2109370
۱۴:۰۰ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۲۹

اخبار انتظامی استان اصفهان؛

جاساز ۱۰۷ کیلو حشیش در صندوق عقب پژو/ محموله میلیاردی اسباب بازی به مقصد نرسید

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی اصفهان، از کشف ۱۰۷ کیلوگرم حشیش و دستگیری دو سوداگر مرگ خبر داد.

به گزارش صاحب نیوز؛ معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از کشف 107 کیلو گرم حشیش و دستگیری دو سوداگر مرگ خبر داد.

سرهنگ جهانگیر کریمی در گفت و گویی اظهار کرد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر اصفهان مطلع شدند دو قاچاقچی مواد افیونی قصد دارند محموله ای را از شرق کشور وارد استان اصفهان کنند که بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: یک تیم مجرب از مأموران به یکی از ورودی های شرقی استان اصفهان اعزام و سواری پژو حامل مواد افیونی را شناسایی و متوقف کردند.

این مسئول انتظامی بیان کرد: در بازرسی از این خودرو مقدار 107 کیلو و 800 گرم حشیش که در صندوق عقب خودرو جاساز شده بود کشف شد.

سرهنگ کریمی با اشاره به اینکه 23 گرم تریاک نیز از زاپاس خودرو کشف شد افزود: در ادامه یک دستگاه سواری پژو 206 که راه پاک کن خودروی حامل مواد بود نیز شناسایی و توقیف شد.

معاون اجتماعی پلیس اصفهان در پایان با اشاره به دستگیری دو سوداگر مرگ دراین عملیات و تحویل آنها به مراجع قضائی خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد افیونی برخورد قاطع و قانونی می کند و اجازه جولان و سرکشی به آنان نخواهد داد.

محموله میلیاردی اسباب بازی به مقصد نرسید
فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا از کشف یک محموله اسباب بازی قاچاق به ارزش چهار میلیارد ریال و دستگیری یک قاچاقچی خبر داد.

سرهنگ حمید امیرخانی  گفت: ماموران انتظامی ایستگاه ایست و بازرسی شهید امامی شهرستان شهرضا حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی  با اشاره به اینکه در بازرسی از این کامیون تعداد 340 کارتن اسباب بازی خارجی بدون مدارک مثبته گمرکی کشف شد ادامه داد: ارزش محموله کشف شده توسط کارشناسان مربوطه چهار میلیارد ریال اعلام شده است.

این مسئول انتظامی اظهار کرد: در این خصوص راننده کامیون دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا در پایان خاطر نشان کرد: قاچاق کالا به تولیدات داخلی کشور ضربه مستقیم می زند که از تمام مردم تقاضا می شود هر گونه اخبار در خصوص کالای قاچاق را از طریق شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.#

 

مشتری سایت دیوار سارق از آب در آمد
فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر از دستگیری سارقی که تحت عنوان مشتری، یک خودروی تویوتا هایلوکس را سرقت کرده و به فروش رسانده بود خبر داد.

سرهنگ رجبعلی مختاری گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه در سایت دیوار اعلام فروش یک خودروی تویوتا هایلوکس خود را کرده بود و فردی ناشناس تحت عنوان مشتری با وی تماس گرفته و پس از روئیت خودرو به بهانه دورزدن و امتحان کردن کیفیت آن متواری شده ، بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه اسناد خودرو نیز داخل خودرو بوده ادامه داد: در بررسی های بعمل آمده مشخص سارق ،خودرو را با قولنامه جعلی در یکی از استان های جنوبی کشور به فروش رسانده است .

این مسئول انتظامی بیان کرد: ماموران با انجام یکسری اقدمات تخصصی موفق شدند سارق را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی دستگیر کنند.

سرهنگ مختاری از بازگرداندن خودرو به مالک اصلی خبر داد و گفت : در این خصوص پرونده ای تشکیل شد و سارق برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل شد.

دستگیری زن رمال در شاهین شهر
وی همچنین از شناسایی و دستگیری یک زن رمال که ماهیانه بیش از 40 میلیون ریال درآمد داشت، خبر داد.

سرهنگ مختاری تصریح کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه یک زن فالگیر با ادعای حل مشکلات مردم از طریق دعانویسی و رمالی از افراد ساده لوح کلاهبرداری می کند بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان شاهین شهر قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه فرد رمال ادعای حل مشکلاتی مانند بیکاری، ازدواج، طلاق ،افزایش مهر و محبت و دیگر مشکلات را می کرده است، افزود: یک تیم از ماموران پلیس امنیت عمومی پس از هماهنگی با مقام قضائی به محل اعزام شدند که تعداد زیادی کتاب مخصوص رمالی و دعاهایی که برای افراد مختلف نوشته و بسته بندی کرده بود را کشف کردند.

سرهنگ مختاری افزود : این فرد کلاهبردار به بهانه داشتن کارگاه خیاطی اقدام به تهیه یک دستگاه کارت خوان بانکی کرده بود و در هر بار ویزیت افراد بین یک تا یک میلیون و 500 هزار ریال از افراد دریافت می کرد؛ بطوری که طبق اسناد موجود در آمد ماهیانه وی بیش از 40 میلیون ریال بوده است.

وی با اشاره به تشکیل پرونده در این خصوص و تحویل متهمه به مراجع قضائی از شهروندان خواست، فریب افراد شیاد و کلاهبردار را نخورید و در صورت مواجه شدن با مشکلاتی در زندگی از مراکز مجاز مانند مراکز مشاوره استفاده کنید و هر گونه موارد مشکوک را به پلیس اطلاع دهید.

انتهای پیام/ ت.ت