخی از این بانوان فضای انتخاباتی را با سالن مد و آرایش اشتباه گرفته بودند و به‌جای ارائه برنامه‌های خود با ارائه عکس‌های جذاب می‌کوشیدند تا نظر شهروندان را به خود جلب کنند.

فلاح، تأکید کرد: این روش‌هایی که در انتخابات شاهد آن بودیم زیبنده نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست که نتیجه آن خوشحالی دشمنان و ناراحتی دوستان است.

* لزوم تقویت و توجه به تکریم ارباب‌رجوع

احمد عاملی رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان با تسلیت ایام سوگواری شهادت مولای متقیان، اظهار کرد: حضرت علی (ع) مظهر عدالت و شرافت بشری است.

وی با اشاره به لزوم تکریم ارباب‌رجوع در دستگاه‌ها و نهادها، گفت: این مسئله یکی از وظائف اولیه همه به‌ویژه مجریان در شهرداری است، بنابراین با جدیت و کرامت درخور شأن مراجعان این عمل انجام بگیرد.

عاملی بر تسریع در انجام امور برای صدور پروانه ساختمان و ساماندهی و اصلاح بافت فرسوده شهر تأکید کرد و ادامه داد: متأسفانه با عدم تخصیص تسهیلات اعلام‌شده توسط مسئولان، بافت‌های فرسوده همچنان به وضع قبلی باقی‌مانده است که زیبنده ساکنان این بافت‌ها نیست.

* پل مکانیزه برای عبور دانشجویان دانشگاه آزاد اصفهان از دستور کار خارج‌شده است

احمد شریعتی نائب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در موعد تذکر خود گفت: علائم هشداردهنده در ورودی جاده فرودگاه بعد از پل شهید طیاره نصب شود.

وی به لزوم نظارت آموزش‌وپرورش در موقع ثبت‌نام دانش آموزان و اخذ وجوه از والدین، ادامه داد: متأسفانه پل مکانیزه‌ای که قرار بود روبروی بلوار دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان) برای عبور دانشجویان نصب شود از دستور کار خارج‌شده است.

* عقب ماندن از چشم‌انداز اصفهان برای تحقق یک شهر گردشگری و فرهنگی

سید کریم داوودی عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره فعالیت نهادهای حمایتی در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: از زحمات خیریه‌ها به خاطر تهیه بن ارزاق و دیگر خدمات در این ماه کمال قدردانی را دارم.

نائب رئیس گروه امور اقتصادی و حقوقی گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان بابیان اینکه برای چشم‌انداز اصفهان که تحقق یک شهر گردشگری و فرهنگی است، گام اساسی برنداشته‌ایم، گفت: این مستلزم عزم ملی مسئولان و مدیریت شهری است تا مسائل ابتدایی این کار همچون توسعه فرودگاه اصفهان و هتل‌سازی برطرف شود.

* دخالت در وظائف محوله امر پسندیده و مطلوبی نیست

علیرضا نصر اصفهانی عضو دوره چهارم شورا و منتخب دوره پنجم شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: توصیه‌هایی که توسط نخبگان، فرهیختگان، ائمه جمعه و جماعت، مسئولان و اصحاب رسانه خطاب به منتخبان دوره پنجم می‌شود به طور قطع مورد وجه قرار خواهد گرفت ولی به نظر می‌رسد تعیین تکلیف و انذار همراه توهین باهدف جهت‌دهی و دخالت در وظائف محوله امر پسندیده و مطلوبی نیست.

انتهای پیام/گ.پ