photo_2017-06-18_17-57-51
۰۹:۱۶ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۲۹

فرماندار گلپایگان:

متولی واحدی برای کار فرهنگی در کشور نداریم

فراست با اشاره به اینکه اعتبارهای فرهنگی در کلان مشخص ولی در خرد مشخص نیست عنوان کرد: هزینه سازماندهی و نظامند در امور فرهنگی نداریم.

به گزارش صاحب نیوز؛ فرماندار گلپایگان گفت: متولی واحدی برای کار فرهنگی در کشور نداریم.
حسین فراست در در سی و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان، که صبح امروز در فرمانداری برگزار شد اظهار کرد: نزدیک به ۲۰ ارگان و موسسه برای کار فرهنگی تعیین شده و بودجه می گیرند.
وی با اشاره به اینکه اعتبارهای فرهنگی در کلان مشخص ولی در خرد مشخص نیست عنوان کرد: هزینه سازماندهی و نظام مند در امور فرهنگی نداریم.
فراست یادآور شد: کار فرهنگی تا زمانی که به کار سیاسی گره بخورد پیشرفت نخواهد کرد.
فرماندار گلپایگان با اشاره به اینکه کار فرهنگی و سیاسی باید در جای خود قرار بگیرد بیان کرد: در حکومتی که بر مبناء قران پایه گذاری شده چرا اوضاع حجاب از قبل انقلاب بدتر شده و حلقه مفقوده کجاست؟

چهره شهرستان نشانگر مناسبت های مذهبی ما نیست

امام جمعه گلپایگان تصریح کرد: متاسفانه چهره شهرستان نشانگر مناسبتهای مذهبی ما نیست.

حجت الاسلام والمسلمین محمد علاء الدینی در ادامه عنوان کرد: در جایگاه فرهنگی هم نگرانیم و هم امیدوار هستیم.

امام جمعه این خطه تصریح کرد: امروز در زمانی به سر می بریم که دشمنان کمر برای نابودی نظام بستند و میخواهند در سال ۲۰۲۰ ما را از بین ببرند.
حجت الاسلام والمسلمین علاء الدینی با اشاره بر سخنان رهبر معظم انقلاب در رابطه با آتش اختیار بودن عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب برای بار اول مساله جهاد کبیر در خرمشهرهای پیش رو را مطرح کردند.
وی افزود : بیانات اخیر رهبری در رابطه با آتش به اختیار بدین معنی است که ما سرمایه های زیادی داریم که باید امیدوار باشیم.

اگر از ظرفیت موجود در مسیر تقویت مبانی دین استفاده نشود نوعی سکولار است

فرمانده سپاه ناحیه گلپایگان تصریح کرد: اگر از ظرفیت موجود در مسیر تقویت مبانی دین استفاده نشود نوعی سکولار است.

سرهنگ پاسدار محمود فروزاد با اشاره به  ظرفیت بالای شهرستان در زمینه علما و مفاخر و در زمینه فرهنگی تصریح کرد: این شهرستان از ظرفیت خوبی برخوردار است که باید روی آن کار کرد، هم‌چنین اشکالاتی نیز دیده می‌شود که باید برای رفع آن برنامه ریزی‌های مناسبی انجام داد.

وی افزود: زمانی که حلقه‌های صالحین در سه یا چهار سال گذشته شروع به کار کرد بنگاه بی بی سی به این موضوع واکنش نشان داد و درصدد تخریب بر آمد.

سرهنگ فروزاد گفت: این حلقه‌های معرفتی بصیرتی در واقع همان آشنایی با زبان روز است تا بتوانیم شبهات جوانان را پاسخ دهیم.

 

علمای گلپایگان معرفی نشده اند

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گلپایگان گفت: با توجه به تعدد علماء و مفاخر علمی و ادبی شهرستان هنوز برای مردم این بزرگان شناخته شده نیستند.

حجت الاسلام و المسلمین یزدان‌بخش قاسمی پیشنهاد داد: در کنار موزه شهدا گلزار گلپایگان می توان فضای معرفی علما را نیز فراهم آورد.

وی با اشاره به اینکه ارکان مساجد باید تقویت شوند، اظهار کرد: مساجد از ابتدا اسلام تاکنون مهم‌ترین قرارگاه فرهنگی و نهاد اسلامی تاسیس شده برای اشاعه فرهنگ اسلامی بوده است.

رییس تبلیغات اسلامی شهرستان گلپایگان افزود: سال گذشته مواردی در این جلسه ها به تصویب رسید که برای اجرایی شدن آن مساجد و اماکن مذهبی بهترین بستر است.

انتهای پیام / دیار عالمان/ پ