69
۰۸:۰۰ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۰

با کمک مردم و خیران انجام می شود؛

احیاء فاز اول بیمارستان دولتی شهر دُرچه

مسئول بازسازی بیمارستان شهر درچه می گوید: با راه اندازی بخش درمانی، پرستاران و پزشکان متخصص در این بخش به صورت ۲۴ ساعته به مردم شهر درچه خدمات می دهند.

به گزارش صاحب نیوز؛ بیمارستان دولتی شهر درچه بازسازی و احیا خواهد شد.

مسئول بازسازی بیمارستان شهر درچه در گفتگو با پایگاه خبری درچه نیوز، گفت: کار باز سازی و راه اندازی این درمانگاه از دو ماه قبل شروع شد و در حال حاظر حدود ۹۰ درصد روند بازسازی اورژانس درمانگاه شبانه روزی به انجام رسیده است که امیدواریم روز عید فطر شاهد افتتاح بخش اول این بخش درمانی در شهر درچه باشیم.

امید فردین مهر در مورد هزینه بازسازی درمانگاه افزود: حدود مبلغ  ۸۵ میلیون تومان تاکنون هزینه بازسازی و  راه اندازی فاز اول درمانگاه شده است و  ۶۰ میلیون تومان دیگر نیاز مالی به منظور خرید تجهیزات شامل تخت بیمارستانی، دستگاه نوار قلب، شوک الکتریکی، تجهیزات پرستاری و اداری مورد نیاز است.

وی تصریح کرد: با راه اندازی بخش درمانی، پرستاران و پزشکان متخصص در این بخش به صورت ۲۴ ساعته اقدام به سرویس دهی به مردم شهر درچه می کنند و در مراحل بعدی از متخصصان در بخش، دندانپزشکی، متخصص زنان، ارتوپدی، چشم پزشکی، اورولوژی و تخصصی اطفال استفاده خواهد شد.

فردین مهر در مورد سابقه بیمارستان شهر درچه افزود: درمانگاه شهر درچه از لحاظ مکانی و زیر بنایی آمادگی و یستر مناسبی دارد که متاسفانه به خاطر عدم استفاده و مستهلک شدن بخش های مختلف از کار افتاده و مقداری از آن تخریب شده است و با دید راه اندازی مجدد بیمارستان باید چهار برابر این مبلغ هزینه پیش بینی شود.

مسئول بازسازی بیمارستان شهر درچه اظهار کرد: از طرف شهرداری مبلغ 10 میلیون تومان برای باز سازی بخش درمانی کمک شده است و تنها راه کار راه اندازی و احیای مجدد این بیمارستان کمک مردمی و خیران شهر درچه است که با کمک های هر چند اندک در باز سازی و احیای بیمارستان شهر قدم بردارند تا مردم شهر از امکانات این بیمارستان استفاده نمایند.

فردین مهر از جلسه خیران که روز سه شنبه ۳۰ خرداد ماه ساعت ۹ صبح در بیمارستان وفوریتهای پزشکی ۲۲ بهمن شهر درچه  با حضور مسئولان و اعضای شورای شهر برگزار خواهد شد خبر داد و از مردم نیکو کار شهر شاهد نمونه کشور خواست برای یاری و تکمیل بیمارستان به جمع خیران شهر بپیوندند و در این امر خیر شریک باشند.

انتهای پیام/ درچه نیوز/ گ.ف