c30ba175-ae28-4c4a-8a91-0b5a295dbdaf
۱۱:۲۲ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۲۹

متخصص طب سنتی مطرح کرد؛

بایدها و نبایدهای مصرف نوشیدنی در فصل گرما و ماه رمضان

نوشیدنی ها و آشامیدنی ها تحت اختیار افراد است، فصل گرما باید غذا به سمت تری و گرمی پیش برود، بنابراین غذاها و نوشیدنی ها و موادی را که برای افراد در این فصل می چینیم باید تری و گرمی بیشتری داشته باشد.

به گزارش صاحب نیوز؛ این روزها گرمی هوا با روزهای پایانی ماه رمضان تقارن دارد، یکی از مسائلی که با گرم شدن هوا مطرح می‌شود تغذیه است و اینکه چه بخوریم و چه نخوریم، فرقی نمی‌کند هوا گرم باشد یا سرد، بدن انسان همیشه تلاش می‌کند دمای خود را حول‌ و حوش 30 درجه تنظیم کرده و نگه دارد. وقتی هوا گرم می‌شود بدن به وسیله‌ی سیستم تعریق، خود را خنک نگه می‌دارد.

روزهای گرم از راه رسیده اند، رطوبت و گرمای هوا روی شانه‌ها سنگینی می‌کند. این‌گونه هست که همه دنبال راهی برای خنک شدن و خلاصی از این گرمای بی‌امان هستند. معمولاً زمانی که هوا خیلی گرم هست میل و اشتها به غذا کاهش می‌یابد اما در هر حال باید اصول تغذیه‌ی صحیح را رعایت کرد.

نوشیدنی های فصل گرما برای رفع عطش و خستگی بسیار مصرف می شوند اما مصرف نوشیدنی مفید مهم است، در روزهای گرم با بهره مندی بیشتر از سایه، تغذیه سالم و مصرف نوشیدنی مناسب به رفع عطش و تنظیم حرارت بدن کمک کرد و در این زمینه خانم ها به عنوان مدیر خانه باید اطلاع صحیحی از اصول تغذیه ای داشته باشند.

* نوشیدنی های مناسب در فصل گرما و ایام ماه مبارک رمضان

دکتر محمود بابائیان، متخصص طب سنتی درباره مصرف نوشیدنی در فصل گرم سال به خبرنگار ما گفت: همه موجودات عالم و انسانها دارای مزاج با کیفیت حاکمی هستند که بر اساس آن مزاج اعمال و افعالی را از خودشان نشان می دهند.

وی تصریح کرد: مزاج های اصلی چهار دسته هستند که عبارتند از گرم و تر، گرم و خشک، سرد و تر و سرد و خشک؛ افرادی که با این مزاج ها به دنیا می آیند خصوصیت خاص خودشان را دارند؛ به طور طبیعی مزاجی که پایه است و به آن مزاج جبلی می گویند طی زمان و بر اساس آب و هوا، محیط، خانواده، نوشیدنی ها، عصب ها، مکانها و موارد دیگر تغییر و تحول فراوانی می کند.

بابائیان افزود: برای مثال در فصل گرما و تابستان مزاج تابستان گرم و خشک است، بنابراین افرادی که گرم و خشک یا گرم و تر هستند حرارت بدنشان رو به افزایش می رود و عوارض خشکی نمایان می شود.

وی درباره عوارض خشکی، بیان کرد: عوارض خشکی مثل خشکی های پوست، کهیرها، زخم های دهانی، خارش های بدن، بدخوابی ها، پرش از خواب، عطش و ضعف به ویژه در ماه رمضان هست که در افراد گرم و خشک این علائم شدیدتر است.

این پزشک طب سنتی تاکید کرد: مزاج روزه گرم بوده و با توجه به هوای گرم اثرات بیشتری دارد، به همین دلیل ممکن است بعضی از افراد دچار عطش خیلی شدید، ضعف شدید، بی حالی شدید، زخم های دهانی، یبوست و… شوند و لازم هست که کارهایی را در موقع افطار و سحر انجام دهند تا کمتر به این عوارض دچار شدند.

وی تاکید کرد: باید بدانیم که عوارض ناشی از خشکی و کاهش آب بدن است و موجب بروز مشکلاتی برای افراد می شود.

* شش اصل ضروری در زندگی از دیدگاه طب سنتی

متخصص طب سنتی ضمن تاکید به شش اصل ضروری در زندگی اظهار کرد: از دیدگاه طب ایرانی شش اصل ضروری برای زندگی داریم که شامل آب و هوا، خوردنی ها، آشامیدنی ها، خواب و بیداری، فعالیت های بدنی، حفظ مورد ضروری و دفع مواد زائد و مسئله دیگر بهداشت روان است که باید همه این جوانب با هم در نظر گرفته شوند.

بابائیان خاطرنشان کرد: کسی که خوابش خوب نبوده و شب بیداری دارد خشکی بیشتری و عوارض حرارتی پیدا می کند و صبح ها تحریک است.

وی بیان کرد: بسیاری از افراد را روزانه می بینیم که با یک تنش و استرس کوچک در خیابان با هم دعوا کرده و مشکلات ایجاد می کنند، شاید یکی از علایم این مورد همین مسئله بی خوابی و بدخوابی است که ما امروزه به آن گرفتار هستیم، یا مسئله آلودگی هوا که مسئله بسیار مهمی است.

به گفته وی، این مسائل عوارض حرارتی و خشکی را بالا می برد، مسائل فشار خون، ناراحتی های گوارشی، تحریک پذیری، خشم ها، ضعف ها و ناراحتی های مختلف ناشی از این آلودگی ها است.

به گفته این متخصص طب سنتی، مسائل بهداشت روان، شادی های بیش از حد، خشم بیش از حد، ترس و وحشت ها، نگرانی ها، دلشوره ها و ورزش های نامناسب مشکلات خاص خود را می گذارند، بنابراین همه این جنبه ها باید در نظر گرفته شوند.

* تغذیه و نوشیدنی ها

بابائیان درباره نوشیدنی ها و مصرف آنها در فصل گرما عنوان کرد: نوشیدنی ها و آشامیدنی ها تحت اختیار افراد است، در فصل گرما و هوای گرم باید غذا به سمت تری و گرمی پیش برود، بنابراین غذاها و نوشیدنی ها و موادی را که برای افراد در این فصل می چینیم باید تری و گرمی بیشتری داشته باشد و به نوعی اعتدال را رعایت کنیم.

وی اضافه کرد: بیشتر ما به سمت مصرف غذاهای سردی می رویم، اصل کلی این است که حرارت پایه بدن هست و نباید مبارزه کنیم. اینکه مرتب غذاهای خیلی سرد به ویژه در فصل نامناسب استفاده کنیم خطرناک خواهد بود.

متخصص طب سنتی، ادامه داد: برای هر کدام از این عوارض داروها یا نوشیدنی و میوه های مختلفی وجود دارد. اصل این است که در برنامه تابستان از میوه های طبیعی و شربت های مناسب طبیعی استفاده کنیم.

وی یادآوری کرد: شربت های مختلف مثل سکنجبین، شربت لیمو، سیب، شربت بالنگ، شاه توت، توت فرنگی، آلو، زردآلو و شربت لیمو، نارنج، بنفشه و موارد دیگر که هر کدام از اینها یک فرمول های خاصی برای تهیه دارد که تهیه خانگی آن برای مصرف در فصل گرما بهتر و مفیدتر خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: باید بدانیم که لیمو دارای خاصیت های زیادی است و موجب کاهش چربی خون می شود، این شربت ملایم را میتوان برای رفع عطش در فصل گرما استفاده کرد و هنگام ضعف و بیحالی شیره انگور، شیره انجیر و توت را مصرف کنیم، بهتر است بدانیم مصرف شیر و آبمیوه های تازه قبل از خواب بسیار مفید هستند.

انتهای پیام/ آرمان زنان/ م..ت