24
۰۷:۳۷ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۲۹

ریشه های یک تجاوز؛

شاه واژه «امنیت» سپری برای تجاوزطلبی اسرائیل

امنیتی که با ناامن کردن کشورهای دیگر به ویژه کشورهای خاورمیانه گره خورده است و شارون چه خوب این امینت را توجیه می کند ” وقتی که مسئله امنیت ما مطرح باشد، دیگر صلح طلب و جنگ طلب وجود ندارد؛ فقط یهودی وجود دارد!”

صاحب نیوز– مهدی حسینی/ اسرائیل در برابر جلب همدردی مردم دنیا نسبت به خود و امینت خویش حساس است، در منظومه فکری اسرائیل آنجا که صحبت از امنیت شان می شود، آنها دیگر با کسی تعارف ندارند، حتی از این که بگویند با هم پیمان و پدرخوانده شان آمریکا تنش و فشار سختی را تجربه کرده اند تا به این پیمان ناگسستنی دست یابند.

مصاحبه های اوریانا فالاچی با رهبران سیاسی دنیا از جمله شارون را باید یکی از بحث برانگیزترین مصاحبه های دنیا دانست، این خبرنگار ایتالیایی در بخش هایی از مصاحبه خود وزیر دفاع و نخست وزیرسابق اسرائیل را با پرسش های چالش برانگیزی رو به رو می کند.

در زمانی که شارون وزیر دفاع اسرائیل بود و در جنگی که منجر به ترک بیروت توسط ساف ها شد، شارون در مصاحبه با فالاچی با همه توانش سعی بر این دارد برای همه این القاء را ایجاد کند که اسرائیل هیچ گونه تجاوز نظامی به غیرنظامیان نداشته است، هر چند که شواهد و مستندات و تصاویری که فالاچی در حین مصاحبه از بدن های قطعه قطعه شده کودکان در این حملات را به شارون نشان می دهد، اما او وقیحانه از زنده شدن خاطرات کودکان کشته شده اسرائیل و اظهار تاسف در این باره داد سخن می راند.

اتمسفر و جو فکری رژیم صهیونیستی را در این مصاحبه می توان تا حدودی درک کرد، به ویژه در بخشی که حمله به کشورهای اسلامی و اشغال فلسطین را حق خود دانسته و اظهار می دارد برای تجاوز نیاز به اجازه هیچ کس نداریم و این گونه بیان می کند که” ما برای رفتن به لبنان نیاز به اجازه نداشتیم، برای ادامه جنگ هم نیاز به اجازه نداریم.

مگر ما از آنها اجازه گرفتیم تا اسرائیل را پدید آوریم و یا اورشلیم را پایتخت اعلام نماییم؟ مگر ما اجازه گرفتیم که از کانال سوئز بگذریم و راکتور اتمی بغداد را بمباران کنیم؟ ما کشور مستقلی هستیم. ما از دستور گرفتن خوش مان نمی آید…”

آری این خوی استکباری رژیم صهیونیستی است که این گونه از بین کلمات وزیر دفاع اسرائیل خود را به نمایش می گذارد، خوی و خصلتی که سال های سال است اسباب آوارگی هزاران انسان بی گناه را فراهم کرده است.

اسرائیل و آمریکا همیشه از ارتباط قوی و مستحکم خود و منافع مشترکی که دارند سخن گفته اند، ارتباط و منافعی که شارون تحت عنوان شاه واژه امنیت از آن یاد می کند و می گوید” اتحاد ما با آمریکا بر اساس منافع متقابل است و آمریکایی ها این را می دانند، اسرائیل به امنیت آمریکا کمک کرده و این کمک کمتر از یاری آمریکا به امنیت اسرائیل نیست..”

امنیتی که با ناامن کردن کشورهای دیگر به ویژه کشورهای خاورمیانه گره خورده است و شارون چه خوب این امینت را توجیه می کند ” وقتی که مسئله امنیت ما مطرح باشد، دیگر صلح طلب و جنگ طلب وجود ندارد؛ فقط یهودی وجود دارد!”

ترسی که وزیر دفاع اسرائیل از دخالت شوروی در تنش های خاورمیانه دارد و در سخنانش نیز در این مصاحبه به خوبی قابل درک است، نشان می دهد اسرائیل از نقش روسیه (شوروی) در به هم ریختن محاسباتش در منطقه مطلع است، این ترسی که شارون در اواخر دهه 80 میلادی از آن سخن می گفت و آن را بروز می داد، امروز در چینش جدید مهره های سیاسی خاورمیانه 2017 بدل به همکاری قوی روسیه در جبهه سوریه شده است.

فالاچی در جریان مصاحبه دست روی اصلی ترین وجه روحیه تجاوزطلبی رژیم صهیونیستی می گذارد و آن تجاوز نه تنها به فلسطین بلکه به سایر بلاد اسلامی است، او به شارون می گوید: “گاهی اوقات من دچار شک می شوم که انگیزه کارهای شما ناشی از یک جاه طلبی وسیع است تا مسائل امنیتی و دفاعی.

این را به این جهت می گویم که سخنرانی شما را در کنفرانس موسسه مطالعات استراتژیک به یاد دارم. در آن سخنرانی شما با اشاره به توسعه طلبی شوروی و تشریح حوزه منافع حیاتی اسرائیل گفته بودید: (( این منافع، تنها به کشورهای عربی خاورمیانه، دریای مدیترانه و بحر احمد محدود نمی شود.

به خاطر دلایل امنیتی باید کشورهایی هم چون ترکیه، ایران، پاکستان و مناطقی هم چون خلیج فارس و هم چنین شمال و مرکز آفریقا را در برگیرد)). این حرف ها ترسناک است.”

پاسخ شارون به این سوال سیاستمدارانه است، او بیش از هر چیز از خطر شوروی و دست اندازی به امنیت اسرائیل از سوی این کشور تاکید می کند و تلویحا اظهار می کند که برای آن که شوروی دست اندازی به این کشورها نکند و امنیت اسرائیل به این واسطه مورد هجمه قرار نگیرد، این حق برای رژیم صهیونیستی محفوظ است تا به این کشورها نظر داشته باشد و قبل از شوروی بر آنها تسلط یابد.

گویی کشورهای اسلامی و خاورمیانه چون بره ای در بین گرگ ها است و هر گرگ برای آن که گرگی دیگر طعمه را نرباید؛ شکار را از حریف خود قاپ می زند.
امنیت در قاموس اینان این گونه تعریف شده است، چیزی شبیه به قانون جنگل.
فلسطین و قدس تنها پاره ای از این طعمه دندان گیر است که در دهان این حیوان وحشی گرفتار آمده است.

جالب ترین بخش مصاحبه آنجاست که شارون از فرستادن آوارگان فلسطینی به اردن و قرار دادن یک شاه اردنی برای پادشاهی برفلسطینیان می گوید؛ او خودخواهانه و یک جانبه برای یک ملت تصمیم گیری می کند، آنها را مانند مهره های یک شطرنج به سویی می برد و بعد یک پادشاه برایشان تعیین می کند.

برای سال ها آوارگی فلسطینیان و اشغال قدس ریشه های زیادی می توان یافت، اما یکی از اصلی ترین این ریشه ها سیاست زورمدارانه ای است که خوی استکباری “ما باشیم و دیگران نباشند” آن را توجیه می کند و تا وقتی که چنین روحیه ای وجود دارد و تا زمانی که انسان هایی برای مقابله با چنین خوی و خصلت هایی در زمین باشند، دوران مبارزه و مقاومت طولانی و ادامه دار خواهد بود.

انتهای پیام/ چشمه سار/ ی