وزنه برداری اصفهان
۱۸:۱۶ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۵

ادامه فعالیت تیم اصفهانی وزنه‌برداری در ابهام؛

انحلال؛ پاداش هت‌تریک قهرمانی ذوب‌آهن

وضعیت تیم وزنه‌برداری ذوب‌آهن که طی سه دوره گذشته لیگ برتر بر سکوی قهرمانی ایستاد، مبهم است و هنوز معلوم نیست که باشگاه اصفهانی با ادامه فعالیت این تیم موافقت می‌کند یا خیر؟

به گزارش صاحب نیوز؛ وضعیت تیم وزنه‌برداری ذوب‌آهن که طی سه دوره گذشته لیگ برتر بر سکوی قهرمانی ایستاد، مبهم است و هنوز معلوم نیست که باشگاه اصفهانی با ادامه فعالیت این تیم موافقت می‌کند یا خیر؟ در شرایطی که تیم فوتبال ذوب آهن بازیکنان و کادر فنی موردنظرش را به خدمت گرفته و برای شرکت در لیگ هفدهم مهیا می‌شود، ادامه فعالیت تیم وزنه برداری منوط به تصویب بودجه باشگاه شده و تصمیم‌گیری هیئت‌مدیره در خصوص رشته‌های تحت پوشش شده تا تبعیض دیدگاهی ورزش کشور نسبت به فوتبال و رشته‌های منهای فوتبال بیشتر نمایان شود.فعالیت باشگاه ذوب آهن در رشته وزنه برداری به سال های دور باز می‌گردد؛ اما در دوره اولیه مدیریت سعید آذری در این باشگاه، تیم وزنه‌برداری منحل شد. با این حال در دوره دوم مدیریت وی در ذوب آهن، رای به فعالیت دوباره این تیم داده شد. تیم وزنه‌برداری ذوب آهن طی سه فصلی که در لیگ برتر حضور داشته است، به سه قهرمانی متوالی دست پیدا  کرد تا یکی از موفق ترین تیم های منهای فوتبال نصف جهان طی چند سال گذشته لقب بگیرد.بر اساس اعلام فدراسیون وزنه برداری، قرار است هفته نخست لیگ برتر فصل جدید این مسابقات روزهای 12 و 13 مرداد سال جاری برگزار شود و هفته گذشته نیز جلسه هماهنگی سازمان لیگ برگزار شد که خبری از نماینده باشگاه ذوب آهن نبود. در این جلسه نمایندگان باشگاه های ملی حفاری ایران، رعد پدافند، عقاب نیروی هوایی، نیروی زمینی و مناطق نفت‌خیز جنوب حضور داشتند و غیبت نماینده باشگاه ذوب آهن به عنوان مدافع عنوان قهرمانی لیگ،  ابهامات زیادی را در خصوص آینده این تیم ایجاد کرده است.

جباری: نمی دانم وضعیت تیم چه می شود؟
برای پیگیری وضعیت تیم وزنه‌برداری ذوب آهن به سراغ سرمربی سه فصل گذشته این تیم رفتیم؛ اما علی جباری نیز با اظهار بی‌اطلاعی درباره وضعیت این تیم می‌گوید: نمی‌دانم باشگاه درباره وضعیت تیم وزنه‌برداری چه تصمیمی خواهد گرفت و فصل آینده در لیگ برتر حضور خواهیم داشت یا خیر؟وی در گفت وگو با اصفهان زیبا می‌افزاید: به دلیل اینکه تکلیف تیم وزنه‌برداری ذوب‌آهن مشخص نشده، در  جلسه هماهنگی لیگ شرکت نداشتیم. قرار است در جلسه‌ای، بودجه سالیانه باشگاه ذوب‌آهن تعیین شود و سپس باشگاه در خصوص وضعیت تیمداری در رشته‌های مختلف از جمله وزنه‌برداری تصمیم‌گیری خواهد کرد.سرمربی تیم وزنه برداری ذوب‌آهن با ابراز نگرانی از تاخیر  در خصوص ادامه فعالیت این تیم می‌گوید: تیم‌های حاضر در لیگ برتر  وزنه‌برداری، فعالیت خود را برای به خدمت گرفتن ورزشکاران آغاز کرده‌اند و بیشتر وزنه‌برداران شاخص جذب تیم‌ها شده‌اند.  قرارداد تمام بازیکنان فصل گذشته تیم ذوب‌آهن به پایان رسیده است؛ اما چند وزنه‌بردار برای فصل جدید، منتظر تعیین تکیف تیم هستند؛ زیرا ادامه فعالیت در ذوب‌آهن، اولویت آنهاست.

وضعیت مبهم ذوب آهن برای آسیا
تیم وزنه برداری ذوب آهن در اولین سالی که سهمیه حضور در جام باشگاه های آسیا را گرفت، به دلیل بروز  برخی ناهمانگی ها در  این رقابت‌ها شرکت نکرد و سال گذشته نیز در این مسابقات حضور یافت و به رتبه سومی دست پیدا کرد. ذوب آهن سهمیه فصل جدید مسابقات باشگاهی آسیا را نیز در اختیار دارد؛ اما با وضعیت فعلی حتی وضعیت این سهمیه نیز معلوم نیست. در صورت جلسه هماهنگی لیگ آمده است: باتوجه به اینکه مسابقات باشگاه‌های آسیا در کره جنوبی انجام خواهد شد  هماهنگی لازم با باشگاه ذوب آهن (قهرمان فصل قبل) جهت انجام مراحل اعزام صورت پذیرد. البته فدراسیون رایزنی‌های لازم را انجام خواهد داد تا سهمیه کشورمان در این مسابقات دو تیم شود؛ لذا مقرر شد باشگاه رعد پدافند و مناطق نفت خیز جنوب که رده‌های دوم و سوم فصل قبل را به‌دست آوردند مراتب آمادگی خود را ظرف دو هفته آینده به فدراسیون اعلام کنند. سرمربی تیم وزنه برداری ذوب آهن نیز درباره وضعیت سهمیه ذوب‌آهن در مسابقات جام باشگاهی آسیا می‌وید: در صورتی که تیم ذوب‌آهن در مسابقات لیگ شرکت نکند، این سهمیه با نظر  فدراسیون به تیم دیگری اعطا می‌شود.

حالا وقت انتقاد نیست
مشخص نشدن بودجه باشگاه ذوب آهن برای فصل جدید را  دلیل اصلی نامشخص بودن وضعیت تیم وزنه برداری این باشگاه می‌دانند؛ اما درباره تیم فوتبال ذوبی‌ها چنین قاعده ای صدق نمی‌کند و بستن و تکمیل ترکیب این تیم قبل از تعیین بودجه باشگاه انجام شده است؛ از این رو به نظر می رسد اتفاقاتی که فصل گذشته پیرامون تیم وزنه‌برداری ذوب‌آهن به وقوع پیوست، در بلاتکلیفی فعلی این تیم بی‌تاثیر نباشد؛ اتفاقاتی که اوج آن در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا به وقوع پیوست و کیانوش رستمی با وجود اینکه به تیم ذوب آهن متعهد بود، حاضر به همراهی این تیم نشد تا تیم اصفهانی در مسابقات آسیایی پایین تر از دو نماینده دیگر ایران در جایگاه سومی بایستد.فصل گذشته زمانی که شرکت و باشگاه ذوب‌آهن  مانور تبلیغاتی بی اثری را پیرامون دو مدال طلای کیانوش رستمی و سهراب مرادی به راه انداختند، روزنامه اصفهان زیبا بارها به اعتراض به این مسئله پرداخت اما حالا به جای اینکه به دنبال اثبات ادعای سال گذشته خود باشیم که با 300 میلیون اهدایی ذوب آهن به دو طلایی المپیک، بخش عمده ای از هزینه تیمداری در لیگ تامین می شد، تلاش می‌کنیم نظر تصمیم‌گیرندگان باشگاه اصفهانی را برای ادامه فعالیت این تیم جلب کنیم؛ زیرا پاداش هت‌تریک قهرمانی، انحلال نیست.

انتهای پیام/ اصفهان زیبا/ن