پلیس1
۱۳:۵۷ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۵

اخبار انتظامی استان؛

تهدید استاد دانشگاه به بهانه نمره/ محموله ۳ میلیارد ریالی قاچاق در شهرضا متوقف شد

دانشجویی که با هدف گرفتن نمره از استاد خود اقدام به ارسال پیام های تهدید آمیز بر روی تلگرام وی کرده بود توسط پلیس فتا استان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ دانشجویی که با هدف گرفتن نمره از استاد خود اقدام به ارسال پیام های تهدید آمیز بر روی تلگرام وی کرده بود توسط پلیس فتا استان شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت :در پی شکایت یکی از اساتید دانشگاه مبنی بر تهدید وی توسط شاگردش در فضای مجازی، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی عنوان کرد: این استاد دانشگاه مدعی بود مدتی است یکی از شاگردانش با ارسال ایمیل و همچنین پیام های تهدید آمیز در تلگرام از وی درخواست نمره می کند .

وی اظهار کرد: پس از انجام تحقیقات کارشناسان، عامل ارسال پیامهای تهدید آمیز شناسائی و دستگیر که در مواجه با مدارک و مستندات پلیس صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را گرفتن نمره از استاد خود عنوان کرد.

سرهنگ مرتضوی اشاره کرد: مطابق قوانین رایانه ای هرگونه اخاذی،تهدید و اقدام علیه هتک حیثیت و آبروریزی افراد در فضای مجازی جرم بوده و با خاطیان به شدت برخورد خواهد شد.

محموله 3 میلیارد ریالی قاچاق در شهرضا متوقف شد
فرمانده انتظامی شهرضا از توقیف محموله لوازم اتومبیل خارجی قاچاق به ارزش سه میلیارد ریال توسط ماموران ایست و بازرسی شهید امامی این شهرستان ودستگیری یک نفر قاچاقچی خبر داد.

سرهنگ حمید امیرخانی گفت: ماموران انتظامی مستقر در ایستگاه ایست و بازرسی شهید امامی شهرستان شهرضا حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده فائو مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از این کامیون یک محموله شامل 671کارتن لوازم اتومبیل خارجی که همگی فاقد هر گونه مدارک معتبر گمرکی و به صورت قاچاق بارگیری شده بودند کشف شد.

سرهنگ امیرخانی ارزش این محموله را سه میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در این رابطه خودرو توقیف  و راننده آن دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا خاطر نشان کرد: قاچاق کالا به تولیدات داخلی کشور ضربه مستقیم می زند که از تمام مردم تقاضا می شود هر گونه اخبار در خصوص کالای قاچاق را از طریق شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

راننده عجول به مقصد نرسید
سواری برلیانس که با سرعت غیر مجاز 200 کیلومتر بر ساعت در حرکت بود توسط تیم کنترل سرعت پلیس راه نطنز _ بادرود متوقف و روانه پارکینگ شد.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار کرد: تیم کنترل سرعت پلیس راه نطنز _بادرود حین کنترل خودروهای عبوری در آزادراه امیرکبیر، یک دستگاه خودرو سواری برلیانس را که با سرعت غیر مجاز در حرکت بود متوقف کردند.

سرهنگ حسین پورقیصری با بیان اینکه خودروی مذکور با سرعت 200 کیلومتر بر ساعت در حرکت بود گفت: بلافاصله ماموران این خودرو را متوقف و علاوه بر اعمال قانون به مدت 72 ساعت روانه پارکینگ کردند.

این مسئول عنوان داشت: براساس بند د ماده 10 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، راننده خودرو جهت شرکت در کلاس آموزشی و سیر مراحل قانونی به پلیس راه استان معرفی شد.

انتهای پیام/ت.ت